Аеропорти, залізниця та пошта під час воєнного стану в Україні

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Ідеї маршрутів

Верховна Рада України 26 листопада підтримала указ Президента про введення воєнного стану. Його ввели в десяти областях, які межують з РФ, Придністров’ям, а також мають вихід до Азовського і Чорного морів. У цьому списку Чернігівська, Сумська, Вінницька, Луганська, Донецька, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Запорізька області. Також воєнний стан вводиться у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії.

То як же відіб’ється новий, хоч і тимчасовий, правовий режим на роботі транспорту в країні?

Аеропорти під час воєнного стану в Україні

На роботу аеропортів рішення Президента і парламенту поки ніяк не вплинуло. Всі працюють у штатному режимі. Зокрема, в міжнародному аеропорту Одеса відзначають, що поки що уряд не прийняв ніякого рішення щодо обмеження роботи повітряного транспорту і перетину кордону. З офіційним повідомленням виступив і головний аеропорт країни – Бориспіль. Тут запевнили, що введення воєнного стану не вплине на мобільність населення. У штатному режимі працюють аеропорти Київ і Харків.

У флагманської авіакомпанії України – МАУ – також відзначають, що ніяких обмежень на польоти немає: “На даний момент документ не накладає ніяких обмежень щодо економічної діяльності на всій території України. Відповідно, авіаційне сполучення в/з та в межах України здійснюється в штатному режимі і без будь-яких обмежень “.

Пошта під час воєнного стану в Україні

Ще до прийняття Радою рішення про воєнний стан генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський повідомив, що компанія не планує змін в частині клієнтського обслуговування. “Виплата пенсій і пересилання поштової кореспонденції здійснюється в штатному режимі”, – зазначив він. Сьогодні вранці в прес-службі національного поштового оператора підтвердили, що працюють в штатному режимі.

Залізниця під час воєнного стану в Україні

Сьогодні міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що вводиться особливий режим роботи залізниці, який передбачає забезпечення потреб оборони за основними напрямами, визначеними Генеральним штабом Збройних сил України.

Особливу увагу залізничники почнуть приділяти небезпечних вантажів. “Ми вводимо спеціальний режим контролю за невійськовими небезпечними вантажами. Це особливо стосується нафтопродуктів та інших вантажів, що мають ознаки ризику. Вони будуть охоронятися окремо”, – заявив керівник “Укрзалізниці” Євген Кравцов.

А ще вчора в “Укрзалізниці” повідомили, що компанія готова до забезпечення функціонування залізничного транспорту в умовах воєнного стану.

За матеріалами ЦТС