6 переваг та недоліків безвізового режиму ЄС з Україною

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Секрети мандрівника

Після того як Європейська комісія 20 квітня 2016 року надала ініціативу ввести безвізовий режим з Україною, у суспільстві виникло багато дискусій. Більшість, звичайно, з позитивними висновками, але часто зустрічаються й критичні думки.

Постараємось підійти до питання з соціальної точки зору, бо з процесом розгляду безвізового режиму з Україною, мабуть, більшість вже знайомі. Які ж переваги та недоліки безвізового режиму для України можна виокремити?

Переваги безвізового режиму для України

1. Подорожуємо без бюрократії.

Чому кажуть, що ми в Євросоюз ніколи не попадемо? Бо той, хто такої думки, скоріше за все, ніколи там не був! Хто хоча б раз побував в Європі, той знає, що нам є до чого прагнути. Більшість з нас зупиняла навіть не сама вартість візи, а час та нерви, які були витрачені на підготовку та подачу документів. Особливо це стосується західних регіонів, де місце у візовому центрі зараз коштує майже на вагу золота.

Якщо ж ти планував на вихідні поїхати хоча б в найближчу Польщу чи скажімо Румунію, то мусив принаймні за місяць-два підготувати візу. І навіть не факт, що ти її отримаєш, бо досвід показує, що туристичні візи були не надто популярні серед населення. А так найближчим часом, маючи біометричний паспорт, кошти, резервацію готелю, можна на кілька днів поїхати за кордон.

2. Розвиваємо бізнес, культуру, медицину.

Найбільший відсоток виданих віз, а саме польських, – це бізнес-візи. Можна ствердити, що український бізнес розвивається. А щоб цей розвиток був в рази швидший, треба розвивати контакти з іноземними партнерами. Поїхати підписати власнику фірми контракт, студенту відвідати тренінг чи потрапити на термінову медичну консультацію зараз вимагає багато витрат. Безвізовий режим полегшить українцям відвідати потрібні місця, які знаходились за великою завісою.

3. Менше маніпуляцій з боку посередників.

Ще один позитив безвізового режиму полягає в тому, що зменшиться (шкода тільки, що не зникне) потік обману і маніпуляцій зі сторони недобросовісних фірм і контор, які надавали консультаційні та інші візові послуги. Більшість людей зверталося до таких фірм, віддаючи немалу суму коштів, щоб отримати той бажаний “пакет документів”. Але в більшості випадків це були підроблені довідки різного роду. Скоріше за все, такі фірми будуть і далі існувати, та ще й шалена кількість їх з’явиться на кордоні, де вони далі продовжуватимуть дурити людей, але вибір залишається за вами.

Тепер розглянемо  песимістичну точку зору.

Недоліки безвізового режиму для України

6 переваг та недоліків безвізового режиму ЄС з Україною

1. Поява міграції.

Так, в Європі і без нас складна ситуація з мігрантами та заробітчанами, а українців там і так вистачає. Тож ніхто нас туди не запрошує. Але не треба забувати, що нелегалів в Європі дуже пильно відстежують. Часто роботодавець мусить заплатити за нелегального працівника дуже великий штраф, а самого найманого працівника депортують. Національні робочі візи нікуди не зникають, тому якщо ви їдете на роботу,  відкривайте національну візу і спокійно працюйте.

2. Високі європейські ціни.

Почувши про безвізовий режим, багато хто задумується про фінансову сторону питання. Мовляв “нема грошей на поїздки, то толку з того безвізового режиму”, або ж “а курс ви бачили? Яка Європа?” Тут мабуть треба взяти до уваги знижки і величезну кількість акцій на авіарейси, готелі/хостели, автобуси і, звичайно, наш сайт, який створений для того, щоб відкривати дешеві подорожі. Візове питання було лише одним з того великого списку, що досі тримає вас на дивані. Якщо трохи поцікавитись бюджетними мандрівками в мережі, можна добряче зекономити.

3. Втрата цінних кадрів для України.

Песимізм у нас зашкалює, але треба оцінювати ситуацію тверезо, бо всі не виїдуть. Величезна кількість людей відкриває тут свій маленький бізнес, пишуть і втілюють стартапи, займаються фрілансом. Для таких людей безвізовий режим – ще один шанс, щоб набратись досвіду, поділитись помилками, показати, що українці – це великий потенціал. Але є й такі критики безвізового режиму, що тільки дивляться на все крізь окуляри загальновідомої “зради”.

Черги на кордоні як були, так і залишаться навіть при безвізовому режимі. Нам і надалі потрібен паспорт, запрошення, кошти, бронь готелю, відбитки пальців і т.ін. Проте ті кошти,  які ми тратимо на консульський збір та послуги візового центру, не кажучи вже про посередників, можна витратити на дорогу і інші витрати, пов’язані з поїздкою.

Галина Білінська

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

У разі якщо інформація допомагає вам бюджетно подорожувати - можливо, завдяки сайту ви зекономили не один десяток євро - підтримайте наших працівників невеликою пожертвою (суму та валюту ви можете змінити на ваш розсуд). Це допоможе мені та іншим авторам сайту робити для вас більше оглядів бюджетних поїздок, які ми плануємо виключно за акціями та знижками.

З повагою, Соломія