Що подивитися у Кракові?

Posted on Posted in Без категорії

Краків зачаровує своєю старовинністю міста, яке, дбайливо збережене протягом століть, сьогодні радує гостей міста та його мешканців. Коли заходить мова про Краків, відразу спадає на думку Вавель.

wawel

Вавель (пол. – пагорб) – це замковий комплекс на однойменному пагорбі у Кракові, стародавній столиці Польщі. Розташований комплекс на лівому березі річки Вісла.
За даними археологічних розкопок, на пагорбі Вавель було поселення віслян ще в 11 ст.

Король Вацлав II сприяв зведенню перших кам’яних споруд між 1290 та 1300 роками, а король Казимир Великий перебудував замок у стилі готики в 14 столітті.
Краківський королівський двір був справжнім мистецьким центром, зорієнтованим на італійські культурні досягнення.

wawel1

В Кракові виготовляли поліхромні кахлі, ювелірні вироби. В замку Вавель облаштували власну ткацьку мануфактуру. З 16 століття Краків став друкарським центром Польщі.
На Вавелі роками працювали митці: зброярі, архітектори, скульптори, художники.

На території Вавелю розташований Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава, відомий також як Вавельська кафедра. Собор належить краківській архідієцезії Католицької церкви і названий на честь благовірного князя чеського Вацлава І та польського єпископа мученика Станіслава Щепановського.

wawel2

Цей собор відомий як місце коронації польських королів, а також як місце їх поховання. Крім них тут поховані інші провідні польські діячі, зокрема Лех Качинський з дружиною, котрі загинули біля Смоленська.

Центральним елементом культури Кракова є Старе місто — скарбниця шедеврів мистецтва та цінних пам’яток архітектури. Тут розташовано понад 1200 пам’яток, які представляють усі стилі архітектури, від середньовіччя до новітніх часів. Краківська площа Ринок належить до одних з найбільших у Європі і залишається незмінною з 1257 року.

krakow2

У 2013 році Краків отримав звання «місто літератури ЮНЕСКО», ставши сьомим у світі і першим у центрально-східній Європі.

Базиліка Успіння Пресвятої Богородиці у Кракові (Маріацький костел) — одна з найбільших і найважливіших після Вавельської кафедри церков Кракова, що від 1862 року має статус малої базиліки. З найвищої вежі цього храму щогодини традиційно виконується на трубі спеціальний сигнал — хейнал, що раніше слугував сигналом точного часу.

krakow1

Наприкінці XX століття в храмі була проведена комплексна реставрація, завдяки якій базиліка отримала сучасний блиск.

За даними Вікіпедії