Особливості правил дорожнього руху в Європі

Posted on Posted in Секрети мандрівника

Ті, хто зібрався до Європейського союзу на власному автомобілі, мають знати правила дорожнього руху за межами України. У кожній країні є свої відмінності в організації руху авто, швидкості, вмісту алкоголю у крові та обов’язкового обладнання для автомобіля. Для поїздки закордон треба бути добре підготовленим не лише з технічного боку. Треба знати правила дорожнього руху країн, до яких ви прямуєте, пише iPress.ua.

Австрія

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Інші дороги Населені пункти
Легкові автомобілі і вантажівки масою до 3,5 т 130 100 50
Автобуси 100 80 50
Вантажівки масою понад 3,5 т 80 70 50

Обов’язково треба мати при собі жилетку зі світловідбивачами, аптечку, знак аварійної зупинки (застережний трикутник).

Допустимий вміст алкоголю у крові: для водіїв легкових автомобілів – 0,5 проміле, для водіїв вантажівок і автобусів – 0,1 проміле.

На що треба звертати увагу? Австрійська поліція особливо ретельно перевіряє технічний стан автомобіля. Особливо це стосується шин. Протектор коліс має бути не менше 1,6 мм для легкового авто і щонайменше 2 мм для вантажівки і автобуса. У зимовий період транспортний засіб обов’язково повинен мати зимові шини. На автобанах і швидкісних дорогах потрібно створювати коридор безпеки, коли рух настільки великий, що автомобілі блокують проїзд на обох смугах руху.

Коридори уможливлюють проїзд службам порятунку. Принцип створення коридору безпеки: авто з правого ряду з’їжджають праворуч, авто з лівого ряду – ліворуч. Служби порятунку їдуть посередині. Нехтування цього припису може коштувати водію навіть €2 тис штрафу. Остерігайтеся перевищення швидкості особливо у населених пунктах. Перевищення до 40 км/год караються штрафом €2 тис. В Австрії заборонено користуватися раціями. Також заборонено мати в автомобілі антирадар. Якщо поліція знайде в автомобілі антирадар, то конфіскує його, а водій буде покараний високим штрафом або навіть ув’язненням.

Бельгія

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Інші дороги населений пункт
Легкові автомобілі масою до 3,5 т 120 90 50
Автобуси 90 75 50
Автомобілі масою понад 3,5 т 90 60 50

Ліміти швидкості

Обов’язково треба мати при собі жилетку із світловідбивачами

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,5 проміле.

На що треба зважати? У Бельгії не можна їздити на автострадах повільніше ніж 70 км/год. Остерігайтеся проїзду на червоне світло і порушень правил обгону. За порушення цих правил вас чекають штрафи до €3 тис. У Бельгії теж заборонено користуватись рацією і мати у машині антирадар – кара за цей прилад така ж сувора, як і в Австрії.

Чехія

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Інші дороги Населені пункти
Легкові автомобілі, автобуси, вантажівки масою до 3,5 т 130 90 50
Вантажівки масою понад 3,5 т 80 80 50

Обов’язково треба мати при собі жилетку із світловідбивачами, аптечку, знак аварійної зупинки (застережний трикутник), комплект ламп, вогнегасник.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,0 проміле.

На що зважати? Чеська поліція особливо скрупульозно стежить за перевищенням ліміту швидкості. Дуже легко наштовхнутися на фоторадар або поліцейських у звичайному автомобілі із відеореєстратором. Право контролювати швидкість і затримувати порушників у Чехії також має муніципальна поліція. Ця служба може вимірювати швидкість у містах навіть у таких місцях, де присутність офіцерів поліції видається неможливою.

На автострадах треба створювати коридор безпеки за такими ж правилами, як у Австрії.

Данія

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Інші дороги Населені пункти
Легкові автомобілі 110 80 50
Автобуси масою понад 3,5 т 80 80 50
Інші транспортні засоби масою понад 3,5 т 70 70 50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки (застережний трикутник).

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,5 проміле.

На зо треба зважати? У Данії під час обгону треба мигати не лише габаритними вогнями, але й фарами.

Франція

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Швидкісні дороги Інші дороги Населені пункти
Автомобілі масою до 3,5 т 130 110 90 50
Автобуси масою до 10 т 100 90 90 50
Автобуси масою понад 10 т 90 90 90 50
Вантажівки масою понад 3,5 т 90 80 80 50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки (застережний трикутник), жилетку із світловідбивачами, комплект ламп, алкотестер.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,5 проміле, водії автобусів – 0,2 проміле.

На що треба зважати? За французькими правилами, в автомобілі треба обов’язково возити сертифікований алкотестер. Також є правило обов’язкового зменшення швидкості під час поганих погодних умов – на автобанах на 20 км/год, а на швидкісних і інших дорогах – на 10 км/год. Також французькі правила регламентують дотримання дистанції між автомобілями під час руху. При швидкості 50 км/год дистанція має становити 28 метрів, на швидкості 90 км/год – 50 метрів, на швидкості 110 км/год – 62 метри, а при 130 км/год – 73 метри. Ці відстані на дорогах вимірюють спеціальні фоторадари, а штраф за порушення цих правил становить €90. Як і в інших країнах ЄС, у Франції заборонено мати в автомобілі антирадар. Якщо поліція знайде його в машині, водія чекає штраф до €1500 або ув’язнення.

Греція

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Швидкісні дороги Інші дороги Населені пункти
Легкові автомобілі 130 110 90 50
Автобуси 70 70 70 50
Вантажівки масою до 3,5 т 90 90 80 50
Вантажівки масою понад 3,5 т 80 80 80 50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки (застережний трикутник), вогнегасник, аптечку.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,5 проміле, водії автобусів – 0,2 проміле.

На що зважати? Специфікою Греції є конфіскація номерних знаків за неправильне паркування. Також поліція має право евакуйовувати неправильно припарковані авто.

Іспанія

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради і швидкісні дороги Дороги, які мають більше однієї смуги в одноум напрямку, дороги з аварійною смугою Інші дороги Населений пункт
Легкові автомобілі 120 100 90 50
Автобуси 100 90 80 50
Вантажівки 90 80 70 50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки (застережний трикутник), вогнегасник, комплект ламп.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,5 проміле.

На що зважати? Водії, які носять окуляри, їдучи Іспанією, повинні мати запасні окуляри. В Іспанії заборонено користуватися під час руху двд-програвачами і телебаченням. На використання рації треба мати спеціальний дозвіл.

Голландія

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Національні автомобільні дороги Інші дороги Населені пункти
Легкові автомобілі 120 100 80 50
Вантажні автомобілі і автобуси 80 80 80 50
Автобуси і вантажівки з причепом 80 80 80 50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки (застережний трикутник).

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,5 проміле.

На що зважати? У Голландії мінімальна швидкість на автострадах становить 60 км/год. Треба уникати високих швидкостей на дорогах. У населених пунктах достатньо буде перевищити швидкість на 35 км/год, щоб потрапити до суду. За межами населених пунктів ця норма зростає до 50 км/год.

Німеччина

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради і швидкісні дороги Інші дороги Населений пункт
Автомобілі масою до 3,5 т Обмеження тільки знаками 100 50
Легкові автомобілі з причепом, вантажівки масою до 3,5 т з причепом, вантажівки від 3,5 до 7 т без причепа, автобуси 100 80 50
Транспортні засоби з масою понад 3,5 т з причепом, транспортні засоби масою понад 7 т з причепом і без 80 (або 100, якщо причеп має додатковий технічний огляд і наліпку “100”) 60 50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки (застережний трикутник), аптечку, жилетку із світловідбивачами, у вантажівках із масою понад 3,5 т – переносну лампу, яка світить пульсуючим жовтим світлом (її ставлять біля знаку аварійної зупинки).

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,5 проміле і 0,0 проміле для осіб, які мають водійський досвід менше двох років або віком до 21 року.

На що зважати? Варто пам’ятати, що у Німеччині перехрестя не скасовують дії дорожніх знаків. Можна легко отримати штраф за їзду лівою смугою на дорогах із трьома або двома смугами або за надто малу дистанцію між автомобілями (діє принцип половини значення поточної швидкості. При швидкості 100 км/год, дистанція між автомобілями має бути 50 метрів). В зимовий період обов’язково треба користуватися зимовими шинами.

Подібно як в Австрії, поліція скрупульозно перевіряє технічний стан транспортних засобів, особливо звертаючи увагу на стан гумового покриття. Протектор в шинах не може бути менший ніж 1,6 мм. Покришки в причепах не можуть бути старші шести років.

По автострадах і швидкісних дорогах можуть їздити транспортні засоби, які розвивають швидкість щонайменше 60 км/год. На автострадах повністю заборонена зупинка і стоянка. Якщо погодні умови погіршують видимість до 50 метрів, не допускається їхати швидше, ніж 50 км/год.

Швейцарія

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Швидкісні дороги Інші дороги Населені пункти
Легкові автомобілі 120 100 80 50
Вантажні автомобілі 80 80 80 50
Автобуси 80 80 80 50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,8 проміле

На що зважати? Швейцарська поліція жорстко контролює порушення швидкості. Можна отримати штраф навіть за перевищення допустимої швидкості на 2 км/год. Специфікою швейцарських доріг є значна кількість фоторадарів.  Особливо треба зважати на фоторадари, які непомітно розташовані при виїздах з тунелів, де зазвичай є обмеження швидкості. Різке перевищення швидкості карається дуже суворо. Такі справи закінчуються в судах, які присудять штраф у розмірі до 40 тис швейцарських франків. До суду також можна потрапити за перевищення швидкості у населених пунктах на 15 км/год або поза ними – на 20 км/год (на автостраді – 30 км/год). На користування рацією потрібен спеціальний дозвіл. Як і в інших країнах ЄС, у Швейцарії діє заборона на антирадари у автомобілях.

Швеція

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Інші дороги Населений пункт
Легкові автомобілі 110-120 70-110 30-50
Вантажівки 80 80 30-50
Автобуси 80 80 30-50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,2 проміле

На що зважати? Поліція у Швеції також з особливою ретельністю стежить за перевищеннями допустимих швидкостей. Вистачить перевищити швидкість у населених пунктах на 30 км/год, щоб потрапити до суду. У зимовий час потрібно обов’язково мати не лише зимові шини, але також антифриз у спреї та лопату для снігу. У Швеції також заборонене використання антирадарів. Якщо поліція знайде такий прилад, конфіскує його, а водія оштрафує. Для використання рації у Швеції потрібен дозвіл. На дорогах Швеції треба зважати на оленів, які часто виходять на проїжджу частину. Зіткнення із такою великою твариною може закінчитись трагічно для пасажирів авта. Краще їхати обережно і стежити за узбіччями.

Великобританія

Ліміти швидкості миль/км/год

Транспортний засіб Автостради Інші дороги Населений пункт
Легкові автомобілі 70/115 60-70/100-115 30/50
Вантажівки 50-60/90-95 у залежності від маси 50-60/90-95 у залежності від маси 30/50
Автобуси 50-60/90-95 у залежності від маси 50-60/90-95 у залежності від маси 30/50

Немає особливих вимог.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,8 проміле.

На що зважати? Головною особливістю Великобританії є лівосторонній рух. Це вимагає звички і практики. А поки у вас не буде ні того, ні іншого, вам треба їздити дуже обережно. Кермо з правого боку додає незручності при маневрах. Краще уникати перевищення швидкостей і проїзду на червоне світло. Штрафи за ці порушення сягають 1000 фунтів. Такий сам штраф можна отримати за непристосування фар до лівобічного руху. Спеціальні накладки на фари можна купити на АЗС. Потрібно пам’ятати, що обмеження швидкості на дорожніх знаках подані в милях, отже потрібно перелічувати воно на км/год (1 миля = 1609,344 м).

Італія

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автостради Швидкісні дороги Інші дороги Населений пункт
Легкові автомобілі і вантажівки масою до 3,5 т 130 110 90 50
Вантажівки масою від 3,5 т до 12 т 100 80 80 50
Вантажівки масою понад 12 т 100 70 70 50

Обов’язково треба мати при собі знак аварійної зупинки, жилетку із світловідбивачами.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,8 проміле

На що зважати? Специфікою Італії є збільшені штрафи за серйозні порушення, які були здійснені уночі (від 22.00 до 7.00). Обмеження швидкості для водіїв, які мають водійський стаж менше трьох років – нижча на 30 км/год на автомагістралях та 20 км/год на дорогах швидкісного руху.

Польща

Ліміти швидкості км/год

Транспортний засіб Автострада
Швидкісна дорога
з двома проїзними частинами
Швидкісна дорога з однією проїзниою частиною
Населений пункт
Легковий автомобіль, вантажівка масою до 3,5 т 140 120 100 50
Автобус 100 100 100 50
Легковий автомобіль з причепом, вантажівка з причепом масою понад 3,5 т 80 80 80 50

Обов’язково треба мати при собі жилетку зі світловідбивачами, аптечку, знак аварійної зупинки (застережний трикутник), вогнегасник.

Допустимий вміст алкоголю у крові: 0,5 проміле

Джерело: Gazeta wyborcza

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія