І. Львів-Краків: звіт з поїздки Європою

Posted on Posted in Без категорії

Усім знайоме це відчуття, коли ти довго засиджуєшся на місці, а нових вражень так і не додається, бо немає натхнення. Єдиний варіант – вирушити в подорож. Тут є все: спілкування, нові смаки, яскраві пейзажі, захоплюючі панорами з вершин, цікаві знайомства, досвід життя людей в інших країнах, їхня ментальність. І перш за все – власна свобода вийти за межі зони комфорту і провести ці дні в колі друзів, знайомих, випадкових зустрічних людей, які стають добрими друзями, і – в дорозі.

Маршрут, котрим проїхали автори 1001idea.info, пролягав такими містами: Львів – Краків (Польща) – Прага (Чехія) – Південна Чехія – Відень (Австрія) – Будапешт (Угорщина) – Борса (Румунія) – Мукачево – Львів.

Кількість кілометрів: 2000.
Тривалість подорожі: 8 днів.
Кошторис: 450 євро на 3 осіб (дорога, харчування, проживання без особистих витрат та сувенірів у вигляді напоїв чи речей).

На думку 1001idea.info, це досить економна подорож, як на її тривалість та насиченість. Крім того вдалось зекономити деякі кошти на ночівлі, зупиняючись у друзів, які гостинно нас приймали та були готові ознайомити (декого вже не вперше) з усіма цікавинками міст, де ми побували.

Отож, перший переїзд:

Львів-Краків

med-krak

  • Витрати на пальне: 306 грн. (газ).
  • Тривалість переїзду: 4 години.
  • Відстань: 272 км.

Про те, як перейти піший кордон Шегині-Медика, можна дізнатися тут.

Ми ж цього разу проїхали кордон автомобілем, що потривало 2 год. 30 хв. У середу зранку машин було досить багато, а от людей на пішому переході взагалі не спостерігалось.

IMG_0911_1024x768

!!! Приїжджайте на кордон якомога раніше або в неділю чи свята – часу буде витрачено набагато менше.
!!! Не забувайте оформити собі страхування на період подорожі (або ж річне – на 90 днів, виходить дешевше, наприклад, з PZU), а також завжди беріть запрошення, яке підтверджує видачу візи. У випадку польської візи на кордоні буде трохи більше запитань «куди їдете», а якщо перетинаєте не вперше або віза іншої країни, запитань переважно не буває.

Через 2,5 години ми вже спокійно мчали новими автобанами до Кракова, попередньо заправившись в Україні (тут дешевше). На щастя, час у Польщі іде на годину повільніше, тому ми виграли 1 годину на переведенні стрілок назад.
До Кракова прибули в обід.

Що подивитися у Кракові, читайте тут.

Біля самого замку Вавель на березі річки Вісла розташований інфоцентр для туристів – корисна зупинка, де можна безкоштовно отримати карту Кракова та різноманітні брошури про культуру та традиції Польщі.

Якщо мати на прогулянку в місті не більше дня, то потрібно присвятити його історичному центру Кракова. Всі історичні цікавинки можна знайти в описовій статті про Краків. Ми ж поділимось особистими враженнями від мандрівки містом.

DSC09922_1600x1200
Краків ми застали у дощову погоду – небо було похмуре і накрапав дощ. Тим не менше прогулятися по центру міста, зловити вай-фай біля фонтану, завітати до Маріацького костелу та помилуватися його куполом та вівтарем (де, до речі, не можна робити фото), приємно в будь-яку погоду. Між іншим, на верхньому фото справа можна побачити групу людей, які тримають табличку з написом “Безкоштовна екскурсія” англійською мовою. Хто-хто, а ці волонтери точно проведуть вам цікаву екскурсію: завжди те, що робиться з задоволенням, приносить більше результату, ніж звичайна екскурсія з завченими фразами екскурсовода. Такі екскурсії відбуваються майже в кожному європейському місті, тож якщо ви володієте англійською, можете скористатися пропозицією, а на додаток ще й здобути нових друзів, яким небайдужа історія їхнього міста.

krakow1

Вавель, як і Маріацький костел, надихає своєю величністю, а саме місто, яке, кажуть, схоже на Львів, милує око своєю вишуканістю та чистотою.

Прогулявшись Краковом, було вирішено повечеряти та напряму через ніч їхати до Праги. Це економило нам ночівлю (по 30-40 злотих за особу) і, звичайно, час (безцінний).
Місцеві мешканці порадили нам завітати на вечерю «до Коко». Клікнувши на фото з меню (так, це меню), можна переглянути ціни та адресу.

IMG_0921_800x600

Як виявилося, цією «господою» опікується університет, студенти якого, відповідно до їхнього напрямку праці (туризм), обслуговують цей ресторанчик. Персонал, звичайно, не найвищого рівня (спочатку нас просто не помічали, а після замовлення замість біфштексу з ананасом підсунули стейк з маринованим персиком). Тим не менше кухня нам сподобалась.

Наше замовлення:

  • пиво Тиське
  • зупа помідорова
  • гарнір+курячий стейк+салат

Сума на особу: біля 15 злотих.

Страви, як і всюди в Європі, подають великі. Ми були такі голодні, що не встигли сфотографувати вечерю, а потім вже було пізно.

Про переїзд Краків-Прага-Південна Чехія – у наступній публікації.

1001idea.info