14 несподіванок, про які варто знати перед поїздкою в Італію

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Ідеї маршрутів, Секрети мандрівника, Смак Європи

Італія – це королівства та міста-держави, що об’єдналися лише 150 років тому. Це острови і материк, що має на своїй території ще кілька міні-держав. Саме тому Італія така різноманітна і цікава. Пропонуємо вам кілька пунктів з життя італійців, які варто знати кожному, хто збирається відвідати цю країну сонця і контрастів.

Про їжу

1. У ресторанах звертайте увагу на coperto

Якщо ви берете, наприклад, еспресо на барі та випиваєте його настоячи – це одна справа. Вам не сервірують стіл і спеціально не обслуговують. Але якщо ви замовляєте страву за столиком, то кожен ресторан передбачає за сервіс додатковий збір, який вказується в меню під словом coperto. Ціна коливаєься від 1 до 3 євро з особи.

2. Деякі ресторани запропонують вам безкоштовний лімончелло до або граппу чи еспресо після виконання вашого замовлення

Це так мило 🙂

3. У кожній провінції – своя подача піци, її вигляд та смак

Наприклад, на Заході Сицилії її ріжуть квадратиками і вона має товстішу основу. У Неаполі подають ту піцу, яку ми вважаємо за класичну.

4. Місцеві продуктові ринки (риба/овочі/фрукти) працюють з 5:00-7:00 до 13:00-14:00 і лише по суботах

Це шанс напробуватися свіжого, в тому числі й сирих креветок, якщо хто любить. А також наробити соковитих фотографій для інстаграму і лише потім накупити смачного, якщо ви проживаєте у квартирі з кухнею і любите готувати.

5. Переважна більшість магазинів, особливо на півдні Італії, закриваються на сієсту (13:30-16:30) незалежно від пори року

Обідно. Особливо в обідню пору.

6. Багато ресторанів починають працювати з 19:00 і до ночі

А оце приємно.

7. Перша страва тут – зовсім не те, що в Україні. В Італії – це паста, друга страва – риба або м’ясо

Місцеві зупи (супи, zuppa) відносять до окремого розділу меню. Стандартне меню: закуски (antipasti), перші страви (primi piatti), зупи (zuppa), другі страви (secondi piatti), гарніри (contorni), піца, десерти, алкоголь, кава.

8. Пити капуччіно до 11:00 – можна, пізніше – дивно

Тут це вважається ранковий напій до сніданку.

Про транспорт і дороги

9. Італійці дуже емоційні на дорогах

Вони можуть як привітатися з вами, будучи за кермом, або підвезти в потрібному напрямку (всі випадки – з життя), так і підрізати на складному повороті або наздогнати і підтискати ззаду, підганяючи. Це просто спорт. Саме тому тут переважна більшість фіатів (80% авто в біднішій частині Італії) – подряпані або з невеликими вм’ятинами.

10. Місцевий транспорт – заплутаний, але курсує регулярно

Якщо на півночі Італії (Мілан, Бергамо, Венеція) ви зможете через сайт або додаток запланувати свій маршрут містом чи між містами, то чим південніше стає, тим турист стає відкритішим на щасливу випадковість у ролі пасажира. Переважно на кожній зупинці написаний розклад автобусів, але він може бути неточним, крім того ціна не завжди доступна на сайті. Простіше поспілкуватися з водієм, памятаючи про п.9 та п.11. А також про п. 13.

11. Квитки на автобус у два боки коштують дешевше, ніж по одному. З поїздами це не працює

Всією Італією курсують поїздки фірми Treniatlia, які поділяються на швидкісні та регіональні. І ті, й інші мають свій розподіл за швидкістю. Північною Італією їздять поїзди Italo Treno, які часто мають знижки до 60%. Автобуси ж у кожній області свої. Наприклад, на Сицилії це AST, Etna, Interbus…

12. Деякі дороги для автомобілів мають тротуар на півлюдини або не мають його взагалі

І це небезпечно. Будьте уважні і не рушайте, якщо не впевнені. Можливо, варто обрати паралельну дорогу, яка має тротуар хоча б на чвертьлюдини і зберегти собі життя, витративши трохи більше часу на добирання.

Про побут

13. Італійці погано знають англійську

Ця мова насправді неважка, її легко вивчити на базовому рівні, повторюючи за італійцями. Також можна перед поїздкою перечитати розмовник чи встановити собі програму і підівчити кілька популярних фраз.

14. Місцеві мешканці з різних провінцій – немов іноземці між собою

Якось я відвідувала Палермо, відпочиваючи в Трапані (Сицилія) і зустріла італійця, який попросив софтографувати його на фоні палацу. Розповідаючи про себе, він сказав, що з-за кордону – прилетів сюди з Тоскани.


Додавайте свої спостереження з життя італійців, щоб доповнити статтю для всіх, кому вона стане корисна!

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія