Що таке каучсерфінг та як користуватись сервісом: 7 порад мандрівнику

Posted on Posted in Без категорії

120 тисяч міст, 9 мільйонів однодумців – що це? Ні, це не всесвітній торговий з’їзд, а місце, що об’єднує подорожуючих зі всіх куточків світу. Couchsurfing.org – це своєрідна соціальна мережа мандрівників. Через цей ресурс можна відчути будь-який куточок землі зсередини. 1001idea.info розкаже вам, як подорожувати та пізнавати світ, отримуючи ще більше вражень від місць, яких не знайти в путівниках.

Що таке каучсерфінг?

Що таке каучсерфінг?
Що таке каучсерфінг?

Гостьовий туризм – це шикарна альтернатива нудним готелям і галасливим хостелам. Суть його в тому, що ви можете ненадовго «вписатись» у місцевого жителя. Гостинні хости пропонують мандрівникам ліжко або навіть кімнату у своїй квартирі зовсім безкоштовно. Цим вони дають змогу зануритись у культурний простір країни зі сторони місцевого жителя.

Громада каучсерферів дуже велика, і умовно ділиться на три «табори» залежно від можливостей:

  • Хости – це ті, хто пропонує зупинитись у себе.
  • Серфери – ті, хто шукають собі вписку.
  • Люди, котрі залюбки познайомлять вас з містом, але з певних причин не можуть запропонувати житло.

Як працює ресурс Couchsurfing.org?

Як працює ресурс Couchsurfing.org? На фото - офіс ресурсу
Як працює ресурс Couchsurfing.org? На фото – офіс ресурсу

Ваш профіль – ваше обличчя.  Кожен учасник має заповнити анкету про себе, вказавши якомога більше інформації. Адже саме по вашому профілю про вас будуть судити. Цей ресурс працює на довірі, і чим місткіше ви розкажете про себе, тим легше з вами буде знайти спільну мову. Хост повинен знати, чи може він впустити вас у свій особистий простір, тому зі своєї сторони варто бути відвертим і чемним.

З чого почати?

  1. Збираючись у подорож, введіть у пошук назву міста і ви отримаєте список людей, котрі чекають на мандрівників. Кожен з них має заповнений профіль, який включає умови проживання у хоста, кількість людей, котрих він може прийняти, та інші важливі речі.
  2. Обов’язково потрібно читати інформацію про людину, у якої ви хочете зупинитись. Іноді хости ховають ключове слово чи запитання всередині свого профілю аби впевнитись, що ви дійсно хочете з ним познайомитись.

Варто пам’ятати, що couchsurfing – це не база безкоштовного житла, а місце інтернаціонального знайомства. Тож тут категорично не приймається нахабство і «нахлібництво».

Каучсерфінг у Хайфі
Каучсерфінг у Хайфі
  1. Коли ви обрали людину, у якої хочете зупинитись та прочитали її профіль, треба починати знайомство. Тисніть кнопку «Stay with him» та вводьте інформацію про свою подорож. Тут потрібно містко і коротко розповісти про себе та свої плани.

Часто постає питання, що ж писати? Головне правило – пишіть відверто від серця. По-перше, обов’язково звертайтесь до людини по імені! Знайдіть спільні інтереси (хобі, книги, музика та ін..), розкажіть чому ви хочете побачити саме це місто та розкажіть, хто ви такий.

  1. Не розсилайте однакові запити! Невідомо як, але хости одразу їх розпізнають. Бувалі сервери зазвичай мають свою «фішку», наприклад привозять якийсь невеличкий подаруночок або готують національну страву. Подумайте, чим саме ви могли б зацікавити. Повага і гарні манери, інтерес до чужої культури – запорука гарного і цікавого відпочинку.

Як впевнитись у надійності каучсерфера?

Як впевнитись у надійності каучсерфера?
Як впевнитись у надійності каучсерфера?

На сайті чудово працює система відгуків. Кожен може залишити своє враження від перебування з людиною, і повірте, воно буде відверте. Відгук не можна ніяким чином приховати або видалити. Зазвичай, чим більше у вас позитивних відгуків, тим більше вам довіряють.

Які можуть виникнути труднощі?

Потрібно зазначити, що розраховувати лише на каучсерфінг не варто. Інколи із сорока запитів ви отримаєте лише одне підтвердження, а буває, що й не одного. Буває й таке, що заздалегідь домовлена вписка зривається за несподіваних причин. Щоб уникнути проблем, обміняйтесь контактами одразу, але майте на всяк випадок запасний варіант проживання.

Які умови проживання?

Які умови проживання?
Які умови проживання?

Вони бувають кардинально різні. Інколи ви будете спати у загальній кімнаті в спальнику, а іншим разом матимете величезну кімнату з королівським ліжком. Як правило, хост описує умови проживання у своєму профілі, а якщо ні – спитайте заздалегідь, брати вам спальник чи ні. Також не сподівайтесь, що усюди вас будуть безкоштовно годувати та розважати. Буває, що хост буде чекати вас на вечерю і лишатиме вам ключі від квартири. Трапляється, що додому треба приходити рано і харчуватись самому.

Чому варто обирати каучсерфінг?

Каучсерфінг – це стиль життя. Коли в нього втягуєшся, починаєш, практично, залежати від нових знайомств. Це спосіб завести дружбу з відкритими та щирими людьми по всьому світу. Тож, головне, будьте собою! Гарної вам подорожі та цікавих людей!

1001idea.info

Не пропустіть розпродажів лоукост-компаній Європи та пізнавайте світ з 1001idea.info. Підписка на новини дозволить вам суттєво зекономити на подорожах до Європи: