Як успішно перейти піший кордон Шегині-Медика?

Posted on Posted in Без категорії

З цієї статті ви дізнаєтеся, як дістатися до пішого кордону Шегині-Медика та успішно його подолати.

Цей пункт перетину кордону видається нам найбільш бюджетним (а точніше, взагалі безкоштовним), а ще дає змогу зручно попасти до Шенген-зони.

kordon

Наш маршрут ми розпочнемо зі Львова – сюди попасти легко з усіх куточків України. Потрібно пам’ятати, що прибути до Львова ми повинні якнайраніше, щоб швидко та без черг перейти піший кордон Шегині-Медика.

Ось так виглядає вхід:

IMG_0911_1024x768

Як дістатися до прикордонної зони?

Варіант І

Зі Львова від 6:30 кожні півгодини курсує маршрутка під назвою Львів-Шегині. Іде вона від головного залізничного вокзалу і коштує 23 грн уже (станом на жовтень 2014) 32 грн, а якщо брати квиток безпосередньо у водія, тоді 28 грн. Тривалість поїздки – 1,5 год. Маршрутка прибуває за 150 метрів від прикордонної смуги.

IMG_0909_1024x768

 

Тут ще можна придбати ті останні українські подарунки, які в Польщі коштують дорожче (всі купують, звичайно, горілку й цигарки) і спокійно прямувати на кордон. Ліміт ввезення цигарок: 2 блоки пачки, алкоголю (40%) – 1 літр.

IMG_0910_1024x768

Варіант ІІ

З приміського вокзалу м. Львів о 5:17, 8:45 та о 17:44 вирушає електричка Львів-Мостиська ІІ (Держ. кордон). Тривалість подорожі – 2 год 13 хв. Виходити потрібно на станції Держ. кордон (зупинка 3 хв.), після чого маршруткою за 2 грн. під’їхати до прикордонної зони. Вартість квитка – 11 грн. (повний), 5,50 грн (студентський). Зекономити є можливість, особливо якщо ви не спішите.

prag1

Варіант ІІІ

Від головного вокзалу у Львові зранку біля 7:00 виїжджає автобус Львів-Перемишль. Коштує він 133 грн. офіційно і біля 100 грн. вже всередині автобуса. Такий автобус перевозить вас за 3 години через кордон гарантовано швидко+ви не тратите нерви на перехід кордону та всі паспортні питання.

Ось ви і на кордоні. Що потрібно мати з собою при його перетині?

Документи для перетину пішого кордону Шегині-Медика

  • Закордонний паспорт,
  • Вклеєна віза-шенген або національна польська віза типу D, яка дозволяє перебувати лише на території Польщі,
  • Лист-запрошення від запрошуючої сторони, через яку вироблялася віза – копія (про всяк випадок),
  • Медичне страхування,
  • Додаткові супровідні документи (залежно від типу вашої візи – туризм, робоча, культурна…) (про всяк випадок).

Поради щодо в’їзду

Іноді виникають проблеми з першим в’їздом на територію шенген-зони. Правило, якого дотримуються прикордонники:

  1. Правило «першої країни»: перший в’їзд повинен здійснюватися на територію держави, що видала візу.
  2. Правило «основної країни»: термін перебування в країні, в консульстві якої оформлявся шенген, повинен перевищувати (хоча б на день) сумарний час, проведений в інших державах шенгену.

Якщо вам видана віза держави, що межує з Україною (наприклад, Польща, Словаччина, Німеччина, Угорщина…), перший перетин кордону ви маєте здійснити лише через цю країну. Повторно заїжджати чи летіти можна довільними шляхами.

3

Якщо ж у вас німецька, французька, іспанська віза і ви їдете транзитом через Польщу, турбуватись не потрібно. Варто, проте, мати з собою підтверджуючі документи вашого побуту у державі – пункті вашого призначення. Це можуть бути бронювання готелів, квитків на транспорт, запрошення на офіційні заходи та ін.

Боїтеся переходити кордон?

Так, справа не надто приємна. Варіантів, що з вами будуть особливо уважні та обережні, на кордоні з Польщею мало. Проте не треба виявляти свої емоції. Це може бути сприйняте прикордонниками за той випадок, коли ви щось приховуєте. Усі вони проходять спеціальну психологічну підготовку щодо трактування міміки та жестів людини.

Не варто дивитися прикордоннику просто в очі. Так ви можете викликати підозру. Розглядати офіцера та місце його праці особливо прискіпливо також не потрібно. Якщо ви хвилюєтеся, постарайтеся поводитися байдуже та без особливих виявів емоцій. Пам’ятайте, що схрещені руки та ноги можуть виявляти, що ви щось приховуєте.

agencjazeta

Зазвичай прикордонники люблять ставити прямі запитання. Наприклад: «Золото, срібло, дорогоцінні ікони везете?» Такі запитання найкраще сприймати з усмішкою і спокійно відповідати «ні», не роздумуючи, але й не надто швидко.

Щодо питання «Мета вашої поїздки?»: потрібно заздалегідь підготувати вичерпну відповідь, щоб володіти матеріалом. Так, ви легальний мандрівник, у вас все добре. Але від хвилювання ви можете заплутатись, а це викличе додаткові перевірки. Для чого? Краще все передбачити.

Ну і останнє: відповідати зверхньо чи обуреним тоном, якщо на це немає надзвичайних підстав, не потрібно. Пам’ятайте: тут усі, що називається, «при виконанні службових обов’язків». Тому неприємностей краще уникати, адже від цих людей, як би там не було, залежить ваша подорож до Європи. Якщо ситуація склалася неприємна, постарайтеся запам’ятати ім’я і прізвище особи, що проявила до вас нестатутну поведінку і вже вдома спокійно накатайте на неї скаргу у відповідну інстанцію. Так, це дієво.

Перевірки позаду, і ось ви в Шенген-зоні. Вдихайте повітря єврозони та прямуйте на найближчу маршрутку до Перемишля.

Усе тільки починається 🙂

Фото studnews.com.ua