Що таке потрійна конвертація валюти і як її уникнути?

Posted on Posted in Секрети мандрівника

1001idea.info під час кризи зайнялася самоосвітою та вияснила деякі нюанси, на яких не наголошують ні авіакомпанії, ні банки. До вашої уваги – потрійна конвертація. Добрі новини – її можна уникнути. Як – читайте у нашій статті.

DCC (Dynamic Currency Conversion, миттєва конвертація валюти) — проведення за кордоном операції у гривневій валюті (для українців).

Наприклад, ми купуємо/знімаємо кошти у банкоматі за кордоном, нам може бути запропоновано миттєво конвертувати суму операції з місцевої валюти у гривню. При цьому ви купуєте у місцевій валюті/в банкоматі отримуєте місцеву валюту.

Крім того, з 4 лютого 2015 року при проведенні операцій за кордоном з використанням технології миттєвої конвертації валюти (Dynamic Currency Conversion) сума операції автоматично буде збільшуватись на корегувальний коефіцієнт для запобігання виникнення заборгованості на картковому рахунку.

Фактичну суму, яка буде заблокована на картковому рахунку в момент операції, можна дізнатися з виписки по картковому рахунку.

Коли можна очікувати конвертації за системою DCC

  • Зняття готівки за кордоном в банкоматі чи касі;
  • Розрахунки за кордоном у торгівельній мережі;
  • Розрахунки на іноземних інтернет-ресурсах.

 Як конвертується валюта в системі DCC?

  1. Спочатку банк, який обслуговує іноземний банкомат, магазин або сайт конвертує суму покупки в гривні за власним курсом. Такий курс в більшості випадків значно гірший для клієнта, ніж курс платіжної системи або банку. У момент операції сума покупки блокується на рахунку в гривнях.
  2. Сума в гривнях, розрахована за курсом банку-еквайра, конвертується в долари за курсом платіжної системи, оскільки розрахунки між банком і платіжною системою відбуваються в USD або EUR.
  3. Отримана сума в доларах виставляється платіжною системою до списання з рахунку клієнта. Оскільки валюта рахунку гривні, то долари знову конвертуються в UAH за курсом банку. Конвертована в гривні за курсом банку сума списується з рахунку Клієнта.

Отже, відбувається потрійне конвертування валюти. Це спричиняє суттєву різницю між сумою операції, що відображається в банкоматі, касі чи в інтернет-магазині, та фактичною сумою списання з рахунку.

Миттєво конвертувати валюту пропонують банкомати, виводячи на екран повідомлення про конвертування за вказаним курсом, іноземні інтернет-магазини, продавці в торговельній мережі при розрахунку картками. Наша порада – не підтверджуйте цієї конвертації.

Приклади популярних іноземних сайтів, що використовують технологію DCC: Google Adwords, PayPal, Wargaming, сайти купівлі авіаквитків, оренди автомобілів та інші іноземні сайти, що пропонують вартість товарів чи послуг в гривнях.

За даними працівників УкрСибБанку

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія