Естонія відкриває електронне резидентство країни всім охочим

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини

З 13 травня Естонія відкрила прийом онлайн-заявок на отримання електронного резиденства країни, пише ain.uaЦей статус дозволяє користуватися державними онлайн-сервісами, відкривати рахунки в місцевих банках і реєструвати компанії без необхідності фізичної присутності в Естонії.

Естонія стала першою в світі державою, яка буде надавати таку послугу. Таким чином місцевий уряд сподівається залучити в країну бізнесменів та іноземний капітал. Зареєструвати компанію на державному онлайн-сервісі можна менш ніж за 20 хвилин. Також можна з будь-якої точки світу платити податки або підписувати документи за допомогою електронного підпису. З електронним громадянством все це зможуть робити іноземці.

Естонія

Отримати електронне резиденство можна, заповнивши форму на сайті. У формі потрібно завантажити свою фотографію і додати опис причин для отримання нового статусу. Отримання е-документа не безкоштовне – необхідно сплатити мито вартістю 50 євро. Подана інформація проходить перевірку в правоохоронних органах Естонії. Через певний час кандидат на отримання резиденства буде запрошений на зустріч з представниками консульства для ідентифікації особи. Весь процес оформлення, як передбачається, займе близько місяця. Естонський уряд розробляє програму електронного резиденства як стартап. Зараз вона знаходиться на етапі бета-тестування.

Естонія

На сьогодні е-резиденти отримують кілька можливостей:

  • Створювати компанію-резидента Естонії за один день без використання фізичної адреси в країні;
  • Управляти своєю компанією з будь-якої точки світу;
  • Проводити онлайн-платежі (відкриття рахунку в деяких банках все ще вимагає відвідування Естонії особисто);
  • Подавати податкову декларацію в Естонії.

Естонія – країна з найбільш просунутим електронним урядом у світі. Тут онлайн-інфраструктуру розвивають з початку 90-х років. Сьогодні всім громадянам, старшим 15 років, видають електронні ID-паспорти, за якими ті отримують доступ до численних онлайн-держпослуг.

Нагадаємо, в жовтні минулого року естонський парламент схвалив законопроект, що дозволяє будь-якому іноземцю отримати електронне громадянство країни. Згідно з планами естонського уряду, до 2025 року отримати свідоцтва е-резидента зможуть 10 млн осіб.

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія