Що подивитися у Кракові?

Краків зачаровує своєю старовинністю міста, яке, дбайливо збережене протягом століть, сьогодні радує гостей міста та його мешканців. Коли заходить мова про Краків, відразу спадає на думку Вавель.

wawel

Вавель (пол. – пагорб) – це замковий комплекс на однойменному пагорбі у Кракові, стародавній столиці Польщі. Розташований комплекс на лівому березі річки Вісла.
За даними археологічних розкопок, на пагорбі Вавель було поселення віслян ще в 11 ст.

Король Вацлав II сприяв зведенню перших кам’яних споруд між 1290 та 1300 роками, а король Казимир Великий перебудував замок у стилі готики в 14 столітті.
Краківський королівський двір був справжнім мистецьким центром, зорієнтованим на італійські культурні досягнення.

wawel1

В Кракові виготовляли поліхромні кахлі, ювелірні вироби. В замку Вавель облаштували власну ткацьку мануфактуру. З 16 століття Краків став друкарським центром Польщі.
На Вавелі роками працювали митці: зброярі, архітектори, скульптори, художники.

На території Вавелю розташований Кафедральний собор святих Станіслава і Вацлава, відомий також як Вавельська кафедра. Собор належить краківській архідієцезії Католицької церкви і названий на честь благовірного князя чеського Вацлава І та польського єпископа мученика Станіслава Щепановського.

wawel2

Цей собор відомий як місце коронації польських королів, а також як місце їх поховання. Крім них тут поховані інші провідні польські діячі, зокрема Лех Качинський з дружиною, котрі загинули біля Смоленська.

Центральним елементом культури Кракова є Старе місто — скарбниця шедеврів мистецтва та цінних пам’яток архітектури. Тут розташовано понад 1200 пам’яток, які представляють усі стилі архітектури, від середньовіччя до новітніх часів. Краківська площа Ринок належить до одних з найбільших у Європі і залишається незмінною з 1257 року.

krakow2

У 2013 році Краків отримав звання «місто літератури ЮНЕСКО», ставши сьомим у світі і першим у центрально-східній Європі.

Базиліка Успіння Пресвятої Богородиці у Кракові (Маріацький костел) — одна з найбільших і найважливіших після Вавельської кафедри церков Кракова, що від 1862 року має статус малої базиліки. З найвищої вежі цього храму щогодини традиційно виконується на трубі спеціальний сигнал — хейнал, що раніше слугував сигналом точного часу.

krakow1

Наприкінці XX століття в храмі була проведена комплексна реставрація, завдяки якій базиліка отримала сучасний блиск.

За даними Вікіпедії