Безвізовий режим не дає права на працевлаштування та навчання, – коментар Консульського департаменту МЗС Польщі

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини

23 червня Україна консульства країн ЄС в Україні почали знімати відбитки пальців у тих, хто планує подорожувати країнами Шенгенської зони.

Водночас Україна сподівається на безвізовий режим з Євросоюзом вже у 2016-му. І експерти переконані, що це абсолютно реально.

Тож у багатьох виникає логічне запитання: якщо ми наступного року маємо отримати безвізовий режим, навіщо зараз створювати додаткові незручності для громадян?

Ось, що на це нам відповів заступник директора Консульського департаменту МЗС Польщі Ярослав Ласіньскі.

Варто зрозуміти, що ці два процеси не залежать один від одного.

Щодо запровадження біометрії та надання відбитків пальців, ця процедура вже впроваджується протягом кількох років, починаючи від жовтня 2011-го року. І цей весь процес завершується в листопаді 2015-го.

Натомість щодо безвізового режиму, необхідно зрозуміти, що завдяки візовій лібералізації, яку Польща дуже активно підтримує, можливо буде дійти до безвізового режиму, але лише за дотримання всіх умов, які зобов’язалася виконати Україна.

Польський дипломатвірить у те, що українці зможуть їздити до Євросоюзу без віз уже з наступного року. Він переконаний, що процес з візової лібералізації розпочався і його вже не спинити.

До того ж більшість країн, каже Ласіньскі, на рівні політичної еліти підтримують безвізовий режим з Україною.

Водночас, незважаючи на те що політичний консенсус дійсно є, особливої прихильності населення та й керівництво окремих країн-членів ЄС до гостей з України не відчувають.

Навіть у завжди лояльній до нас Польщі тільки 30 відсотків громадян підтримують скасування візового режиму з Україною. У Німеччині ця частка помітно менша – 17 відсотків.

Можливо, таке ставлення пов’язане з тим, що люди думають, що безвізовий режим автоматично дає право на роботу і постійне проживання.

Насправді ж працевлаштування для безвізових подорожуючих заборонене, йдеться просто про короткострокові візити.

Українцям теж не варто розраховувати на те, що безвізовий режим повністю відкриє кордони з Євросоюзом. Наприклад, європейські прикордонники збережуть за собою право вибірково перевіряти підтвердження мети поїздки та у разі сумнівів можуть відмовити у в’їзді прямо на кордоні.

Усвідомивши, що безвізовий режим не дає права на працевлаштування та навчання, українці можуть розчаруватись.

Водночас експерти кажуть, що він дасть поштовх для колосальних змін в Україні. І вони самі по собі значно важливіші за позбавлення від черг під консульствами.

Про те як і якими темпами Україна виконує кожен пункт плану з лібералізації візового режиму – ми будемо говорити щодня у наступних програмах “Безвізовий щоденник” – щодня на хвилях Радіо ЄС. Європейської станції, та на сторінках “Європейської правди“.

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія