Самостійна подорож до Данії та Німеччини. Підсумок 8-денної поїздки

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Звіти з поїздок, Ідеї маршрутів, Поїзди

Подорож до Данії – недешеве задоволення. Під час організації цієї поїздки я всіляко намагалася помістити в її назву “бюджетна”, але й з іншого боку – не втратити комфортність. Отож, ми вибрали проживання в квартирі, але з кухнею. Супермаркети, але час до часу і ресторани, переліт лоукостером, але проїзд Інтерсіті між країнами. Словом, ось що у нас вийшло і ми дуже навіть задоволені цією поїздкою 🙂

  1. Планування маршруту Київ-Бремен-Копенгаген-Київ
  2. Переліт до Бремена та проживання
  3. Що подивитися у Бремені?
  4. Куди поїхати з Бремена на 1 день?
  5. Переїзд до Копенгагена та проживання
  6. Що подивитися в Копенгагені?
  7. Куди поїхати з Копенгагена на 1 день?
  8. Переліт Копенгаген-Київ
  9. Підсумок та бюджет

Планування маршруту Київ-Бремен-Копенгаген-Київ

Бажання поїхати до Скандинавії виникло у мене раптово. Та на новорічні свята хочеться чогось особливого, тож під час чергової акції Wizz Air вирішила забронювати квитки. Із 5 подруг, з якими ми планували поїхати, вдалось, на жаль, лише одній і ми недовго думаючи обрали маршрут.

До речі, запланували бронювання через банківський переказ на п’ятницю ввечері, щоб мати час на роздуми. Згідно з правилами, ви маєте 24 години протягом робочого дня, щоб оплатити квитки. У нашому випадку ми мали цілих 3 дні, оскільки у п’ятницю після 17:00 банки вже не працюють, але тариф ми за собою закріпили і мали ще добу для оплати, яка починалася лише в понеділок зранку.

Маршрут Київ-Бремен-Копенгаген-Київ запланували, щоб побачити нові міста і поєднати дешеві квитки до Німеччини та з Данії.

Найоптимальнішим способом поєднати ці міста виявилась залізниця. Квиток за тарифом SuperSparPreis Europa коштував 85 євро на двох з пересилкою квитка до України. Чому пересилка?

За словами представників Deutsche Bahn, данці не мають технічної можливості перевірити електронний квиток. Квиток ми купили за місяць до вильоту, але знаючи поштовий сервіс та терміни, такий квиток хвилював. На щастя, рекомендований лист надійшов через 15 днів.

Квиток був дійсний на проїзд лише конкретним потягом Інтерсіті з пересадкою в Гамбурзі і ще однією пересадкою на електричку в Копенгагені (оскільки жили ми за містом).

Усі маршрути (аеропорт Бремена-квартира-залізниця Копенгагена-квартира) планували попередньо в Києві, завантаживши відповідні офлайн-карти Google Maps. Можна користуватись і офлайн-картами. 

Крім того, вартість інтернету у роумінгу (від Київстар) коштує приблизно 1 євро за 100 Мб. Як на Європу, недорого. У транспорті Бремена також де-не-де є інтернет. В Інтерсіті протягом всієї дороги був непоганий Wi-Fi.

Переліт до Бремена та проживання

Виліт з Києва був запланований на суботній вечір, що, на мою думку, дуже зручно. Ранкові вильоти додають стресу та вимагають більше підготовки.

Бремен – невелике місто на 600 000 мешканців. З аеропорту до центру міста ходить прямий трамвай №6. Дорога до квартири зайняла нам 25 хв. (5 зупинок трамваєм та 10 хв. пішки).  Квиток на особу коштує 2,85 євро.

Ціни на транспорт у Бремені переглядайте тут.

До речі, цього разу було вперше непросто забронювати квартиру через Airbnb. Господарі або не відповідали, або квартира була зайнята. Крім того, вартість житла тут вища, а в Копенгагені – що й казати.

Тим не менше, нам вдалося знайти непогану квартиру неподалік центру. Власники були за містом, тож ключі ми отримали від подруги, що мешкала на тій же вулиці. Всі дуже милі і приємні, а сама квартира затишна (хоч і місцями було забагато пилюки).

Власники залишили нам буквально свою власну квартиру, де вони проживають – усі необхідні речі для дому, готування і відпочинку були доступні до використання, що спрощує побут.

Одного разу ми відпочивали у Ніцці, де на квартирі не було ножів 🙂

Що подивитися у Бремені?

Як я вже писала, Бремен порівняно невелике місто – всі головні пам’ятки можна обійти пішки, чим ми і зайнялися наступного дня після прильоту. Старий і монументальний центр міста, річка Везер, костели та ратуша, квартал Шнур (Schnoorviertel), цегляна вулиця Бьотхерштрассе (Bottcherstrasse) та пам’ятник Бременським музикантам.

Головні місця, які були нам корисні включно з продуктовими магазинами, я відзначила на карті.

Куди поїхати з Бремена на 1 день?

Оглянувши карту, ми вирішили відвідати портове місто Бремергавен та Гамбург дорогою назад. Зручним у Німеччині є те, що можна взяти регіональний квиток на потрібну кількість осіб і кататися з ним цілий день. Економ-пропозиція на 2 особи на день коштувала нам 29 євро, що включало в себе і міський транспорт у Бремені та Гамбурзі, а також у Бремергавені.

Несподівано вразив Бремергавен.

Великий порт, модерні нові будинки з панорамою на річку Везер, що впадає в Північне море, мости, маяки і чайки, а також смачна кухня зі свіжими морепродуктами у різному приготуванні (за все приблизно 15 євро).

Дорога між Бремергавеном і Гамбургом дозволила нам відпочити і під вечір ми дісталися Гамбурга. Власне, ми були тут по 16-й годині, та, на жаль, взимку швидко темніє.

Тож до порту дійшли коли вже зовсім стемніло. По дорозі завітали на Різдвяний ярмарок. На щастя, і тут вокзал знаходиться майже в центрі, а відстані порівняно з Києвом якраз для пішої прогулянки. Наближався новий рік, а тому навколо було багато божевільних з петардами і фейєрверками.

Для тих, хто приїде до Гамбурга хоча б на день, рекомендую скористатися прогулянкою на катері річкою Ельба з заїздом у промисловий порт, це дійсно вражає.

31 грудня зранку ми виїжджали на Копенгаген з самого ранку, щоб в обід бути на місці і підготуватись до нового року. До речі, це смішно, але доволі багато продуктів ми взяли з собою з Німеччини (по-перше, залишилось, по-друге, економніше, а по-третє, перед новим роком магазини зачиняються раніше, а поїзд міг запізнитися).

Подорожні

Переїзд до Копенгагена та проживання

З Бремена до Копенгагена можна дістатися автобусом, літаком з пересадкою або кількома пересадками разом з поромною переправою. Ми обрали найшвидший варіант, оскільки хотіли встигнути до нового року.

З пересадкою в Гамбурзі з Бремена вся дорога зайняла 6 годин. До речі, в Інтерсіті ви можете бронювати місця, правда, це коштує додатково від 5 євро. У поїзді ви можете сісти і без місця, але є шанс, що вас попросять. Нам пощастило – лише наприкінці подорожі зайшло двоє людей, але місця було більш ніж достатньо і ми просто пересіли поруч.

У поїзді перевіряють паспорти на крайній станції перед кордоном. У нашому випадку це був секундний погляд прикордонника на закритий паспорт.

У Копенгагені помешкання знайти було непросто. Найдешевша пропозиція квартири на двох коштувала 51 євро, але там зовсім не було меблів. Зате в центрі. Зрештою, знайшли трохи дорожчу пропозицію в м. Родовре, що знаходиться за 10 хв. електричкою від Копенгагена.

Приємна річ – широкі місця в транспорт і тиха зона.

Що подивитися в Копенгагені?

Увесь центр можна обійти пішки за день, а ґрунтовно – за два світлі дні (до 16:00). Канали, яхти, строга данська архітектура, лаконічні інтер’єри, освітлення вулиць і вікон гірляндами єдиного теплого білого кольору – це дещо інше, ніж стандартна Європа.

Ми почали з залізничної зупинки Nordhavn і пройшлися вздовж моря через порт, звідки йде пором на Осло, до Русалки (багато російських туристів і людей взагалі), попри фортцею Kastellet з млином, відвідали замки Розенборг, Амалієнборг і Крістіанборг. Іншого дня ми відвідали Круглу вежу, де за 25 крон можна піднятися на оглядовий майданчик.

Окремо рекомендують відвідати парк атракціонів Tivoli (якраз навпроти вокзалу), та ми пошкодували 160 крон (20 євро) за вхід. Ще нам радили відвідати Християнію – незалежне місто в межах Копенгагена (поруч із центром).

Усі згадані цікавинки можна відвідати безкоштовно, якщо ви придбали Copenhagen City Card. Ціни – від 54 євро для дорослого вище 26 років за добу і до 133 євро за дорослого на 5 днів. Сюди включений проїзд, квиток на водні круїзи містом, безкоштовні входи у музеї, парк атракціонів та інше. Просто порахуйте, чи вам це вигідно.

І ще трохи цін в данських магазинах, кому цікаво порівняти:

До речі, одного разу ми таки непогано посиділи за сморребродами і яблучним крамблом + смажено-сушена свинина з картоплею в соусі.

430 крон = приблизно 1600 грн.

Куди поїхати з Копенгагена на 1 день?

Острів, на якому лежить Копенгаген, зветься Зеландія. Тут доволі зручна залізнична мережа і малі відстані між туристичними точками. Навколо ж море, а тому мальовничі краєвиди у добру погоду та світлу пору доби гарантовані.

Ми обрали кілька міст: Гіллерьод (та замок Фредеріксборг), Хельсінгьор (і замок Кронборг) та портове місто Гіллелейє з прямим виходом до моря, портом та серфінгістами.

Гіллерьод (та замок Фредеріксборг)
Гіллерьод (та замок Фредеріксборг)
Gilleleje
Gilleleje
Gilleleje
Gilleleje

З-під Копенгагена дістатися в Гіллерьод і назад коштує 168 крон (20 євро) на особу. Проїхатися з Копенгагена до Гіллелейє та Хельсінгьора і назад – 276 крон (34,50 євро).

Придбати квитки можна перед входом на будь-яку залізничну станцію карткою або готівкою (крони). На проміжних невеликих станціях у вихідні каси не працюють, а бокси в поїздах приймають лише паперову готівку.

Сайт Данської залізниці.

Переліт Копенгаген-Київ

Люблю маленькі міста за їхню компактність. Ось і тут – дістатися до аеропорту з міста дуже просто. Головний залізничний вокзал пов’язує з аеропортом регіональний потяг. Вартість квитка – 36 крон (4,5 євро). На вокзалі – безліч автоматів з продажу квитків.

Якщо проїхатись далі, ви потрапите до Швеції (Мальме) по відомому Ересуннському мосту, що частково заходить під море.

Підсумок та бюджет

У Північні країни краще їхати в ту пору, коли світловий день довший. Зекономити тут можливо, але це не буде та економія, що в Центральній та Західній Європі.

Отож:

  • квартири у Бремені та Копенгагені обійшлися нам у 620 євро

Проїзд на двох, включаючи:

  • Авіаквитки – 7000 грн. / 260 євро
  • Квиток на поїзд – 86 євро
  • Весь транспорт у Німеччині – 40 євро
  • та Данії – 970 крон / 120 євро
  • Всього – 1126 євро на двох або 563 євро на 1 особу

Сюди не включене харчування:

  • Продукти в магазинах Німеччини і Данії – 1027 крон / 128 євро
  • Ресторани в Німеччині і Данії – 1303 крони / 163 євро

Підсумок за всю поїздку – 1417 євро на двох або 708,5 євро на 1 особу.


Більше про акції авіакомпаній:

Подорожуйте за бонуси, а не за гроші!

- Готелі з великими знижками радимо шукати на сайті hotelscombined

- Якщо ви хотіли б забронювати комфортну квартиру, використовуйте сервіс airbnb та зупиняйтеся в місцевих мешканців (доступні умови: квартира повністю чи окрема кімната). При реєстрації на airbnb ви отримуєте знижку 54€ на перше бронювання.

- Щоб пересуватися містом зручно, отримайте 60 грн. на свою першу поїздку на таксі Bolt

- Не хочете турбуватися про побут у самостійній поїздці? Придбайте пакетний тур онлайн за допомогою сервісу misto.travel: порівняння цін та умов відпочинку + доступна ціна з кешбеком!

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія