LeoExpress: досвід бюджетної подорожі Львів-Прага-Львів за 21 євро, коли щось пішло не так

Posted on Posted in Leo Express, Звіти з поїздок

Ця подорожня замітка після першого досвіду з LeoExpress’ом в Україні, Польщі та Чехії – це спроба описати власні враження, що не претендують на об’єктивність. Проте „неглянцева“ інформація про перевізника завжди відкриває нам нові плюси та мінуси розрекламованих транспортних ліній.

leoexpress lviv prahaIMG_5832 leoexpress lviv prahaIMG_5822

Цього разу – про LeoExpress, який відносно нещодавно прийшов в Україну з Чехії, поєднавши Львів з Польщею, Чехією та Австрією, а Мукачево та Ужгород – зі Словаччиною і далі за маршрутом. І це головна перевага перевізника. Можна сказати, що ця перевага спробує виправдати всі недоліки Leo, які виникають з людського фактору або різко виділяються на фоні інших перевізників Європи.

Як усе починалось: квитки Львів-Прага-Львів за 21 євро

leoexpress lviv prahaIMG_5829

Кілька місяців тому ми анонсували акцію від LeoExpress та самі купили дешевий квиток на автобус+поїзд, щоб зустріти осінь в Чехії. Отже, ціна квитка ніяк не впливає на враження від поїздки, оскільки всі, хто купив квитки пізніше на економ-клас за дорожчу ціну, залишились в однакових умовах комфорту.

Де зупиняється автобус LeoExpress?

Автобус чорного кольору з золотим написом LeoExpress знаходиться на зупинці справа від головного залізничного вокзалу. Буквально, 20 кроків від виходу.

Як відбувається пересадка з автобуса на поїзд у Богуміні?

leoexpress lviv prahaIMG_5836Все дуже просто – автобус під’їжджає на залізничну станцію Богумін (чеське місто на кордоні з Польщею), звідки за 1 хвилину ходи ви потрапляєте на маленький місцевий вокзал та очікуєте поїзда на певну платформу, яка вказується на табло у холі вокзалу. Зазвичай, це перша платформа.

Місця для простого орієнтування вказано на кожному вагоні – нумерація місць наскрізна через весь поїзд. Спочатку – преміум-клас, потім – бізнес- і далі економ-клас (ECO).

Якщо автобус запізнюється, то поїзд його зачекає і навпаки.

Що пропонують в автобусах та поїздах LeoExpress?

Це відносно недорога гаряча їжа та перекуски з меню, а також безкоштовна „Кофола“ і вода (в автобусі). Отож, протягом дороги ви отримаєте 2 „Кофоли“ та воду. Меню автобуса та поїзда представлено нижче.

Побутові деталі проїзду в автобусах та поїздах LeoExpress

Почнемо з того, що маршрут зі Львова і аж до Відня обслуговують українські водії та стюардеси. За відгуками, наші іноді губляться на польських дорогах, курять подовше і, звичайно, можуть нагрубити. Цього разу обійшлося – водії до та з Праги були в міру чемні і дорогу знали.

Вперед автобус простояв 3 години на кордоні – змінили пункт перетину, а також було багато пасажирів та автобусів, проте приїхали вчасно. До Львова наш автобус повернувся на годину раніше (мало автобусів на кордоні Корчова-Краковець).

Мінуси

Подорожуючи поїздом до Праги, зовсім пропав Інтернет, а кавомашина зламалася в найбільш непідходящий момент – відразу після мого замовлення.

Дорогою назад автобусом „Кофоли“ пасажири не отримали, оскільки стюардеса Дарія зовсім не була налаштована ділитися напоєм – видавала „для своїх“ тільки коли хтось робив замовлення по меню.

Ще одним недоліком можна виділити малий простір для ніг в автобусах „Сетра“ + відсутність відео, навушників, достатньої кількості покривал (їх всього 5, а вночі їхати холодно, оскільки працює кондиціонер) та погану якість Wi-Fi при заповненні автобуса більше ніж наполовину.

leoexpress lviv prahaIMG_5977
Місця в автобусі ЛеоЕкспрес

Дорогою до Львова у Кракові до нас підсів пасажир, що не мав квитка. Не знаю, які правила, але квиток йому реалізували просто в автобусі за 83 злоті, хоч реальна його ціна – 56 злотих (переплутали?).

leoexpress lviv prahaIMG_5974
Місця в поїзді ЛеоЕкспрес

Одим словом, щоб завершити цю частину публікації про недоліки LeoExpress, додам, що привітність персоналу в автобусі, який прямує з чи до України, та щирість і професійність стюардес та стюардів у поїздах на території Чехії дуже (!) контрастує не на нашу користь. Це розчаровує, бо зовсім не хочеться нарікати на своїх. Тим не менше, за рахунок такої різниці у ставленні до пасажира після пересадки з автобуса в поїзд заставляє задуматись, чому „вміли зготувати, та не вміли подати“. Тим більше, „готували“ зовсім не ми, оскільки компанія – чеська.

Плюси

Дорогою вперед стюардеса автобуса проінструктувала всіх пасажирів про техніку безпеки, дозволені норми перевезення багажу і слідкувала за документами на кордоні. Якщо не нарікати на її англійську, їхати було досить комфортно.

Перевагами поїзда з Богуміна до Праги були широкі та з простором для ніг місця, а також бюджетне меню з гарячими стравами.

Гарячий круасан з сиром філадельфія та чаєм – 50 крон:

leoexpress lviv prahaIMG_5971

Стюардеси та стюарди привітно та якісно виконували свою роботу, стараючись допомогти, підказати, провести.

leoexpress lviv prahaIMG_5953 leoexpress lviv prahaIMG_5954 leoexpress lviv prahaIMG_5955 leoexpress lviv prahaIMG_5957

для перегляду меню клікніть на зображення

leoexpress lviv prahaIMG_5959 leoexpress lviv prahaIMG_5961 leoexpress lviv prahaIMG_5960

Що цікаво, ніхто з них ні дорогою вперед, ні назад не перевірив проїзного квитка.

Щодо туалетних кімнат – попри малий розмір, було досить чисто і, головне, вони працювали.

Як висновок, можна сказати, що для бюджетних подорожей автобусна лінія LeoExpress цілком підходить – це вище середнього, за українськими мірками. А пересівши до поїзда – так взагалі подорож мрії і чудові краєвиди за вікном. Завдяки акціям від компанії можна зекономити гроші за поїздку до Праги, у Кошице або до Відня, що є неабияким плюсом.

leoexpress lviv prahaIMG_5893

leoexpress lviv prahaIMG_5881 leoexpress lviv prahaIMG_5882

leoexpress lviv prahaIMG_5940

leoexpress lviv prahaIMG_5946 leoexpress lviv prahaIMG_5910

leoexpress lviv prahaIMG_5905 leoexpress lviv prahaIMG_5968

Тут читайте більше відгуків про LeoExpress від наших читачів:


Соломія, автор проекту 1001idea.info