Як придбати дешевий авіаквиток і не пошитися в дурні? 8 порад з власного досвіду

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Ідеї маршрутів, Секрети мандрівника

Дещо різкий заголовок, правда? Зате влучно передає зміст статті.

Ось уже 2 роки я спеціально подорожую максимально бюджетно, щоб описувати цей досвід для читачів 1001idea.info. Сьогодні я розповім вам про те, як сама планую подорож і нехай це вам допоможе вирушити у свою.

Отож, питання №1: Як придбати дешевий авіаквиток і не пожаліти про це ще перед вильотом?

Припустимо, ви знайшли свій дешевий авіаквиток і хочете його забронювати. Що варто знати перед тим, як ви його купите?

1. Погляньте, чи близько аеропорт до міста вашого призначення

Наприклад, дістатися з аеропорту Тревізо у Венеції до історичної частини міста може коштувати і тривати по часу стільки ж, скільки й переліт.

2. Перед тим як брати дешевий авіаквиток в одну сторону, подумайте, як ви повернетесь назад

Помилкою початкуючих «ловців за дешевими авіаквитками» є покупка дешевого квитка в одну сторону, а пізніше купівля дуже дорогого квитка назад.

3. Уявіть собі приблизно маршрут вашої подорожі. Можливо, є сенс купити авіаквиток OJ (open jaw) – тобто ви прилітаєте в одне місто, а вилітаєте з іншого

Таку опцію дають небюджетні авіакомпанії. Вартість квитка при цьому така ж, як і при перельоті RT (приліт і виліт з того ж міста). Купуючи в лоукостерів, ви самі можете підібрати собі потрібний маршрут – адже тут ціна кожного авіаквитка розраховується окремо.

4. Перегляньте час вильоту та прильоту вашого літака

Можливо, це виліт о 6:00 з поверненням додому о 02:50? Якщо вас це не лякає, минайте цей пункт. Але я намагаюсь зважди перевірити інші авіакомпанії та знайти можливість вилітати і прилітати в межах 10:00-21:00. Це дозволяє економити кошти на трансфери, позбавляє побутових незручностей щодо сну та адаптації на новому місці (прилетіти і проспати 1 день після літака – це не те, для чого ми вибирали нову країну, чи не так?).

5. Якщо ви все-таки обрали нічний переліт, уточніть розклад руху місцевого транспорту від та до аеропорту 

В маленьких аеропортах бувають з цим проблеми і туристи переважно користуються таксі (але ж це не зовсім наш метод 🙂 )

6. Перевірте, чи входить багаж до вашого тарифу авіаквитка

Зазвичай, найнижчий тариф передбачає лише ручний багаж, але і він буває різний.

Якщо для Ryanair/Wizz Air ручний багаж – це невеликий рюкзак, то за промо-тарифами Ernest Airlines/Air France/KLM/AlItalia ви зможете взяти з собою на борт безкоштовно порядну валізку.

До речі, уточніть, скільки коштує зареєстрований багаж і чи можна його придбати на кожен сегмент перельоту. Лоукостери пропонують таку опцію, у той час як дорожчі авіалінії дозволяють придбати зареєстрований багаж лише в обидва боки.

Усе це для того, щоб вперед летіти з легким багажем, ну а вже назад придбати можливість здати багаж у відсік і навантажити валізу приємними дрібничками на подарунок. «Рідини від 100 мл», власне, можна перевезти тільки так.

7. Оцініть вартість проживання у місті вашого призначення

Можливо, ви так хочете попасти до міста вашої мрії, що ціна на житло не має для вас значення? Є і такі випадки, але тоді ви є винятком серед читачів нашого сайту. В кожному разі, перевірити ціни на готелі/квартири/хостели перед плануванням подорожі більш ніж потрібно. Особливо якщо ви збираєтесь подорожувати на свята.

Я користуюсь такими сервісами:

  • спочатку перевіряю ціни на booking.com (ну а раптом є щось бюджетне і якісне? По-друге, тут зручне сортування, по-третє, є можливість повернути 15$ після подорожі на свою кредитку)
  • пізніше порівнюю ті ж ціни на hotelscombined.com (ця система порівнює не готелі, а пошукові системи готелів. Тобто своєрідний мета-пошуковик. Тут іноді можна знайти ще дешевші пропозиції або перевірити ваш готель, знайдений на букінгу. Можливо, він ще дешевший.)
  • якщо хочеться жити комфортніше, мати свою кухню і почуватися місцевою, тоді я йду на airbnb.com і шукаю там квартиру. Перевага системи в тому, що ви отримуєте 34€ на своє перше бронювання, а кожен друг, що поїде за вашим посиланням, подарує вам від 9 до 21 євро наступного бонуса. Тобто, якщо у вас є багато друзів, що подорожують, сміливо користуйтеся airbnb і пізнавайте світ з погляду місцевого мешканця. Я використовую цю систему вже давно і поки що не було жодних проблем.
  • у коментарях читач зауважив, що AirBnB все не дає такої великої знижки. Якщо ви також зіткнулися з цією проблемкою, спробуйте змінити країну/мову системи. Наприклад, замінити airbnb.co.uk на it.airbnb.com, зберігши при цьому партнерське посилання.

8. І наостанок – перевірте картку, якою ви бронюєте свій квиток:

  • чи не встановлений ліміт на операції в інтернеті?
  • визначте, яка картка краще підійде для розрахунку (по можливості без конвертацій валюти)?
  • можливо, є сенс завести віртуальну карту у валюті для подібних операцій?

Якщо всі ці пункти ви перевірили і все в порядку, можна переходити до бронювання вашого бюджетного квитка.

Ну нарешті 🙂

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія