Як користуватися банківською картою за кордоном? 7 основних правил

Posted on Posted in Секрети мандрівника

Подорожувати з банківською карткою – дуже зручно. По-перше, ви безпечно перевозите свої гроші через кордон, по-друге, контролюєте свої витрати, адже кожна покупка записується в онлайн-кабінеті вашого банку. Оплачувати товари за кордоном банківською картою також легко – кілька кліків і, здається, жодних труднощів з іноземною валютою.

Тим не менше, безготівковий розрахунок може мати подвійні наслідки. Як уникнути зайвих витрат при користуванні банківською карткою за кордоном – далі у статті.

 1. Перед виїздом за кордон повідомте банк про ваші плани.

Це звичайна операція, яка допоможе вам користуватися картками за кордоном без блокування. Зазвичай, з метою безпеки при використанні карти в іншій країні без відома банку вона блокується після першої спроби оплати товару за кордоном.

 1. Заводьте банківську карту у валюті країни, куди ви подорожуєте.

Більшість користувачів уявляє транзакцію як набір простих дій: заплатив карткою на касі і гроші списані з рахунку. Насправді у транзакції беруть участь:

 • валюта операції (зазначена вартість послуги або товару)
 • валюта платіжної системи (MasterCard працює з євро, VISA використовує долар США)
 • валюта карти

Якщо продавець виставляє вартість у валюті, відмінній від вашої карти, платіжна система змінює її на відповідну. А оскільки сама система приймає лише долари або євро, може знадобитися конвертація валют (наприклад, гривня в долар (для VISA) або в євро).

 1. Уникайте подвійної конвертації валют (платіжна система + валюта).

Щоб уникнути зайвих витрат зробіть так, щоб валюта продавця або карти збіглася з тією, яку використовує платіжна система (MasterCard працює з євро, VISA використовує долар США). Тоді подвійна конвертація вам не загрожує.

Це виглядає так: розплачуючись гривневою карткою MasterCard в Німеччині, ви оплачуєте лише одну конвертацію, якщо вибрали єврову платіжну систему (перерахунок гривня -> євро).

Щоб уникнути фінансових втрат, краще відкривати банківський рахунок з валютою країни відвідування. Два простих правила: їдете в Америку – беріть доларову карту, в Європу – єврову.

 1. Відкрийте чіповану карту та додаткову на всякий випадок.

Чіпові карти широко поширені в світі, а деякі точки обслуговування приймають виключно їх. Картка з чіпом надійніша, оскільки її алгоритм захисту складніший, ніж у магнітної. А щоб раптом не залишитися без грошей при втраті основної картки під час поїздки, замовте у відділенні банку додаткову.

 1. Відмовляйтеся від DCC (Dynamic Currency Conversion) при оплаті покупки за кордоном.

Іноді вам можуть запропонувати вибрати для оплати валюту вашої карти або ту, що використовується на території країни. У цьому разі не вибирайте валюту банківської карти – тоді запускається моментальна конверсія (Dynamic Currency Conversion, DCC) – фактично, потрійна конверсія, – і ви втрачаєте гроші.

Наприклад, ви їдете в Угорщину з євровою карткою. Ви купуєте смачний лікер “Унікум” в місцевому магазині і на касі вам пропонують вибрати валюту. Обирайте форинти. Вибір валюти євро перерахує суму покупки з форинтів на євро, зніме в вашої картки суму в євро і переведе їх знову в форинти для завершення транзакції. Невигідний банківський курс зробить свою справу і ваша покупка стане дуже затратною.

 1. Уникайте комісії за користування вашими грошима за кордоном.

Комісія банку стягується за такі дії:

 • видача готівки
 • конвертація валюти
 • використання кредитних грошей
 • овердрафт (вимушений кредит – банк доплачує за покупку, якщо на карті недостатньо грошей)

Гроші знімайте в банкоматах вашого банку, а також в банках-партнерах – там комісія менша. Перед оформленням картки поцікавтеся, чи є представництва обраного вами банку за кордоном.

Найкраще платити на касі безпосередньо картою. Перед поїздкою або оплатою в онлайн-магазині перевірте, щоб на рахунку вистачало коштів і не треба було «влазити» в кредит або овердрафт.

 1. Не використовуйте кредитну картку в підозрілих банкоматах.

Це стосується переважно тих країн, мовою яких ви не володієте. Один неправильний клік на клавіатурі банкомату – і ваші гроші пішли на благодійність (в кращому випадку). В гіршому – ваш кредит може попасти в руки зловмисників разом з даними карти. За кордоном також багато шахраїв, тому не слід в жодному разі використовувати картку, на якій доступний кредитний ліміт. Якщо немає іншого вибору, перед поїздкою радимо відключити ліміт при перебуванні за кордоном.

Ці поради допоможуть вам впевненіше почуватися в подорожах і краще контролювати свої фінанси. Власним досвідом запрошуємо ділитися в коментарях.

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія