7 порад, що допоможуть уникнути стресу під час подорожі

Posted on Posted in Секрети мандрівника

Подорожі – це прекрасно і натхненно. Це нові враження, цікавий досвід, нові смаки і горизонти. Проте в реальності ми часто отримуємо стрес, готуючись до подорожі та під час самого процесу. Це напружує і псує наш настрій.

Як не піддатися стресу та як приємно провести свою чергову поїздку, знає блогер Патрік. Ось деякі поради, що допоможуть вам уникнути, запобігти, а також позбутися стресу, якщо він вас усе-таки поборов.

  1. Плануйте ваш бюджет з певним залишком.

Перед поїздкою поцікавтеся, який рівень цін у країні, яку ви зібралися відвідати. Прикиньте, скільки ви можете витратити грошей за період, на який ви плануєте свою поїздку, а потім додайте ще 20% до цієї суми. Це будуть ваші гроші на крайній випадок. Поки ви в дорозі та не рахуєте кожну витрачену копійку, це дозволяє вам розслабитися і отримувати задоволення від мандрів.

  1. Прийміть те, що ви також іноді забагато тратитесь.

Іноді наших (європейських – Ред.) туристів вважають «грошовим автоматом», особливо в країнах з нижчим рівнем доходів, ніж наша. Ми також читаємо сайти про подорожі та намагаємося якнайбільше заощадити завдяки акціям та розпродажам мереж готелів та авіаліній. Проте кожен з нас може потрапити в ситуацію, коли попри свою обізнаність буде змушений викласти більшу суму, ніж ту, на яку розраховував.

Якщо таке стається, ви маєте дві можливості: ви можете ще цілий день про це згадувати і жалкувати, а можете просто прийняти це і далі насолоджуватися своєю поїздкою. Рішення за вами!

  1. Не беріть занадто важкі валізи.

Чим менший наплічник ви маєте, тим рідше ви будете його перепаковувати при зупинках у готелі чи хостелі. Передовсім ви не повинні жалкувати про ті речі, які ви не взяли з собою у подорож. Не беріть також тих речей, після втрати яких ви будете дуже шкодувати.

Ніхто не змушує вас брати в дорогу камеру за 3000 євро. Ви можете скористатися в дорозі і тією камерою, що вбудована у ваш смартфон. І взагалі – навіщо вам камера? Побачене на власні очі залишає набагато сильніші враження, ніж відзняте і декілька разів переглянуте.

  1. Приймайте іншу культуру.

Звичайно, ви мусите приймати культуру тієї країни, яку відвідуєте. Проте нехай вас не тривожать ті надто відмінні риси від рідної культури, як наприклад надмірний порядок у німців чи цілковита розслабленість іспанців.

Якраз для власного спокою душі і тіла прийміть ці культурні особливості мешканців країни, яку відвідуєте, та відпочивайте! Просто з цікавістю спостерігайте за інакшим сервісом у ресторані чи манерою пакувати речі місцевими. Не нав’язуйте нікому свою культуру!

  1. Заплануйте на все трохи більше часу.

Не очікуйте у певних країнах точного розпорядку руху транспорту. (Тут автор наводить приклади пунктуальності німецької залізниці на противагу країнам, що розвиваються. А ми просто мовчки похитуємо головою. – Ред.) Знаючи наперед особливості функціонування транспорту за кордоном, підготуйте собі альтернативу. Наприклад, цікавий подкаст на плейєрі чи книгу, поки чекатимете.

  1. Не перевіряйте постійно погоду.

Мене нервують дописувачі, які запитують: а яка погода буде у травні наступного року на східному березі Таїланду? У такому випадку я завжди рекомендую: розслабтеся! Якщо ви обов’язково хочете в наступному році відвідати Таїланд – зробіть це. У будь-якому разі ви виживете там з довільною погодою. Тим більше, якщо квитки на літак уже заброньовано, ви нічого не зміните. Погода не стане кращою, якщо ви тижнями будете думати про неї перед відпочинком або під час нього.

  1. Вивчіть ціль вашої подорожі наперед.

Поцікавтеся перед поїздкою у країну, що ви її вибрали, які особливості місцевої кухні на вас очікують. Як варто пересуватися? Де краще ночувати? Підбірка деякої базової інформації допоможе вам скласти враження від країни та передбачить ваші очікування. Таким чином ви забезпечите себе від неприємних сюрпризів на місці.

Продовження скоро.

Переклад 1001idea.info за матеріалами www.101places.de

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія