7 порад, як легко оформити угорську візу-шенген

Posted on Posted in Без категорії

Давно хотіли скупатись холодною зимою у гарячих термальних джерелах? Або гарячим літом відірватись на одному з найбільших музичних фестивалів Європи – Sziget? У цьому матеріалі 1001idea.info зібрала для вас низку корисних порад про те, як легко отримати угорську візу, не витрачаючи зайвих грошей та нервів.

hungary1

1. Подавайте документи до консульського відділу.

Угорське посольство  – одне з небагатьох, котре досі може приймати заявки на отримання Шенгену у консульському відділі, без посередників та візових центрів. Зважаючи на це, можна подати документи самостійно та не витрачати зайвих грошей.

Але варто зауважити, що місця в електронній черзі досить швидко займають, тож не варто зволікати. Подавати заявку на візу можна не раніше ніж за 3 місяці до запланованої поїздки, тож електронний запис до консульства відкритий на 3-4 місяці наперед від поточного. Перевірити наявність вільних місць та записатись можна тут. Будьте уважні, запис потрібно підтвердити через e-mail!

2. Запишіться в чергу на ранній час.

Звичайна віза оформлюється 7 днів (включно з вихідними), тож якщо ви подали документи в понеділок, через тиждень очікуйте на рішення. Документи приймають з понеділка по п’ятницю з 8:45 до 11:45. Якщо у вас не вистачатиме потрібних документів або виникнуть якісь проблеми, візовий офіцер може відправити вас на доопрацювання пакету документів, тому радимо вам записуватись в чергу якомога раніше. Якщо ви встигнете повернутись до закриття консульського відділу, то вам не потрібно буде переподавати документи в наступний день. А це значно економить час та нерви!

3. Вивчіть правила, які звільняють від оплати візового збору.

Консульський збір становить 35€. Якщо ви студент віком до 21 року, консульський збір ви не оплачуєте. Візовий збір сплачується лише в Софіївському відділенні Банку ОТП (м. Київ, вул. Софіївська, 12) після подання документів у той самий день або на наступний робочий день. Платити можна як в євро, так і в гривневому еквіваленті. Квитанцію про оплату приносити в Консульство не потрібно, банк повідомляє Консульському відділу про здійснення оплати в режимі онлайн.

4. Зберіть документи для подачі на візу-шенген.

Список документів  для угорської візи не відрізняється від будь-якої іншої шенгенської візи:

  • повністю, розбірливо заповнена та підписана візова анкета
  • 1 кольорове фото паспортного розміру, не більш ніж 6-місячної давності
  • проїзний документ (закордонний паспорт)
  • копія першої сторінки закордонного паспорта, копії раніше оформлених віз
  • копія внутрішнього паспорта
  • дійсне на всю територію Шенгену медичне страхування (мін. 30 000 EUR). (Термін дії страхування повинен перевищувати на 15 днів час перебування, що зазначений у візовій анкеті)
  • дійсний білет (бронювання).
  • довідка про заброньовану і сплачену поїздку, нічліг (ваучер з Booking.com)
  • довідка банку про рух коштів на рахунку за останні 3 місяці або оригінал довідки з місця роботи про доходи за останні 6 місяців
  • довідка з місця навчання або роботи

 Але, як відомо, у кожного посольства є свої підводні камені. В цьому плані угорське – найлояльніше.

5. Бронюйте, а не викуповуйте квитки на проїзд та проживання.

Посольство попереджає, що для підвищення шансів отримання бажаного шенгену, квитки на транспорт та готель варто повністю або хоча б частково оплатити. Але, тим не менше, з лише заброньованими квитками та готелем, документи у вас приймуть. Для економії радимо вам купити квитки на потяг Чоп-Будапешт та Будапешт-Чоп на заплановані дати та подати копії до консульства. Таким чином у вас будуть повністю оплачені квитки, що збільшує ваші шанси. В той же час, ви зможете повернути квитки, втративши лише невеличкий відсоток від суми. Якщо візовий офіцер запитає чи не хочете ви оплатити заброньований нічліг, можете сміливо відмовлятись.

6. Подбайте про власне фінансове забезпечення.

Щодо суми на рахунку: конкретної цифри, як, наприклад, у французів – 40€ на добу, немає. На наше запитання щодо кількості грошей, візовий офіцер відповіла, що їх має бути «достатньо» для поїздки. Як показує практика, чим більше – тим краще, але методом випробувань вирішено, що 5000-7000грн на місяць вистачає. Де взяти такі гроші, ми розповідали тут.

Підозри в тому що ви за пару днів до співбесіди поклали гроші на рахунок, виникнути не може. Фінансова ситуація в країні нестабільна, тож не багато людей хочуть зберігати свої прибутки в банку. Оскільки єдиний варіант показати посольству свою готівку – це покласти її на картку і зробити виписку, то те, що ви їх потім знімете, нікого не хвилює.

7. Рухайтеся до Європи вільно!

Виходячи з консульства, на дошці оголошень можна побачити інформацію про те, що у разі отримання будь якого мульти-шенгену, країною першого в’їзду має бути країна, котра видала візу. Це скоріш бажано, ніж обов’язково. Якщо ви їдете, наприклад, до Німеччини автомобілем, ви не можете в першу чергу в’їхати саме туди. Бо, власне, кордону з Німеччиною в України немає. Правила для всіх єдині, отже, країн-сусідів це також стосується. Радимо не хвилюватися, якщо ви в’їдете через Польщу з угорською візою.

Тож успіхів вам! Не хвилюйтесь, налаштуйтесь на позитив та посміхайтесь візовим офіцерам. Ці прості правила  – запорука легкого отримання шенгену!

1001idea.info

Не пропустіть розпродажів лоукост-компаній Європи та пізнавайте світ з 1001idea.info. Підписка на новини дозволить вам суттєво зекономити на подорожах до Європи:

Введіть свій email: