Як обрати рюкзак у подорож: 4 поради + 15 дрібниць, на які варто звернути увагу

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Секрети мандрівника

Туристичний рюкзак – вірний супутник кожного мандрівника, а тому на його вибір слід звернути особливу увагу. Тим більше, що з понеділка 1001 ідея бюджетних подорожей Європою спільно з онлайн-магазином сумок та рюкзаків Tolstosum розпочинає розіграш чудового рюкзака для подорожей. Деталі очікуйте вже з 27 березня на нашій сторінці у Facebook.

1. Визначаємося з типом рюкзака

Якщо ви збираєтеся, наприклад, підкорювати Європу на байку, то логічніше буде вибрати рюкзак велосипедний, ніж туристичний. Залежно від типу подорожі, рюкзаки бувають пішохідними, гірськими, водними і лижними. Ми докладно зупинимося на моделях для пішого туризму.

2. Обираємо наплічник за типом подорожей

Туристичні рюкзаки можна поділяють на дві групи: для багатоденних подорожей та для виїздів на природу. Другі, звичайно, дешевші, але не варто купувати «рюкзак вихідного дня» для гірської експедиції. Рюкзаки для тривалих походів більш місткі – від 60 до 110 літрів, тоді як представники першої групи невеликі (35-40 літрів) і, як правило, однооб’ємні.

2.1. Рюкзаки для початкового рівня

Туристичні рюкзаки початкового рівня мають напівм’яку спинку, анатомічні лямки з регулюванням по висоті, пояс для розвантаження плечей або фіксації. Так само комплектуються стяжками і стропами дозволяють кріпити внизу рюкзака намет, килимок або будь-який інший вантаж. У багатьох моделях передбачено наявність зовнішніх бокових кишень. Верхня кришка – клапан – може бути знімною або вшитою. Знімна кришка краща, тому що дозволяє розмістити додатковий вантаж.

Туристичні рюкзаки шиють із сучасних матеріалів з водовідштовхувальним просоченням, таким як Cordura, нейлон і PVC, фурнітура виконується з пластмаси – вона легка і досить міцна. Рюкзаки для піших або велоподорожей в конструкції спинки часто мають натяжну сітку, яка не дозволяє торкатися спини і забезпечує хорошу вентиляцію, але така технологія може наробити шкоди взимку – через неї спина мерзне, тому сітку доведеться знімати або послаблювати.

Купувати такий рюкзак варто лише якщо ви плануєте нескладні походи на 1-3 дні в теплу пору року і з невеликою кількістю речей. У нього поміститься двомісний намет, спальник і каремат. Інші речі доведеться щільно спаткувати у вільний простір.

2.2. Наплічники для триваліших подорожей

Збираючись у тривалу подорож, слід звернути увагу на моделі вищого рівня. Основною відмінністю «експедиційних» туристичних рюкзаків від звичайних крім ваги є наявність жорсткого каркаса. Зовнішній або внутрішній каркас виготовляється з міцного і легкого сплаву дюралюмінію і перешкоджає деформації та знижує навантаження на плечі. Часто каркас буває знімним, що дозволяє при необхідності витягти його і згорнути рюкзак, що дуже важливо, наприклад, при водних подорожах, коли місце в байдарці буквально на вагу золота. Підвіска каркаса має чотири положення (XL, L, M, S). Це означає, що переміщуючи по каркасу, підвіску можна регулювати під ріст туриста.

Комплектація таких рюкзаків краща: клапан, тубус, пояс, знімні лямки і розширена область їх регулювання, грудна і бічні стяжки, система вентиляції спини AirMesh, безліч додаткових кріплень (для перенесення лиж, льодоруба та іншої техніки і речей).

3. Обираємо потрібний об’єм та будову рюкзака

Туристичні рюкзаки початкового рівня – однооб’ємні і не мають внутрішніх перегородок та відділень, в той час як експедиційні – двооб’ємні, мають основне відділення і «підвал» з окремим доступом. Таким чином речі з «підвалу» можна дістати не перекладаючи весь рюкзак, це зручно. Як правило – там тримають запасне взуття, дощовики, аптечку або інше спорядження, яке може швидко знадобитися.

4. Враховуємо специфіку мандрівки при виборі наплічника

Виділяють також спеціалізовані туристичні рюкзаки для альпінізму і гірського туризму, лижного і велосипедного, для спуску на байдарках. Всі ці рюкзаки мають як загальні риси, так і безліч характерних відмінностей, тому необхідно ясно усвідомлювати мету своєї подорожі, вибрати правильний рюкзак і не прагнути купити його на всі випадки життя. Наприклад, якщо ви захоплюєтеся пішохідним туризмом, не варто купувати гірський рюкзак, оскільки він має менший літраж і важчий, ніж туристичний, а всі додатки гірського рюкзака для похідного не потрібні.

Функціональні дрібниці рюкзаків

rucksack1

1. Кріплення світла

– нашита стрічка на поясі рюкзака для можливості кріплення миготливого джерела світла або світловідбиваючого елемента.

2. Відділення для ноутбука

– щільне відділення для ноутбука, обладнане спеціальним ремінцем, щоб ноутбук не сповзав.

3. Захист від дощу

– у спеціальній кишені рюкзака знаходиться водонепроникний чохол. Він покриває весь рюкзак під час дощу і гарантує захист від намокання.

4. Бічний пояс

– прилягаючий пояс анатомічної форми. Оптимально перерозподіляє навантаження з плечей на бедра.

5. Для жінок

– спеціальний символ – квітка шипшини, вишита на виробах, призначених спеціально для жінок з урахуванням жіночої анатомії.

6. Блискавка розширення

– за додатковою блискавкою ховається поздовжня складка, яка збільшує обсяг рюкзака в глибину або ширину.

7. Кріплення для ключів

– спеціальне кріплення для ключів в кишені рюкзака, щоб ви завжди знали де вони знаходяться.

8. Зручний доступ до додаткових відділень

– простий доступ до кишень і глибоких додаткових відділенням. І вам не треба звільняти рюкзак, щоб до них дістатися.

9. Кишеня для питної системи

– спеціальна кишеня для питної системи з можливістю виведення питної трубочки назовні, спеціальна кліпса для кріплення трубочки на лямках рюкзака.

10. Посилений низ рюкзака

– це прошарок з піни внизу рюкзаків і сумок, пом’якшує удари, коли ви ставите рюкзак або сумку на землю.

11. Аптечка

– безпосередньо у верхньому клапані великих рюкзаків є спеціальна кишеня для аптечки, що дає найшвидший доступ до неї в екстрених ситуаціях.

12. Кріплення для велосипедного шолома

– для міських рюкзаків, призначених для велосипедистів. Практичне пристосування для кріплення велосипедного шолома на рюкзаку після закінчення їзди.

13. Light

– ультралегкі моделі з інноваційного матеріалу «T-Rip-Light», який попри малу вагу володіє максимальною міцністю. Конкретні сфери застосування цих рюкзаків вказані в описі продукту. В цілому моделі «Light» оптимально підходять для використання в умовах, коли важливо, щоб за спиною було якомога менше вантажу – тобто при альпінізмі, заняттях видами спорту на витривалість і т.п.

14. Big zip No. 10

– Велика блискавка, розмір 10.

15. Вхід для навушників

– маленька гумова мітка з хрестоподібним вирізом дозволяє вивести навушники, а плеєр залишити в потаємній кишені рюкзака.

За матеріалами сайту tolstosum.com.ua

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

У разі якщо інформація допомагає вам бюджетно подорожувати - можливо, завдяки сайту ви зекономили не один десяток євро - підтримайте наших працівників невеликою пожертвою (суму та валюту ви можете змінити на ваш розсуд). Це допоможе мені та іншим авторам сайту робити для вас більше оглядів бюджетних поїздок, які ми плануємо виключно за акціями та знижками.

З повагою, Соломія