Що подивитись у Неаполі?

Posted on Posted in Без категорії

Неаполь  –  незвичайно живе і яскраве місто, багате на історичні пам’ятки і гарні пейзажі. Це найбільше місто південної Італії розташоване біля підніжжя вулкану Везувій. Неаполь схожий на великий вулик: шумний, колоритний і різнобарвний, тут перемішались багато національностей, мов і звичаїв.

! Як дешево дістатися зі Львова до Неаполя, ми розповідали у минулій публікації.

А перед тим як придбати квитки, дізнайтеся, що ж цікавого є у Неаполі:

 • Королівський палац (Palazzo Reale) – центральна резиденція правителів Королівства Обох Сицилій. Будівництво Королівського палацу почалось в 1600 році. Сьогодні тут розміщена Національна бібліотека. Обов’язково варто подивитись Центральний і Тронний зали, а також Зал Геркулеса – усі разом вони формують музей Історичних апартаментів.

palazzo reale napoli

(c)fedesk8

 • Театр Сан Карло (Teatro di San Carlo) – оперний театр Неаполя. Був збудований за наказом короля Карла ІІІ Бурбонського і відкритий 4 листопада 1737 року в день його народження. Акустика театру – досконала, тому велика кількість співаків вважають за честь виступати на його сцені.
 • Замок Кастель–дель–Ово (Castel del’Uovo) – один із найстаріших замків Неаполя  був збудований в 1140 році. Замок був зруйнований в результаті сильного землетрусу і відновлений архітектором з Неаполя. Сьогодні в замку варто подивитись на Трапезну монахів, а також насолодитися панорамою Неаполітанської затоки. Особливо туристам сподобаються башти Торре Маестра і Торре Нормадія.

castel del ovo napoli

 • Анжуйський замок (Castel Nuovo) розташований на березі Неаполітанської затоки, укріплений трьома зубчастими банями – з нього відкривається чудовий вид на околицю. Відвідувачів зустрічає Тріумфальна арка, на території знаходяться каплиця Палатинська капелла, Зал Баронів і міський музей. В залі Міського музею є фрески XIV ст., картини і скульптур. Збудований Карлом Анжуйським в 13 ст.
 • Замок Сальм Ельмо – будівля, яку видно з будь-якої точки Неаполя. Замок побудований у вигляді симетричної зірки 1329 року. Протягом довшого часу в замку була розташована в’язниця для військовополонених. З 2010 році у замку відкрито музей сучасного мистецтва, також тут можна відвідати бібліотеку історії мистецтв.
 • Національний Музей і Парк Каподімонте – центральний музей і картинна галерея Неаполя. Музей розміщений в королівських апартаментах палацу, побудованого Карлом Бурбаном в 1738 році. Навколо музею розташований парк – прекрасне місце для прогулянок. Під будівлею музею знаходиться система катакомби Сан Дженаро ІІ ст. н.е. , в яких спочиває прах Святого Януарія.

capodimonte napoli

(c)photoroma

 • Собор Святого Януарія – знаменита соборна церква в Неаполі. Головна пам’ятка Собору – Крипта Причастя св. Януарія, також її називають Капелла Карафа. Крім того в храмі знаходиться ще одна Капелла Мінутоло – шедевр готичної архітектури. Також в храмі знаходиться посуд з кров’ю Святого Януарія, 2 рази в рік кров у посудині закипає – справжнє диво!

Duomi-di-Napoli_1

 • Галерея Умберто – великий торговий комплекс 19 століття, збудований в стилі неокласицизму. Під скляним дахом галереї можна гуляти годинами – тут магазини найкращих італійських брендів.

galeria napoli

 • Набережна – улюблене місце прогулянок як і туристів, так і місцевих. Погрітись на теплому сонці і помилуватись Везувієм в хмарах – що може бути краще?
 • Національний парк Везувій – заповідник навколо єдиного діючого вулкану материкової Європи. Підніматись до гори можна дев’ятьма різними маршрутами, але пішки, оскільки після останнього виверження вулкану фунікулер повністю зруйновано. На висоті 1000 метрів є оглядова площадка із панорамою на Неаполітанську затоку, острів Капрі та сам Неаполь.
 • Помпей – давньоримське місто поховане під попелом після виверження Везувію у 79 р.н.е. Музей під відкритим небом внесений до світової спадщини ЮНЕСКО.

Неаполітанська кухня

 • Усі італійці, особливо мешканці Неаполя, не уявляють своє життя без пасти – тут її їдять щоденно, навіть по декілька разів. Готується вона із твердих сортів пшениці і подається до столу “al dente” (легко тверда). Макарони не їдять м’якими.

Паста

 • Піца. Батьківщина “Маргарити” і “Марінари” – саме Неаполь. Це єдині різновиди справжньої неаполітанської піци. Готується вона зі свіжої моцарели, базиліку та помідорів виключно у кам’яній печі на дровах.

3495871394_b779997772_b

 • Картопляні кнедлі Ньоккі (Gnocchi) готуються із томатним, вершковим, м’ясним чи рибним соусом.

Ще не передумали купити квиток до Неаполя?

Джерело: Моя Європа