Подорожувати з банківською карткою – дуже зручно. По-перше, ви безпечно перевозите свої гроші через кордон, по-друге, контролюєте свої витрати, адже кожна покупка записується в онлайн-кабінеті вашого банку. Оплачувати товари за кордоном банківською картою також легко – кілька кліків і, здається, жодних труднощів з іноземною валютою.
Тим не менше, безготівковий розрахунок може мати подвійні наслідки. Як уникнути зайвих витрат при користуванні банківською карткою за кордоном – далі у статті.
-
Перед виїздом за кордон повідомте банк про ваші плани.
Це звичайна операція, яка допоможе вам користуватися картками за кордоном без блокування. Зазвичай, з метою безпеки при використанні карти в іншій країні без відома банку вона блокується після першої спроби оплати товару за кордоном.
-
Заводьте банківську карту у валюті країни, куди ви подорожуєте.
Більшість користувачів уявляє транзакцію як набір простих дій: заплатив карткою на касі і гроші списані з рахунку. Насправді у транзакції беруть участь:
- валюта операції (зазначена вартість послуги або товару)
- валюта платіжної системи (MasterCard працює з євро, VISA використовує долар США)
- валюта карти
Якщо продавець виставляє вартість у валюті, відмінній від вашої карти, платіжна система змінює її на відповідну. А оскільки сама система приймає лише долари або євро, може знадобитися конвертація валют (наприклад, гривня в долар (для VISA) або в євро).
-
Уникайте подвійної конвертації валют (платіжна система + валюта).
Щоб уникнути зайвих витрат зробіть так, щоб валюта продавця або карти збіглася з тією, яку використовує платіжна система (MasterCard працює з євро, VISA використовує долар США). Тоді подвійна конвертація вам не загрожує.
Це виглядає так: розплачуючись гривневою карткою MasterCard в Німеччині, ви оплачуєте лише одну конвертацію, якщо вибрали єврову платіжну систему (перерахунок гривня -> євро).
Щоб уникнути фінансових втрат, краще відкривати банківський рахунок з валютою країни відвідування. Два простих правила: їдете в Америку – беріть доларову карту, в Європу – єврову.
-
Відкрийте чіповану карту та додаткову на всякий випадок.
Чіпові карти широко поширені в світі, а деякі точки обслуговування приймають виключно їх. Картка з чіпом надійніша, оскільки її алгоритм захисту складніший, ніж у магнітної. А щоб раптом не залишитися без грошей при втраті основної картки під час поїздки, замовте у відділенні банку додаткову.
-
Відмовляйтеся від DCC (Dynamic Currency Conversion) при оплаті покупки за кордоном.
Іноді вам можуть запропонувати вибрати для оплати валюту вашої карти або ту, що використовується на території країни. У цьому разі не вибирайте валюту банківської карти – тоді запускається моментальна конверсія (Dynamic Currency Conversion, DCC) – фактично, потрійна конверсія, – і ви втрачаєте гроші.
Наприклад, ви їдете в Угорщину з євровою карткою. Ви купуєте смачний лікер “Унікум” в місцевому магазині і на касі вам пропонують вибрати валюту. Обирайте форинти. Вибір валюти євро перерахує суму покупки з форинтів на євро, зніме в вашої картки суму в євро і переведе їх знову в форинти для завершення транзакції. Невигідний банківський курс зробить свою справу і ваша покупка стане дуже затратною.
-
Уникайте комісії за користування вашими грошима за кордоном.
Комісія банку стягується за такі дії:
- видача готівки
- конвертація валюти
- використання кредитних грошей
- овердрафт (вимушений кредит – банк доплачує за покупку, якщо на карті недостатньо грошей)
Гроші знімайте в банкоматах вашого банку, а також в банках-партнерах – там комісія менша. Перед оформленням картки поцікавтеся, чи є представництва обраного вами банку за кордоном.
Найкраще платити на касі безпосередньо картою. Перед поїздкою або оплатою в онлайн-магазині перевірте, щоб на рахунку вистачало коштів і не треба було «влазити» в кредит або овердрафт.
-
Не використовуйте кредитну картку в підозрілих банкоматах.
Це стосується переважно тих країн, мовою яких ви не володієте. Один неправильний клік на клавіатурі банкомату – і ваші гроші пішли на благодійність (в кращому випадку). В гіршому – ваш кредит може попасти в руки зловмисників разом з даними карти. За кордоном також багато шахраїв, тому не слід в жодному разі використовувати картку, на якій доступний кредитний ліміт. Якщо немає іншого вибору, перед поїздкою радимо відключити ліміт при перебуванні за кордоном.
Ці поради допоможуть вам впевненіше почуватися в подорожах і краще контролювати свої фінанси. Власним досвідом запрошуємо ділитися в коментарях.
Слідкуйте за нами:
Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!
Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.
З повагою, Соломія