6 цікавих книг про подорожі (так, ми їх прочитали)

Posted on Posted in Ідеї маршрутів

Ви точно бачили ці списки із кричущими заголовками “Скількись кращих книг про подорожі”. Ми теж бачили і є думка, що, складаючи їх, автори заходили не далі анотації. А хочете кілька реальних порад? Тоді наша стаття стане у пригоді.

Острів скарбів. Роберт Луїс Стівенсон

Прекрасний зразок підліткової літератури, що не втрачає своєї актуальності з 1883 року, коли вперше вийшов окремою книгою. Роман описує подорож до Острова Скарбів, де начебто захований багатий піратський скарб. Команда, що вирушила на пошуки, частково складається із піратів, проте чесні учасники експедиції цього поки що не знають…

ostriv-skarbiv

Розповідь ведеться від імені кількох героїв роману, проте основну частину розповідає Джим Хокінс, який будучи малим хлопцем зазнав у цій подорожі численних пригод та з честю вийшов із них. Розташування острова у книзі не розкривається, а в кінці читачі дізнаються, що там ще лишилися невивезені скарби. Прототипом Острова Скарбів називають острів Хутенвуд за 70 кілометрів від Куби.

Моя сімя та інші звірі. Джеральд Даррелл

Тут описана не зовсім класична подорож, а скоріше відрізок життя. Але все, що має початок і кінець, можна назвати мандрівкою 🙂 Отож, «Моя сімя та інші звірі» – це розповідь від імені маленького хлопчика про переїзд його родини на грецький острів Корфу.

korfu-greece

Ось що каже сам автор “З’явившись на папері, мої родичі зручно влаштувалися самі та ще й позапрошували різноманітних друзів у всі розділи. І тільки завдяки величезним зусиллям та неабиякій спритності мені пощастило присвятити декілька поодиноких сторінок виключно тваринам”. Це чудова легка книга, яка запрошує читача у яскраве грецьке літо із свіжим хлібом, стиглим виноградом та приязними місцевими жителями.

Лука і Вогонь життя. Салман Рушді

Книга британського письменника та критика індійського походження Салмана Рушді просякнута любов’ю до свого молодшого сина, адже головний герой є прототипом Мілана. Хтось може назвати твір дитячою казкою, а між тим в основу сюжету покладено боротьбу за життя. Письменник відправляє головного героя в комп’ютерну гру, пройшовши яку хлопчик має повернути вогонь життя, котрий щомиті згасає у батьковому тілі.

Гобіт, або Мандрівка за Імлисті гори. Джон Рональд Толкін

Дивилися фільм? Ні, не рахується! Вони приплели у кінострічку Леголаса та пропустили ще чимало подробиць, які так соковито описані у книзі, що вийшла у 1937 році і була одним із перших творів у жанрі фентезі. Гобіт – це розповідь про початок трилогії Володаря Перснів.

gobit-abo-mandrivka-za-imlysti-gory

У книзі оповідається історія про те, за яких умов Єдиний перстень потрапив до рук Більбо Торбина, а основний сюжет розгортається навколо мандрівки гобіта й ватаги гномів до гори Еребор. Тут зберігається скарб, що по праву належить гномам, а охороняє його грізний дракон Смоґ.

Троє в одному човні (як не рахувати собаки). Джером Клапка Джером

Іскрометний британський гумор, якщо ви розумієте, про що ми 🙂 У подорож по Темзі на човні вирушили троє британських джентльменів та пес Монморансі. Автор написав книгу одразу після весільної подорожі та свою дружину “замінив” образами давніх друзів. Комічні ситуації, опис цікавих місцинок у регіоні Темзи, гумористичні роздуми головних героїв – усе це зробило книгу веселою, легкою та такою, що змушує шкодувати про своє завершення.

Їсти, молитися, кохати. Елізабет Гілберт

Все у житті головної героїні було “добре” – вона мала чоловіка, улюблену журналістську роботу, гарний дім. Аж раптом усе це руйнується і, щоб вийти з глибокої депресії, героїня Елізабет вирішує подорожувати. Книга умовно поділена на три частини: їсти жінка їде до Риму (Італія), молитися до ашраму в Індії, а кохати на Балі (Індонезія). За книгою знятий фільм, але нам він не сподобався.

Ще кілька книг, які ми не читали

Але їх радить прочитати The Telegraph та читацька спільнота світової мережі. Тож ми вирішили додати їх до нашого списку.

На дорозі. Джек Керуак

on-the-road

Культовий роман Керуака про авантюрну поїздку Діна Моріарті і Сала Парадайза. Книга стала “біблією” для цілого покоління бітників і хіпстерів. Як і багато чудових творів, роман був екранізований, а інтерес до видання й досі підігрівають численні списки найкращих творів століття від BBC, Time і Observer. Одним словом, треба читати.

Пляж. Алекс Ґарленд

beach-alex-garland

Британські туристи вирушають на пошуки земного раю і знаходять його в Таїланді. Уявіть прекрасну лагуну, що захована від стороннього ока й так чудово надається до відпочинку під акомпанемент прибою на піщаних пляжах… Автор писав цю історію, вкладаючи глибокий символічний зміст, а саме втечу від всепоглинаючого споживання. Книга надихнула багатьох мандрівників відвідати Далекий Схід, тож, якщо вам потрібен якийсь привід, читайте Пляж.

У диких умовах. Джон Кракауер

У диких умовах – роман про Алекса Супербродягу (Крістофера Меккендлесса), який позбувся всіх свої речей і вирушив у подорож Америкою. Гроші хлопець віддав на благодійність, узявши з собою лише найбільш необхідні речі. Метою Алекса було оселитися на Алясці та жити там у повністю диких умовах. Своєї мети він досягнув, щоправда лише певною мірою.

into-the-wild

Ми вже встигли переглянути однойменний фільм, що тримав у напрузі з першого й до останнього моменту, а от книгу ще не доводилось читати.

Пишіть про ваші улюблені книги, які надихають на мандри. Нам цікаво!

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія