Як подорожувати розумно: 12 порад від письменниці Катерини Бабкіної

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Секрети мандрівника

Тиждень тому в Києві відбулася цікава подія, присвячена подорожам. Письменниця Катерина Бабкіна, що часто й охоче подорожує, а також займається благодійністю, вперше (оф-лайн) поділилася своїм досвідом мандрів Європою та світом. Сама зустріч відбулася в галереї українського дизайну “Gallery 48” та була доволі камерною, що сприяло дружній атмосфері.

Переходячи до суті статті, лише додам, що такі події відвідувати варто не лише задля збагачення досвідом та суботньої галочки виходу-в-люди-на-вихідних, але й для того, щоб отримати неймовірну порцію натхнення та поспілкуватися з людьми, яким тема подорожі настільки близька, що вони готові платити за цю інформацію (а це, як на мене, показник доволі вагомий).

Протягом 2 годин Катерина Бабкіна розповідала про те, що дає їй особисто та кожному зокрема поштовх до подорожей. Не обійшлося і без курйозних історій та ситуацій “на межі”. Отож, переходимо до основних порад від людини, що у 2015 році відвідала 21 країну, не полишаючи улюбленого заняття.

  1. Визначте, якому типу мандрівника ви відповідаєте та окресліть свою зону комфорту за допомогою трьох “списочків”

Назвімо їх так:

  • 20 речей, які я люблю робити
  • 20 речей, що складають моє життя
  • Мої об’єктивні ліміти

З першим, здається, все зрозуміло. Другий “списочок” мав би виокремити ті буденні речі, з яких складається ваше життя. Третій “списочок” не показуйте нікому і дайте в ньому якомога чеснішу відповідь на те, що ви не в змозі в собі пересилити або ж цього не дозволяє ваше здоров’я. Це може бути як алергія на пух, так і небажання опинитися у великому натовпі. Все індивідуально.

За словами Катерини, подорож – це не вихід з зони комфорту, а продовження вас самих і вашого життя в інших обставинах.

  1. Перевіряйте всі дані про країну, в яку ви збираєтеся

katia2

Адже романтичні поривання відвідати, наприклад, Венецію можуть компенсуватися нашестям туристів у “високий сезон”. Крім того перед мандрівкою вивчайте культуру, особливості національної кухні, історичні нюанси країни, яку плануєте відвідати. Можливо, десь взагалі не варто гуляти на самоті? Можливо, вам потрібна віза в цю країну? Все потрібно завчасно передбачити.

  1. Вивчіть кілька необхідних фраз мовою країни, яку хочете відвідати

У деяких випадках це може врятувати вам життя. Заводити нових знайомих завжди легше, якщо ви хоча б мінімально володієте рідною їм мовою. Крім того, знання мови країни, в яку ви подорожуєте, свідчить про вашу повагу до місцевої культури та її мешканців.

  1. Використовуйте гарячі пропозиції туристичних компаній

Якщо вам кортить вирушити в подорож, і байдуже, куди – сміливо звертайтеся до туристичних агенцій. Зазвичай (а особливо у гарячі сезони) у них залишаються невикористані пакети послуг, що включають переліт та проживання. Ви можете так і сформулювати свій запит: нам подешевше, будь ласка, готові вилітати найближчими днями.

  1. Купуйте авіаквитки напряму в авіакомпаніях, а не через посередників (агрегатори)

Так, іноді можна зекономити, комбінуючи з вартістю авіаквитка залежно від вашого типу платіжної карти. Проте якщо під час подорожі у вас виникнуть форс-мажорні обставини, завжди легше зв’язатися з авіаперевізником та вияснити всі нюанси, ніж контактувати з агрегатором, що продав вам цей квиток. По-перше, це швидше, по-друге, більше шансів, що ваша проблема буде вирішена.

  1. Плануючи свій маршрут, звертайте увагу на близькість аеропортів до потрібних вам міст

katia3

Цілком може статися таке, що аеропорт знаходиться в одній країні, а потрібне вам місто – за 50 км від нього вже в іншій країні. Таких прикладів у Європі безліч: Меммінген-Мюнхен на кордоні з Швейцарією, Базель – між Швейцарією, Німеччиною і  Францією, Айндховен в Нідерландах – це близькість до Люксембурга, Брюсселя та Антверпена і т.ін.

  1. Плануйте авіаперельоти з достатнім часовим проміжком між пересадками

Не лише в Україні літаки затримуються навіть на добу, а тому, плануючи кілька пересадок наприклад Wizzair-Ryanair-Easyjet :), обирайте стиковку хоча б 5 годин. Адже якщо ви користуєтеся лоукостерами або ж просто бронювали авіаквитки кожен окремо, шансів на повернення коштів при затримці літака у вас не буде.

  1. Не використовуйте сервіс blablacar, якщо плануєте точну стиковку далі по маршруту

Так, blablacar – досить зручний вихід з ситуації, якщо їхати потрібно бюджетно і пошвидше. Але людський фактор тут ніхто не виключав. Ви залежні від водія, який сам керує своїм часом, а якщо врахувати, наприклад, переїзд кордону і потенційні проблеми з документами – ваші шанси вчасно пересісти, наприклад, на PolskiBus у Жешуві прямують до нуля. Ось ілюстрація такого випадку.

  1. Орендуйте авто за кордоном

katia4

Якщо вас подорожує більше, ніж 1 особа, це в будь-якому разі окупиться. По-перше, ви будете незалежні у пересуванні, по-друге, ваш багаж буде завжди зручно поміщений та вам не доведеться за нього доплачувати, по-третє, вартість оренди авто значно менша, ніж гроші, витрачені на європейський транспорт. Ось тут, наприклад, пропонують авто за 1 євро на день.

  • Подорожуючи автомобілем, готуйте кілька навігаторів

Нехай це будуть онлайн і офлайн-карти на смартфоні та на окремому пристрої. У разі необхідності у вас завжди буде запасний варіант. Особливо у країні, де ви подорожуєте вперше.

  • Уникайте автобанів та платних доріг при плануванні поїздки за навігатором.

Просто відключіть цю опцію в налаштуваннях та зекономте на коштах, потративши трохи більше часу.

  1. Для уникнення непередбачуваних витрат завжди купуйте місцеву сім-карту

Дзвонити та писати смс вам, швидше за все, не буде потрібно, а ось стартовий пакет з пропозицією Інтернету варто придбати.

  1. У Європі подорожуйте автобусами

Цей вид транспорту тут – один з найзручніших. На відміну від США, європейські відстані малі, а тому пересуватися 4-5 годин автобусом не принесе вам аж такого дискомфорту. Плюс, звичайно, акції з квитками по 1 євро нікого не залишать байдужими.

  1. Шукаючи житло за кордоном, використовуйте airbnb або сервіси на зразок housecarers.com

Другий варіант, звичайно, для мандрівників, що можуть дозволити собі ширший проміжок часу та плаваючі дати подорожей. Суть сервісів такого типу в тому, щоб залишатись на господарстві на час відсутності власників квартири/будинку/вілли. Це цілком безкоштовно, проте потребує від вас виконання певних обов’язків ну, наприклад, вигуляти песика чи підстригти газон.

Сервіс airbnb розрахований якраз для тих, хто шукає домашнього затишку. Тут можна обрати серед різних пропозицій кімнату, квартиру або апартаменти від власника для різної кількості осіб. Можливо, у вас є друзі, які вже користувалися цим сервісом – зазвичай, ціни для них знижуються. Якщо ні – при реєстрації ви все одно отримуєте бонусні 18 євро, які можете використати на першу подорож.


Це лише декілька порад щодо планування подорожей. Діліться власними корисними зауваженнями до даного списку та подорожуйте в задоволення!

Фото взяті зі сторінки Катерини Бабкіної в facebook

1001idea.info