4 варіанти, як економити на залізничних квитках у Німеччині

Posted on Posted in Ідеї маршрутів, Секрети мандрівника

Як правило, німецькі поїзди – дуже комфортний та швидкий спосіб пересування країною. Але переїзди залізницею можуть аж занадто спустошити ваш гаманець. Проте навіть у консервативних німців існують хитрощі, як уникнути банкрутства вже на початку подорожі. Тож 1001idea.info зібрала для вас прості рішення фінансових проблем у відносинах з німецькою залізницею.

  1. Купуйте квиток заздалегідь.

dbahn2Найкращий спосіб зекономити майже на будь-якому транспорті – купувати квитки заздалегідь. Deutsche Bahn – не виняток. Безпосередньо на сайті німецької залізниці (bahn.de) можна придбати квиток. Тож якщо ви впевнені у датах своєї подорожі, радимо не зволікати.

Система з раннім бронюванням працює так: на певний напрямок та поїзд виділяється певна обмежена кількість квитків, з них кожна партія має свою ціну. Ви можете отримати квиток за 19€ на велику відстань або навіть на міжнародний рейс якщо будете в перших рядах. Коли ж всі дешеві квитки розпродані – робиться «накрутка» у приблизно 10€ до вартості квитка. Тож за вищу ціну ви отримуєте такий же квиток на ту ж відстань. Такі збільшення цін проводяться кілька разів до дати рейсу.

До того ж інколи ціна може відрізнятись залежно від часу відправлення. Вранішні рейси коштують зазвичай дешевше, а нічні – дорожче.

  1. Придбайте BahnCard25.

Якщо ви плануєте принаймні дві-три поїздки потягом по Німеччині, можете придбати собі BahnCard 25 (http://www.bahn.com/i/view/GBR/en/prices/germany/bahncard.shtml). Ця картка допоможе вам зекономити 25% на кожній подорожі потягом. Проте, перш ніж купувати карту, перегляньте свої реальні шанси заощадити:

  • Зробіть розрахунки самостійно. BahnCard 25 – річна картка, нам же потрібна «пробна версія», що коштуватиме 15€. Але цей вид карток не завжди доступний. Річна ж картка коштує 62€ і підійде тим, хто часто навідується до Німеччини.
  • BahnCard працює за системою підписки. Тож якщо строк дії вашої картки закінчується, вам автоматично буде надіслана нова, а гроші зняті з вашої карти без попередження. При купівлі картки потурбуйтесь про те, що ви зможете її вчасно анулювати. Робиться це через інтернет, а докладну інструкцію можна переглянути за посиланням http://praxistipps.chip.de/bahncard-kuendigen-online-so-gehts_2783.

Картка BahnCard – реальний спосіб добре зекономити, але тут варто бути уважним та підрахувати й перевірити все заздалегідь.

Швидкісний поїзд ICE Bahn
Швидкісний поїзд ICE Bahn
  1. Придбайте «груповий квиток».

Групи туристів мають переваги на німецькій залізниці, а саме через «груповий квиток». Це, певно, найпростіший та найефективніший спосіб отримати знижку. Зазвичай, такий квиток можна придбати на сполучення в межах однієї землі. Наприклад з Мюнхена в Байерн (43€ на 5 чоловік) або із Берліна в Бранденбург (29€ для 5 чоловік).

Якщо ваша подорож включає в себе більш ніж одну землю, вам, ймовірно, доведеться купити Quer-durchs-Land для будніх подорожей або Schönes-Wochenende для вихідних. Ці квитки дійсні з 9 ранку до 3 ранку наступного дня для будь-якого регіонального поїзду по всій країні. Квиток QDL починається з ціни  44€ для одного мандрівника і зменшується більш ніж у два рази у для п’яти осіб.  Отже, такий квиток групі із 5 чоловік обійдеться у 15€ з людини. Квиток вихідного дня має кращі умови за менші гроші: ціна починається з 40€ за одного мандрівника, а 5 чоловік платитимуть всього 12€ з людини.

Але варто попередити, що такі квитки дійсні для проїзду на поїздах з нижчим рівнем комфорту та обслуговування, тож і подорож може тривати довше або доведеться зробити пересадку.

Німецька залізниця
Німецька залізниця
  1. Отримайте гроші назад.

Закони щодо захисту прав споживача працюють у Німеччині дуже прискіпливо. Якщо ваш поїзд спізнився на годину, Deutsche Bahn виплачує вам 25% від вартості квитка, а якщо запізнення більше ніж на 120 хвилин – то цілих 50%.

По приїзду на кінцеву станцію маршруту ваше запізнення «підтверджується». Персонал на станції може поставити вам печатку прямо на квиток. З цим квитком йдете до чергового, касира або інформаційного стенду. Там можна заповнити форму для повернення грошей. До того ж гроші ви отримаєте одразу на місці.

Але на цей варіант дуже розраховувати немає сенсу, бо німецька пунктуальність нікуди не зникала.

З цими простими порадами можна ефективно зекономити на подорожах німецькою залізницею, не жертвуючи комфортом та швидкістю. Тож обирайте, котрий з них підходить вашому гаманцю найкраще і заощаджуйте на транспорті, а не на враженнях!

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія