13 причин, чому не варто користуватись літаками, та 13 ідей, як це вирішити

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Ідеї маршрутів, Секрети мандрівника

Якщо ви літали хоч раз, ви стикалися як мінімум з кількома пунктами цього переліку. Звичайно, в основному досвід у статті прийшов до мене з подорожей лоукостерами, хоч деякі й універсальні. Стаття призначена для всіх любителів мандрів з почуттям гумору.

1. Акційні квитки по 1 євро дуже важко знайти

І правда, можна півдня витратити на пошуки авіаквитка, про який прочитав вчора ввечері, і так його й не знайти. Всі брешуть – таких квитків немає і бути не може. Авіакомпанії не дурні і не збирються продавати нам такі дешеві місця в літаках. Тут щось не так. І з квитками по 9 євро також щось не так. Хіба може коштувати літак до Данії з України дешевше, ніж автобус?

Рішення: купуйте найдешевші квитки відразу після того як отримали інформацію про акцію. Такий квиток не шкода втратити, але якщо полетите – можна гордо всім повідомляти про вдалу бюджетну подорож.

2. Це забирає багато зайвого часу

Переліт, припустимо, триває півтори години. Приїхати за 2 години до вильоту, відстояти чергу, щоб здати багаж, пройти митний контроль, потім паспортний, потім довга екскурсія в дьюті-фрі, пізніше чекати і невідомо що робити, нарешті оголосили посадку, знов півгодинна черга. Прилетіли. Підірвалися, щоб вийти, 10 хвилин стоїмо в напівзігнутому стані (крісло, низька стеля, у вухо дує кондиціонер, бортпровідники оголошують прохання не відстібати ремені безпеки, поки «пілот не знайде фінальну позицію для літака»), тоді ще 10 стоїмо, поки всі витягнуть свої речі, ну і ще 5, поки пропустимо всіх пасажирів, які виходять з місць. Ще не все. Тоді знов паспортний контроль, пізніше знайти свій багаж, ну і нарешті вихід. А ще потрібно вибратися з аеропорту, який на окраїні міста.

Рішення: з часом щось зробити важко. Найпродуктивніше провести підвішений час – за книгою або цікавим фільмом. Над роботою за ноутбуком сконцентруватися все одно непросто, а книжка зможе відволікти. Щоб не боятися за багаж, за можливості літайте без нього (хоча б в одну сторону). З усім іншим доводиться миритися. Вийти з літака по головах – це тільки здається гарною ідеєю, насправді ви не набагато зекономите час.

3. Навколо люди

Вони всюди, вони з багажем, а ми ж так любимо підійти поближче в черзі, щоб дихати людині у проміжок між светром і спиною. Ми робимо це всюди: на контролі, при посадці, в літаку. Особливо приємно, коли місця в літаку по 3 з двох боків і в нас крісло B або E.

Рішення: літайте не-лоукостерами. Комфортні авіалінії також проводять акції, серед них Qatar, Air France, KLM, Turkish Airlines та інші. Звичайно, ціна квитка не буде 10 євро, але й сервіс відповідний. І ментальність більшості пасажирів дещо інша.

4. Прощатися з шампунем на митному контролі занадто важко

На митному контролі почуваєшся наче на рентгені, а ще – не покидає відчуття, що тобі не довіряють. Ну серйозно: я лечу за кордон, я маю на це час і кошти, що за ставлення? Особливо тішать польські митники, які не люблять українців і намагаються це довести, виконуючи свою рутинну роботу, кожному, хто виставляє свої речі на огляд. Черевики, верхній одяг, пояс, речі з кишень, рідини по 100 мл у прозорому пакетику, ключі, ноутбук, зарядку, павербанк, мобільний, паспорт і посадковий талон. Плюс пункт 3. Плюс вас перевірять після проходження рамки, якщо запищала.

Рішення: кладіть речі, які будете заявляти, у верхню частину сумки. І пакетики оці прозорі не забудьте, все одно доведеться перепакувати, а іноді ще й купити цей пакетик за вдесятеро дорожчу ціну. І терпеливості вам.

5. У дьюті-фрі усе насправді зовсім не дешеве

Усі ці горілки, коньяки, лікери Бейліз, сигарети, шоколадки, парфуми – можна придбати в супермаркеті втричі дешевше і зареєструвати як додатковий багаж. Обійдеться точно дешеше. Зате не доведеться обходити чергу з рускіх, які несуть пакет з місцевою зубрівкою/граппою/сливовицею/чачею/шнапсом і ГОВОРЯТ ГРОМЧЕ, бо їх не розуміють іноземці на касі.
Це було відразу рішення.

6. У літаку трясе і страшно

Якщо виїжджаючи за кордон, по дорозі відразу стає ясно, що ми в Шенгені, то тут все навпаки. Поки ми перетинаємо кордон десь над Мармаросами чи підлітаємо до Піренеїв, починається турбулентність. Найбільш прикро те, що на час турбулентності вас заспокоюють проханням пристебнути ремені безпеки та повідомляють, що туалетні кабіни закриваються заради вашої безпеки. Виходу немає, потрібно терпіти. Не менш приємне відчуття, коли закладає у вухах, а поруч спрацьовує пункт 8, 9 та 11. Тут же надходить думка про п. 14.

Рішення: почитайте про турбулентність і про те, що відбувається і наскільки це нормально під час польоту, а де варто переживати. Найкраща зброя – це знання. Крім того, не ігноруйте оголошення стюартів перед зльотом, де вони показують, як одягати маску «на себе, а потім на дитину».

7. Їжа так невчасно не включена в квиток, а на борту дорого й несмачно

Хтось десь колись писав, що на висоті змінюються смакові властивості продуктів, тому вони мають більше підсилювачів смаку, ніж звичайні «земні». А ще коштують невиправдано дорожче. Звісно, можна взяти пакетик і попросити кипєяточок, але кого це врятує, коли сусід поруч замовив суп і багет?

Рішення: лоукостери на те й лоукостери, що заробляють на кожній додатковій послузі. Якщо ви користуєтесь дешевими авіалініями, візьміть з собою бутерброд. Якщо іншими лініями – вивчіть, чи входить до квитка харчування і знову ж таки візьміть бутерброд. Згадайте п. 2. Ви точно зголоднієте.

8. Сусід купив парфуми з дьюті-фрі і вирішив відразу їх нанести

А ви ж знаєте цей непробивний аромат свіжих нових парфумів, якими тішиться ваш/а сусід/ка. Це так мило.

Рішення: спробуйте вийти «на прогулянку» помити руки, якщо вам дійсно заважає запах парфумів або якийсь іще. Крім того, кондиціонери зверху можна регулювати. Це так, згадалось.

9. При зльоті та посадці верещать діти

Тут відразу рішення, бо їм ви ніяк не зарадите, якщо батьки не в змозі. Навушники. Хороші навушники. І класна музика чи фільм.

10. З аеропорту ще годину обиратися до місця призначення

Хто придумав будувати ці прийомники літаків на такій відстані від центру, як ще один переліт? І автобуси ж відразу дорожчі, оскільки міжміський тариф або просто тариф для туристів. І ходять вони не завжди регулярно. І розібратися з цим ще треба, щоб не заїхати, наприклад, в іншу країну (як наприклад, в аеропорту Базель-Мюлуз-Фрайбург, який обслуговує Швейцарію, Францію і Німеччину відповідно).

Рішення: візьміть таксі. Якщо немає стільки зайвих коштів, підготуйтесь перед поїздкою і вивчіть потрібний вам маршрут на 120%, щоб у стресовій ситуації ви зорієнтувались на 100%. Крім того, в інтернеті часто можна купити дешевший квиток, ніж безпосередньо у водія. Або у боксі біля зупинки автобуса – все ж дешевше, ніж у водія. Ну й останнє – порахуйте, чи вигідно вам летіти у віддалений аеропорт? Можливо, вигідніше взяти дорожчий квиток і зекономити на довгому добиранні?

11. За вікном хмари і хмари, нічого нового

Ні ну буває краєвид там, гори, сонце. Але кілька годин сидіти і слухати шум мотора – навіть селфі немає на фоні чого зробити. Хіба що таке по типу «я біля пральної машинки» (насправді – біля ілюмінатора). Взагалі класно – сісти біля крила.

Рішення: якщо нудно в літаку, візьміть почитати книгу або перегляньте фільм. Як варіант – познайомтеся з сусідом/сусідкою поруч. Можливо, це ще одна цікава людина, яка прямує туди ж, куди і ви, і також любить подорожі?

12. На кордоні страшно: ануж не пустять

Тремор рук починається ще коли ви виймаєте речі з полиці. Тричі перевіряєте, чи не випав паспорт. Квиток треба чи вже можна викинути? Підтвердження проживання і квитки назад? Ще якісь потрібні документи? Страхування? І ось він, офіцер у віконечку, який уважно вас розглядає і може навіть просить відбитки пальців. Раптом він починає говорити мовою, якою ви не розумієте і це все. Початок кінця. Прилетіли.

Рішення: приготуйте всі документи та покладіть їх в окремий відсік сумки. На випадок запитань приготуйте свій спіч англійською, якщо не володієте мовою країни. Якщо і англійською ні, спробуйте відразу дати квитки на зворот або запрошення офіцеру, щоб він зрозумів мету вашого візиту.

13. Раптом загубиться багаж?

А ще кажуть, із сумок крадуть речі. Сирок хтось потягне італійський чи німецьке пиво піде в небуття. Крім того, багаж кидають і взагалі поводяться з ним необережно.

Рішення: купуйте таку сумку, яка буде водночас надійною і легко чистиметься. Також на ній можна привязати позначку, щоб хтось помилково не забрав вашу валізу як свою. Якщо багаж все-таки загубиться (таке буває при малому часі на пересадку), напишіть заяву про втрачений багаж і чекайте на його доставку за вказаною вами адресою.


Сподіваюсь, прочитавши статтю до кінця, ви не втратили бажання літати. Для кожної потреби є безліч рішень, а ще – всі ці транспортні труднощі вартують відчуття приємного невідомого перед новою/знайомою країною та новим досвідом у ній.

Бажаю вам приємних подорожей. Якщо ви маєте що додати в коментарях, буду рада почитати.


Більше про акції авіакомпаній:

Подорожуйте за бонуси, а не за гроші!

- Готелі з великими знижками радимо шукати на сайті hotelscombined

- Якщо ви хотіли б забронювати комфортну квартиру, використовуйте сервіс airbnb та зупиняйтеся в місцевих мешканців (доступні умови: квартира повністю чи окрема кімната). При реєстрації на airbnb ви отримуєте знижку 54€ на перше бронювання.

- Щоб пересуватися містом зручно, отримайте 60 грн. на свою першу поїздку на таксі Bolt

- Не хочете турбуватися про побут у самостійній поїздці? Придбайте пакетний тур онлайн за допомогою сервісу misto.travel: порівняння цін та умов відпочинку + доступна ціна з кешбеком!

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія