Що варто купувати в Європі: харчі, алкоголь, одяг, косметика, ліки

Posted on Posted in Секрети мандрівника, Смак Європи

Якість багатьох європейських продуктів на порядок вище, адже там” дотримуються стандартів та екологічних норм, про які в України поки що лише говорять. Крім того, у подорожах ми зазвичай пробуємо щось нове і так стається, що смак припадає до душі — хочеться скуштувати теж саме й удома. Автори 1001idea.info разом з читачами вирішили зібрати список найпопулярніших продуктів/речей, які мандрівники привозять з-за кордону.

Що привезти з продуктів харчування?

Найпопулярнішою групою товарів, що їх люди везуть із подорожей, виявилися зовсім не магніти на холодильник. Серед країн Європи явним фаворитом українців є Італія. Звідси привозять пасту, оливкову олію, бальзамічний оцет, сири, пармську шинку прошутто, шоколад. На нашій сторінці у Facebook Marina Sergeeva радить купувати в Італії тертий пармезан, у Греції — оливкову пасту (яка чудово заміняє масло, до речі), в Чехії — вафлі з Карлових Вар. Якістю та порівняно низькими цінами на продукти харчування славляться Польща (сир, солодощі, м’ясні продукти), Німеччина (м’ясні продукти, хліб), Угорщина (ковбасні вироби) та Словаччина (молочні продукти, особливо йогурти).

produkty-z-italiji

Скільки ж можна цього всього добра привозити? В Митних правилах України зазначається, що ввозити в Україну харчові продукти для власного споживання можна на суму, що не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу. При цьому слід ще й дотримуватися встановлених обсягів:

  • в упаковці виробника (наприклад, спагетті, шоколад, кава): в кількості не більше, ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кг, кожного найменування на одну особу;

  • без упаковки (наприклад, фрукти, овочі) — в кількості, що не перевищує 2 кг кожного найменування на одну особу;

  • без упаковки (наприклад, готові до споживання продукти власного виробництва як сало чи домашні копченості) — неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, в кількості не більше, ніж по одному найменуванню на одну особу.

Обираємо алкоголь

Традиційні алкогольні напої є у кожній країні. Часто замість нудних однакових сувенірів туристи везуть додому ігристе Lambrusco з Італії, трав’яні та медові настоянки з Польщі, пиво з Чехії та Німеччини, вина Vranac та Krstac із Чорногорії, Tatrzanski Czaj зі Словаччини… Цей список можна продовжувати безкінечно, але давайте краще подивимося, скільки алкоголю можна ввозити в Україну.

vyno-z-chornogoriji

Громадянам, що досягли 18 років, дозволяється ввозити (із розрахунку на одну особу) 5 літрів пива або 2 літри вина, або 1 літр міцних алкогольних напоїв (вміст спирту перевищує 22%). Якщо кількість перевищена, доведеться заповнювати декларацію та платити мито.

Одяг

Бюджетні мандри вимагають бюджетного одягу. Притримуєтеся такої ж думки? Тоді вам сподобаються польські секонд-хенди. Тут справді великий вибір і хороші ціни та речі, які можна носити кілька сезонів. А ще сюди не приходять “перекупки”, котрі штовхаючись, розбирають найкращий одяг, розвішують речі на вішаки та продають у своїх магазинах із добрячою націнкою.

“Голий” розпродаж в італійських магазинах бренду Desiguave. Фото Reuters.
“Голий” розпродаж в італійських магазинах бренду Desiguave. Фото Reuters.

Традиційна порада — розпродажі у Європі. У більшості європейських країн законодавством дозволено лише два сезони розпродажів на рік. У Італії (Мілан, Рим) зимові сейли починаються одразу після святкування Нового року та тривають до кінця лютого, літні — з початку липня і до кінця серпня, у Франції (Париж) це середина січня+п’ять тижнів та літній період із кінця червня до початку серпня. Але якщо у ці фешн-столиці їдуть переважно за елітним і досить дорогим одягом, то в Німеччину вирушають любителі недорогого, але зручного стилю casual. Розпродажі тривають в усіх великих містах з початку грудня до кінця січня та з середини червня до початку вересня.

Косметика, побутова хімія та техніка

Чому такі різні групи товарів у нас стоять в одному пункті? Справа у тому, що в них вагома загальна характеристика — якість. Однак, що стосується косметики та “хімії”, з іншого боку медалі на вас обов’язково подивиться ціна — скоріш за все вона буде мінімум удвічі вищою за українські аналоги.

kosmetyka

Одне застереження щодо техніки. Більшість (якщо не всі) європейські виробники левову частку своєї продукції вже давно виробляють у третіх країнах світу. Звичайно, вони прискіпливо слідкують за дотриманням технологій та якістю, але таку ж техніку ви можете придбати вдома. Якщо для вас важливо, щоб країна-виробник була саме європейська, уточняйте цей момент перед покупкою (якщо не вірите продавцю, звіртеся із штрих-кодом).

Ліки

Ви здивуєтеся — ліки в країнах Європи у рази дешевші, ніж у нас! Щоправда, на їх придбання знадобиться рецепт, виписаний місцевим лікарем (часто), або рецепт від лікаря з України, де основна інформація буде написала латиницею (рідко). Нещодавній досвід авторів 1001idea.info показав, що останнім способом дуже просто придбати ліки у Словаччині. Щоб дізнатися вартість того чи іншого препарату, у пошуковій системі введіть назву латиницею та додайте eur (валюту країни) або міжнародний буквений код країни (sk/pl/cz).

liky-v-evropi

Обмеження на ввіз ліків: не більше 5 упаковок одного найменування лікарських засобів, крім наркотичних та психотропних речовин (на них потрібен окремий дозвіл Міністерства охорони здоров’я України). Якщо для курсу лікування необхідно більш як 5 упаковок ліків, тримайте при собі копію рецепту, де це вказано.

А що ви привозите з Європи?

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

У разі якщо інформація допомагає вам бюджетно подорожувати - можливо, завдяки сайту ви зекономили не один десяток євро - підтримайте наших працівників невеликою пожертвою (суму та валюту ви можете змінити на ваш розсуд). Це допоможе мені та іншим авторам сайту робити для вас більше оглядів бюджетних поїздок, які ми плануємо виключно за акціями та знижками.

З повагою, Соломія