Що потрібно знати, якщо ви збираєтесь до Шенгену у 2021 році? Нові правила в рамках безвізу

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Ідеї маршрутів, Мета поїздки, Секрети мандрівника

З 2021 року українцям доведеться раз на 3 роки заповнювати онлайн-анкету ETIAS і платити 7€, щоб відвідати країни Шенгенської зони.

Як працюватиме нова система ETIAS і навіщо вона потрібна?

По-перше, безвізовий режим залишиться в силі. Вам не потрібно буде йти в консульство або візовий центр, щоб подати документи, пише mc.today. Йдеться тільки про онлайн-реєстрацію на сайті або в мобільному додатку ETIAS – Європейської системи інформації і авторизації мандрівників (European Travel Information and Authorisation System).

З наступного року перед в’їздом до Шенгенської зони в ній мають відзначитися громадяни України, Грузії, Молдови, Ізраїлю, США, Канади та ще ряду держав. Повний список країн опублікували на офіційному сайті ETIAS.

Тим, у кого є Шенгенська віза, реєструватися в ETIAS не потрібно.

По-друге, на відміну від процедури отримання Шенгенської візи, яка в середньому триває близько 15 днів, реєстрація в ETIAS буде в більшості випадків займати всього десять хвилин. Вона буде поширюватися на необмежену кількість в’їздів і діяти протягом трьох років. Але якщо термін дії паспорта закінчується раніше, то процедуру доведеться пройти повторно.

При заповненні анкети потрібно буде вказати країну в’їзду – саме через неї потрібно буде в’їхати в перший раз. Після цього можна буде подорожувати по всіх державах Шенгенської зони.

В цілому порядки і терміни перебування будуть регулюватися колишнім правилом безвізового режиму, відомим як «90 на 180»: не більше 90 днів на 180-денний період.

Як зареєструватися в ETIAS?

Заявку потрібно буде подавати не пізніше ніж за 96 годин до поїздки.
В анкеті потрібно буде вказати особисту інформацію:

  • повне ім’я заявника;
  • дату і місце народження;
  • поточну адресу;
  • дані біометричного паспорта.

Також доведеться відповісти на додаткові питання: чи вживаєте ви наркотики, чи відвідували зони військових конфліктів, чи маєте судимості.

Для дітей і людей старше 70 років реєстрація буде безкоштовною, а для всіх інших обійдеться в 7€. Оплатити її можна буде онлайн за допомогою дебетової або кредитної карти. Платежі будуть оброблятися банком-посередником без передачі даних в ETIAS.

Відразу після надходження платежу буде запускатися автоматична перевірка. Якщо в документах не знайдеться нічого підозрілого, то дозвіл на в’їзд прийде вже через кілька хвилин. У пояснювальній інструкції Єврокомісії йдеться, що у 95% заявників не повинно виникнути з цим ніяких проблем.

У разі необхідності додаткову перевірку проведуть співробітники Європейського агентства з безпеки зовнішніх кордонів (Frontex). Це може зайняти до 96 годин. При цьому у заявника можуть запросити додаткову інформацію та продовжити процедуру до чотирьох тижнів.

В особливих випадках анкети будуть розглядати в національних підрозділах ETIAS. Очікується, що це торкнеться всього 1-2% заявників. Дозвіл або відмова із зазначенням причини прийде на електронну пошту. Відмова можна буде оскаржити і подати заявку ще раз.

Відзначимо, що успішна авторизація через ETIAS ще не гарантує перетин кордону. Фінальне рішення, як і в інших випадках, приймає прикордонна служба. Але якщо дозволу ETIAS не буде, мандрівникові точно відмовлять у в’їзді.

Навіщо потрібен ETIAS?

Як стверджують в Єврокомісії, основна мета – боротьба з тероризмом. Введення ETIAS обговорювали давно, а після терактів у Франції та Бельгії в 2015-2016 роках процес вирішили пришвидшити. У США подібну систему контролю (ESTA) ввели після терактів 11 вересня. Аналогічні правила також діють у Великобританії, Канаді та Китаї.

«Захист наших кордонів і захист наших громадян є нашим першочерговим завданням. ETIAS допоможе заповнити інформаційну прогалину, зіставляючи дані від заявників з безвізових країн з усіма нашими системами», – говорить виконавчий заступник голови Європейської комісії Франс Тіммерманс.

Перевірка буде проходити по декількох базах: інформаційній системі Шенгену (SIS), візової інформаційної системи (VIS), даними Європейського поліцейського управління (EPO) і Європейського реєстру відбитків пальців біженців і нелегальних мігрантів (Eurodac).

Пізніше в цей список планують додати ще кілька джерел, наприклад, базу Інтерполу про втрачені і вкрадені документи. Очікується, що система ETIAS буде обробляти близько 30 млн заявок на рік.


Більше про акції авіакомпаній:

Подорожуйте за бонуси, а не за гроші!

- Готелі з великими знижками радимо шукати на сайті hotelscombined

- Якщо ви хотіли б забронювати комфортну квартиру, використовуйте сервіс airbnb та зупиняйтеся в місцевих мешканців (доступні умови: квартира повністю чи окрема кімната). При реєстрації на airbnb ви отримуєте знижку 54€ на перше бронювання.

- Щоб пересуватися містом зручно, отримайте 60 грн. на свою першу поїздку на таксі Bolt

- Не хочете турбуватися про побут у самостійній поїздці? Придбайте пакетний тур онлайн за допомогою сервісу misto.travel: порівняння цін та умов відпочинку + доступна ціна з кешбеком!

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

У разі якщо інформація допомагає вам бюджетно подорожувати - можливо, завдяки сайту ви зекономили не один десяток євро - підтримайте наших працівників невеликою пожертвою (суму та валюту ви можете змінити на ваш розсуд). Це допоможе мені та іншим авторам сайту робити для вас більше оглядів бюджетних поїздок, які ми плануємо виключно за акціями та знижками.

З повагою, Соломія