8 порад, як обрати бюджетний готель у Європі й не пожаліти про це

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Ідеї маршрутів, Секрети мандрівника

На щастя, до України помалу заходять лоукостери. Ось і Ryanair виконав свій перший політ 3 вересня з Борисполя, Wizz Air розширює карту маршрутів з Києва та Львова (і навіть з Харкова), про автобуси взагалі мовчимо – Leo Express на повну співпрацює з FlixBus і хоче не зупинятися, Ecolines курсує щодня по кілька разів на день і пропонує знижки.

Так от, про готелі. Особисто я намагаюся зекономити на перельоті, але якщо ночувати, то комфортно. Автобусами користуватись перестала, оскільки авіалінії пропонують такі знижки, що купувати квиток на автобус вийде дорожче (і їхати по часу довше). Тому обираючи готелі протягом років подорожей, мені траплялось бачити різне. Власне, ось це різне, а також винесені з досвіду уроки я й викладу в кількох пунктах.

Отож, плануючи подорож за кордон та обираючи собі готель:

1. Використовуйте бонусні програми готелів/авіакомпаній

Навіть якщо ви разочок вирішили забронювати собі готель, скористайтеся їхньою програмою повернення коштів. Це може бути знижка на наступне бронювання, безкоштовне членство в клубі і автоматична знижка за реєстрацію, партнерська програма типу booking.com, програма від Київстару, програма cashback від Wizz Air, Ryanair.

Майже кожна компанія пропонує супутню послугу на бронювання помешкання, якщо ви купуєте квитки, користуєтеся роумінгом чи ще щось, повязане з подорожжю (орендуєте авто, наприклад). Вивчіть ці пропозиції (якщо ви любите це робити і у вас вистачає терпеливості). Деякі програми зовсім не складні, а економія присутня. Звісно, з іншого боку, ви стаєте лояльні до бренду, який вас заохотив знижкою – але будьте стійкі, ми у вас віримо. Використовуйте лише ті знижки і бронюйте той готель, який вам дійсно подобається. Все має бути в задоволення.

2. Цікавтеся новинами бюджетних подорожей

Іноді готельні компанії пропонують ну дуже великі знижки на своє житло. Ми повідомляємо про них на сторінках нашого сайту. Але, будемо чесні, цих акцій настільки багато, що публікувати кожну ми просто не встигнемо. Ви знаєте багато подібних сайтів, тож моніторте все, що моніториться і, можливо, саме вам вдасться забронювати готель у Римі за 12 євро з особи.

3. Бронюйте цілу кімнату в хостелі, якщо подорожуєте вчотирьох і більше

Зазвичай, ліжко в хостелі коштує від 4 до 10 євро з особи. Це лише ліжко у великій кімнаті зі спільною ванною кімнатою. Але, можливо, є сенс викупити цілу кімнату і розділити вартість на вашу групу? Нехай навіть кілька ліжок буде зайвих.

4. Читайте відгуки

Читайте їх всюди: в системах бронювання Booking, Hotelscombined, Airbnb (якщо вам хочеться квартири) і т.ін. Одна справа – фотки і гарні підписи, а інша – реальна оцінка номерів/квартир гостями. Якщо вам сподобалась ціна кімнати, погляньте на загальний рейтинг готелю (скрін нижче). У кожного своя межа комфорту, але якщо він нижче 7-8 з 10 балів, двічі подумайте, чому це так, і оберіть інший номер. 

5. Порівнюйте ціну на той же номер в різних системах пошуку та на сайтах

Цілком може бути таке, що на букінгу ціна одна (зазвичай, найнижча, але…), а на власному сайті готелю проходить акція, яку букінг не враховує.

Наприклад, при бронюванні двох ночей третя в подарунок, або: при зачасному бронюванні знижка 10-20% (таке є, наприклад, в системі готелів ibis). Ще інший готель, побачивши, що ви не завершили бронювання, пришле вам знижку на 10% (чого не зробить букінг).

6. Оцінюйте характер готелю, щоб він відповідав типу вашої мандрівки

Якщо ви подорожуєте парою і хотіли б просто спокійно відпочити і побути удвох, навряд чи потрібно шукати готель у гамірному центральному районі, де поруч бар, дискотека, а на другому поверсі ще й хостел з молоденькими студент(к)ами.

З іншого боку, якщо ви шукаєте вражень, оберіть готель, де для його гостей відкритий вільний доступ на сусідні танцмайданчики та навколо безліч барів і інших веселих закладів на ваш смак.

7. «Пальцем в небо»: шукаючи готель, встановіть відразу всі параметри, які вас задовільняють і обирайте серед сотень пропозицій швидше

Наприклад, ви точно знаєте, що не шукаєте загальних кімнат у хостелах і рівень закладу має бути не нижче 8 балів. Оберіть ці варіанти. Крім того, ви можете налаштувати собі рівень ціни, вище за яку готелі вам не пропонуватимуть. Ну і наостанок киньте галочку на «сніданок включено». У деяких недешевих містах це може стати для вас «джерелом заряду» хоча б на півдня, адже переважно сніданок – це шведський стіл і його ціна цілком себе виправдає.

8. Звертайте увагу на розташування готелю, особливо біля аеропорту

Іноді вам потрібно вилетіти зранку з аеропорту і потрібно десь недорого переночувати. Тут то і прихована пастка. По-перше, ці готелі не будуть дешевими (бо у вас немає вибору). По-друге, якщо ви знайшли дійсно підходящу пропозицію, перевірте, чи легко звідти дістатися на летовище. Справа в тому, що ви можете витратити більше грошей на таксі з готелю рано-вранці, ніж на саму кімнату. А воно вам треба?

Одного разу, коли ми подорожували Францією, довелось саме такий готель забронювати (Premiere Classe…). Готель, ящко чесно, таке собі. Єдиною надією став ранковий автобус, який мав відправлятися з зупинки неподалік. Сама зупинка не подавала ознак життя, але ми все ж о 5 ранку помітили, як з туману виїжджає автобус на аеропорт. Ми були там єдиними пасажирами і на радощах сяк-так перекинулися фразами французькою з водієм.

Словом, щоб вам не довелось так переживати, звертайте увагу на описані в цій статті нюанси і вдалих вам подорожей!

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія