Як обрати рюкзак у подорож: 4 поради + 15 дрібниць, на які варто звернути увагу

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Секрети мандрівника

Туристичний рюкзак – вірний супутник кожного мандрівника, а тому на його вибір слід звернути особливу увагу. Тим більше, що з понеділка 1001 ідея бюджетних подорожей Європою спільно з онлайн-магазином сумок та рюкзаків Tolstosum розпочинає розіграш чудового рюкзака для подорожей. Деталі очікуйте вже з 27 березня на нашій сторінці у Facebook.

1. Визначаємося з типом рюкзака

Якщо ви збираєтеся, наприклад, підкорювати Європу на байку, то логічніше буде вибрати рюкзак велосипедний, ніж туристичний. Залежно від типу подорожі, рюкзаки бувають пішохідними, гірськими, водними і лижними. Ми докладно зупинимося на моделях для пішого туризму.

2. Обираємо наплічник за типом подорожей

Туристичні рюкзаки можна поділяють на дві групи: для багатоденних подорожей та для виїздів на природу. Другі, звичайно, дешевші, але не варто купувати «рюкзак вихідного дня» для гірської експедиції. Рюкзаки для тривалих походів більш місткі – від 60 до 110 літрів, тоді як представники першої групи невеликі (35-40 літрів) і, як правило, однооб’ємні.

2.1. Рюкзаки для початкового рівня

Туристичні рюкзаки початкового рівня мають напівм’яку спинку, анатомічні лямки з регулюванням по висоті, пояс для розвантаження плечей або фіксації. Так само комплектуються стяжками і стропами дозволяють кріпити внизу рюкзака намет, килимок або будь-який інший вантаж. У багатьох моделях передбачено наявність зовнішніх бокових кишень. Верхня кришка – клапан – може бути знімною або вшитою. Знімна кришка краща, тому що дозволяє розмістити додатковий вантаж.

Туристичні рюкзаки шиють із сучасних матеріалів з водовідштовхувальним просоченням, таким як Cordura, нейлон і PVC, фурнітура виконується з пластмаси – вона легка і досить міцна. Рюкзаки для піших або велоподорожей в конструкції спинки часто мають натяжну сітку, яка не дозволяє торкатися спини і забезпечує хорошу вентиляцію, але така технологія може наробити шкоди взимку – через неї спина мерзне, тому сітку доведеться знімати або послаблювати.

Купувати такий рюкзак варто лише якщо ви плануєте нескладні походи на 1-3 дні в теплу пору року і з невеликою кількістю речей. У нього поміститься двомісний намет, спальник і каремат. Інші речі доведеться щільно спаткувати у вільний простір.

2.2. Наплічники для триваліших подорожей

Збираючись у тривалу подорож, слід звернути увагу на моделі вищого рівня. Основною відмінністю «експедиційних» туристичних рюкзаків від звичайних крім ваги є наявність жорсткого каркаса. Зовнішній або внутрішній каркас виготовляється з міцного і легкого сплаву дюралюмінію і перешкоджає деформації та знижує навантаження на плечі. Часто каркас буває знімним, що дозволяє при необхідності витягти його і згорнути рюкзак, що дуже важливо, наприклад, при водних подорожах, коли місце в байдарці буквально на вагу золота. Підвіска каркаса має чотири положення (XL, L, M, S). Це означає, що переміщуючи по каркасу, підвіску можна регулювати під ріст туриста.

Комплектація таких рюкзаків краща: клапан, тубус, пояс, знімні лямки і розширена область їх регулювання, грудна і бічні стяжки, система вентиляції спини AirMesh, безліч додаткових кріплень (для перенесення лиж, льодоруба та іншої техніки і речей).

3. Обираємо потрібний об’єм та будову рюкзака

Туристичні рюкзаки початкового рівня – однооб’ємні і не мають внутрішніх перегородок та відділень, в той час як експедиційні – двооб’ємні, мають основне відділення і «підвал» з окремим доступом. Таким чином речі з «підвалу» можна дістати не перекладаючи весь рюкзак, це зручно. Як правило – там тримають запасне взуття, дощовики, аптечку або інше спорядження, яке може швидко знадобитися.

4. Враховуємо специфіку мандрівки при виборі наплічника

Виділяють також спеціалізовані туристичні рюкзаки для альпінізму і гірського туризму, лижного і велосипедного, для спуску на байдарках. Всі ці рюкзаки мають як загальні риси, так і безліч характерних відмінностей, тому необхідно ясно усвідомлювати мету своєї подорожі, вибрати правильний рюкзак і не прагнути купити його на всі випадки життя. Наприклад, якщо ви захоплюєтеся пішохідним туризмом, не варто купувати гірський рюкзак, оскільки він має менший літраж і важчий, ніж туристичний, а всі додатки гірського рюкзака для похідного не потрібні.

Функціональні дрібниці рюкзаків

rucksack1

1. Кріплення світла

– нашита стрічка на поясі рюкзака для можливості кріплення миготливого джерела світла або світловідбиваючого елемента.

2. Відділення для ноутбука

– щільне відділення для ноутбука, обладнане спеціальним ремінцем, щоб ноутбук не сповзав.

3. Захист від дощу

– у спеціальній кишені рюкзака знаходиться водонепроникний чохол. Він покриває весь рюкзак під час дощу і гарантує захист від намокання.

4. Бічний пояс

– прилягаючий пояс анатомічної форми. Оптимально перерозподіляє навантаження з плечей на бедра.

5. Для жінок

– спеціальний символ – квітка шипшини, вишита на виробах, призначених спеціально для жінок з урахуванням жіночої анатомії.

6. Блискавка розширення

– за додатковою блискавкою ховається поздовжня складка, яка збільшує обсяг рюкзака в глибину або ширину.

7. Кріплення для ключів

– спеціальне кріплення для ключів в кишені рюкзака, щоб ви завжди знали де вони знаходяться.

8. Зручний доступ до додаткових відділень

– простий доступ до кишень і глибоких додаткових відділенням. І вам не треба звільняти рюкзак, щоб до них дістатися.

9. Кишеня для питної системи

– спеціальна кишеня для питної системи з можливістю виведення питної трубочки назовні, спеціальна кліпса для кріплення трубочки на лямках рюкзака.

10. Посилений низ рюкзака

– це прошарок з піни внизу рюкзаків і сумок, пом’якшує удари, коли ви ставите рюкзак або сумку на землю.

11. Аптечка

– безпосередньо у верхньому клапані великих рюкзаків є спеціальна кишеня для аптечки, що дає найшвидший доступ до неї в екстрених ситуаціях.

12. Кріплення для велосипедного шолома

– для міських рюкзаків, призначених для велосипедистів. Практичне пристосування для кріплення велосипедного шолома на рюкзаку після закінчення їзди.

13. Light

– ультралегкі моделі з інноваційного матеріалу «T-Rip-Light», який попри малу вагу володіє максимальною міцністю. Конкретні сфери застосування цих рюкзаків вказані в описі продукту. В цілому моделі «Light» оптимально підходять для використання в умовах, коли важливо, щоб за спиною було якомога менше вантажу – тобто при альпінізмі, заняттях видами спорту на витривалість і т.п.

14. Big zip No. 10

– Велика блискавка, розмір 10.

15. Вхід для навушників

– маленька гумова мітка з хрестоподібним вирізом дозволяє вивести навушники, а плеєр залишити в потаємній кишені рюкзака.

За матеріалами сайту tolstosum.com.ua

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія