Що варто купувати в Європі: харчі, алкоголь, одяг, косметика, ліки

Posted on Posted in Секрети мандрівника, Смак Європи

Якість багатьох європейських продуктів на порядок вище, адже там” дотримуються стандартів та екологічних норм, про які в України поки що лише говорять. Крім того, у подорожах ми зазвичай пробуємо щось нове і так стається, що смак припадає до душі — хочеться скуштувати теж саме й удома. Автори 1001idea.info разом з читачами вирішили зібрати список найпопулярніших продуктів/речей, які мандрівники привозять з-за кордону.

Що привезти з продуктів харчування?

Найпопулярнішою групою товарів, що їх люди везуть із подорожей, виявилися зовсім не магніти на холодильник. Серед країн Європи явним фаворитом українців є Італія. Звідси привозять пасту, оливкову олію, бальзамічний оцет, сири, пармську шинку прошутто, шоколад. На нашій сторінці у Facebook Marina Sergeeva радить купувати в Італії тертий пармезан, у Греції — оливкову пасту (яка чудово заміняє масло, до речі), в Чехії — вафлі з Карлових Вар. Якістю та порівняно низькими цінами на продукти харчування славляться Польща (сир, солодощі, м’ясні продукти), Німеччина (м’ясні продукти, хліб), Угорщина (ковбасні вироби) та Словаччина (молочні продукти, особливо йогурти).

produkty-z-italiji

Скільки ж можна цього всього добра привозити? В Митних правилах України зазначається, що ввозити в Україну харчові продукти для власного споживання можна на суму, що не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу. При цьому слід ще й дотримуватися встановлених обсягів:

  • в упаковці виробника (наприклад, спагетті, шоколад, кава): в кількості не більше, ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кг, кожного найменування на одну особу;

  • без упаковки (наприклад, фрукти, овочі) — в кількості, що не перевищує 2 кг кожного найменування на одну особу;

  • без упаковки (наприклад, готові до споживання продукти власного виробництва як сало чи домашні копченості) — неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, в кількості не більше, ніж по одному найменуванню на одну особу.

Обираємо алкоголь

Традиційні алкогольні напої є у кожній країні. Часто замість нудних однакових сувенірів туристи везуть додому ігристе Lambrusco з Італії, трав’яні та медові настоянки з Польщі, пиво з Чехії та Німеччини, вина Vranac та Krstac із Чорногорії, Tatrzanski Czaj зі Словаччини… Цей список можна продовжувати безкінечно, але давайте краще подивимося, скільки алкоголю можна ввозити в Україну.

vyno-z-chornogoriji

Громадянам, що досягли 18 років, дозволяється ввозити (із розрахунку на одну особу) 5 літрів пива або 2 літри вина, або 1 літр міцних алкогольних напоїв (вміст спирту перевищує 22%). Якщо кількість перевищена, доведеться заповнювати декларацію та платити мито.

Одяг

Бюджетні мандри вимагають бюджетного одягу. Притримуєтеся такої ж думки? Тоді вам сподобаються польські секонд-хенди. Тут справді великий вибір і хороші ціни та речі, які можна носити кілька сезонів. А ще сюди не приходять “перекупки”, котрі штовхаючись, розбирають найкращий одяг, розвішують речі на вішаки та продають у своїх магазинах із добрячою націнкою.

“Голий” розпродаж в італійських магазинах бренду Desiguave. Фото Reuters.
“Голий” розпродаж в італійських магазинах бренду Desiguave. Фото Reuters.

Традиційна порада — розпродажі у Європі. У більшості європейських країн законодавством дозволено лише два сезони розпродажів на рік. У Італії (Мілан, Рим) зимові сейли починаються одразу після святкування Нового року та тривають до кінця лютого, літні — з початку липня і до кінця серпня, у Франції (Париж) це середина січня+п’ять тижнів та літній період із кінця червня до початку серпня. Але якщо у ці фешн-столиці їдуть переважно за елітним і досить дорогим одягом, то в Німеччину вирушають любителі недорогого, але зручного стилю casual. Розпродажі тривають в усіх великих містах з початку грудня до кінця січня та з середини червня до початку вересня.

Косметика, побутова хімія та техніка

Чому такі різні групи товарів у нас стоять в одному пункті? Справа у тому, що в них вагома загальна характеристика — якість. Однак, що стосується косметики та “хімії”, з іншого боку медалі на вас обов’язково подивиться ціна — скоріш за все вона буде мінімум удвічі вищою за українські аналоги.

kosmetyka

Одне застереження щодо техніки. Більшість (якщо не всі) європейські виробники левову частку своєї продукції вже давно виробляють у третіх країнах світу. Звичайно, вони прискіпливо слідкують за дотриманням технологій та якістю, але таку ж техніку ви можете придбати вдома. Якщо для вас важливо, щоб країна-виробник була саме європейська, уточняйте цей момент перед покупкою (якщо не вірите продавцю, звіртеся із штрих-кодом).

Ліки

Ви здивуєтеся — ліки в країнах Європи у рази дешевші, ніж у нас! Щоправда, на їх придбання знадобиться рецепт, виписаний місцевим лікарем (часто), або рецепт від лікаря з України, де основна інформація буде написала латиницею (рідко). Нещодавній досвід авторів 1001idea.info показав, що останнім способом дуже просто придбати ліки у Словаччині. Щоб дізнатися вартість того чи іншого препарату, у пошуковій системі введіть назву латиницею та додайте eur (валюту країни) або міжнародний буквений код країни (sk/pl/cz).

liky-v-evropi

Обмеження на ввіз ліків: не більше 5 упаковок одного найменування лікарських засобів, крім наркотичних та психотропних речовин (на них потрібен окремий дозвіл Міністерства охорони здоров’я України). Якщо для курсу лікування необхідно більш як 5 упаковок ліків, тримайте при собі копію рецепту, де це вказано.

А що ви привозите з Європи?

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія