5 туристичних податків в Італії, про які ви могли не знати

Posted on Posted in Секрети мандрівника

Вже є квитки до Італії на літо? Тоді обов’язково прочитайте нашу статтю і додайте у свій бюджет “податкове навантаження”, яке впаде на вас вже при поселенні в готель. Гроші може й невеликі, але, погодьтеся, про додаткові витрати краще знати наперед. Якщо ви стикалися й з іншими італійськими комісіями, не соромтеся повідомити про це в коментарях до статті.

1. Податок на проживання

Італійський уряд прийняв закон, схвалений в парламенті 3 березня 2011, що дозволяє містам вводити туристичний податок на проживання в розмірі не більше 6,00 євро за людину за ніч. Розмір податку залежить від кількості зірок та ночей, які ви проведете у готелі. Ось кілька найвідвідуваніших італійських міст (всі суми утримують з кожної людини, а не за номер):

  • Рим, Венеція (беруть податок за перші 10 ночей у кожному готелі) – від 2 до 6 євро (від 2 до 5 зірок відповідно) та по 2 євро за ночівлю в кемпінгах, заміських будинках в околицях Риму;

  • Флоренція (за перші 10 ночей) – 2 євро незалежно від зірковості;

  • Піза (за всі ваші ночі) – від 1,5 до 2 євро, а також 1 євро за кемпінги та вілли.

gotelj u rymi

Більше інформації можна знайти в пошуку. Хочемо звернути вашу увагу, що ці тарифи не є постійними, тож уточняти треба перед кожною поїздкою. Актуальну інформацію можна отримати під час бронювання готелю. Наприклад, booking.com в описі кожного номера подає відомості про те, чи включений цей податок у вказану вартість чи його доведеться оплачувати додатково. Готель у Римі:

rome hotel

2. Coperto

Коперто – це фіксована плата за накритий стіл у кафе чи ресторані. Цей збір часто називають “податком за вилки та ножі” і коперто не є чайовими. Розмір податку складає від 1,5 до 2,5 євро з людини в залежності від типу закладу. Про наявність коперто ви дізнаєтеся з меню.

podatok coperto

Уникнути зайвих витрат можна зробивши замовлення біля бару. Вам доведеться з’їсти їжу там же стоячи або за барною стійкою на високому стільці, якщо такі є. Часто навіть самі італійці беруть замовлення з собою і їдять на ходу. На туристичних маршрутах в доброзичливих траторіях і кафе біля бару висить меню із двома колонками цін: Banco і Tavolo. Ціни Banco, тобто для стоячих, нижче в середньому на 50%. Наприклад, вода для Banco обійдеться в 0,30 євро, а для Tavolo, тобто для «сидячих», це вже 1 євро.

3. Servizio

Крім коперто, взявши меню, ви можете бути сповіщені й про фіксований розмір чайових – servizio. Це може бути 10, а то і 20% від суми вашого замовлення, які будуть включені в рахунок і додані до загальної суми. Ось так, ви ще нічого не з’їли, а вже всім заборгували!

Servizio

Додаткових чайових лишати не слід! У такому разі офіціант може побігти за вами і сказати, що ви забули гроші на столі. Щоб заспокоїти совість особливо щедрих: нерідко servizio є лише в англомовній версії меню, тобто, для туристів (тобто, для нас із вами). Самі ж чайові зазвичай дістаються не офіціанту, а власнику ресторану. Але жаліти нікого не варто: офіціанти в Італії (крім сезонних) мають гідний фіксований дохід, також медичну страховку, оплачувану відпустку й лікарняний.

4. Portare via

Ще один вид “харчового” податку, що зустрічається досить рідко. Portare via означає “на виніс” і застосовується в разі доставки до порогу вашого дому як оплата цієї послуги.

5. Комісія за обмін валют

Ми вже згадували про це в попередньому матеріалі, але зупинимося детальніше. Обміняти гроші в Італії ви можете у аеропорту, банку, поштовому відділенні або ж у спеціальних пунктах обміну валют. В аеропорту чи на вокзалі великі суми міняти не варто, бо тут комісія за послугу обміну якраз і буде найвища, крім того вам запропонують не найвигідніший курс. Одна операція обміну не повинна перевищувати еквівалент у 999 євро, також потрібен паспорт.

У банках і пунктах обміну валют з вас можуть взяти як відсоток, так і певну фіксовану суму. Другий варіант вигідніший для вашого гаманця при обміні великих сум. Вартість комісії ніде не вказана (а якщо й вказана, то на листку А4 біля самого віконця обміну). Уточнити розмір комісії варто в касира перед процедурою обміну. Увага! Ввечері з касирами пунктів обміну валют можна торгуватися за комісію. Зробіть приємне обличчя і запитайте: «Qual è la commissione» (Яка комісія?), сподіваємось вам пощастить 🙂

Тепер Італія вже не така сонячна, смачна і колоритна? Ну що ви! Всі ці податки лише на перший погляд здаються страшними, а насправді деякі туристи їх навіть не помічають. Будьте в курсі та приємної вам подорожі!

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія