Як отримати біометричний паспорт?

Posted on Posted in Акції, розпродажі, новини, Секрети мандрівника

Найближчим часом українцям почнуть видавати біометричні закордонні паспорти. Однією з переваг його запровадження є можливість перетнути кордон без візи-шенген. 1001idea.info розкаже вам, що до чого, а також усі переваги й недоліки нового документа.

Біометричний паспорт – це документ, що засвідчує особу та громадянство власника за кордоном. Відрізняється він тим, що всередині містить мікросхему, яка зберігає фотографію та персональні дані власника, а саме:

  • ПІБ,
  • дату народження,
  • номер паспорта, дату його видачі та термін дії.

Залежно від країни у біометричному паспорті можуть зберігатись особливі дані:

  • відбитки пальців
  • малюнок райдужної оболонки ока.

Система захисту інформації біометричного паспорта значно сильніша за звичайний паспорт. Біометричний паспорт може бути як громадянським, так і закордонним. У нашій статті мова буде йти про закордонний.

Закордонний біометричний паспорт

Ще з 2010 року Україна прямує до безвізового режиму з країнами Євросоюзу. На цьому шляху виникало чимало перепон, але сьогодні ми, сподіваємось, вийшли на фінішну пряму. Європейський союз відрядив 4 моніторингові місії з питань громадського порядку і безпеки та з питань фундаментальних прав, за звітами яких буде прийнято рішення щодо введення безвізового режиму.

Найбільшою перешкодою є налагодження виробництва біометричних паспортів, за якими буде здійснюватись контроль на кордоні. Сьогодні поліграфічний комбінат «Україна», котрий і раніше друкував паспорти українцям, повністю готовий до реалізації біометричних паспортів.

Як оформити біометричний паспорт?

За попередніми даними, з 1 січня 2015 року документ вже можна буде оформити. Цим будуть займатись територіальні підрозділи ДМС («паспортні столи»).

Орієнтовно виготовлятись документ буде 20 днів, а коштувати 15€, хоча наразі точна ціна ще не відома. Голова прес-служби Державної міграційної служби Сергій Гунько пообіцяв, що процедура подачі заявки на виготовлення паспорту буде доволі простою: громадянин пише заяву, фотографується, залишає відбитки пальців через сканер і все. 4го грудня українцям презентували перші біометричні паспорти. Ззовні вони майже не будуть відрізнятись від паспорту старого зразка, але на обкладинці документа буде міститись емблема електронного носія. Сам чіп буде вмонтований у форзац документа.

Кому потрібен біометричний паспорт?

Отримання біометричного паспорта для виїду закордон – процедура необов’язкова. Закордонні паспорти також будуть в обігу до закінчення строку їх дії, проте підставою для безвізового перетину кордону вони не стануть. Тож з паспортом старого зразка потрібно буде звертатись по візу до консульства та платити візовий збір.

З іншого боку, отримання біометричного паспорта, не означає, що одразу можна бігти на кордон. По-перше, біометричний паспорт є аналогом короткотермінової шенгенської мультивізи (90 днів). Тож переїхати за кордон постійно за ним ви не зможете, хоча точний термін перебування в Єврозоні поки що невідомий.

По-друге, за умов позитивного рішення Єврокомісії, безвізовий режим почне діяти лише вересня-жовтня 2015 року, про що повідомила Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ.

Документи для оформлення біометричного паспорта

Хоч і біометричний паспорт буде єдиним документом, потрібним для того, щоб перетнути кордон, існує так званий «рекомендований пакет документів»:

  • Свідоцтво про платоспроможність (кредитна картка, дорожні чеки або готівка)
  • Зворотній квиток
  • Підтвердження бронювання житла
  • Медична страховка

Пакет документів майже аналогічний тому, що готується заявником до подачі на отримання шенгенської візи. Відсутня лише довідка за місця роботи. Тож у чому різниця? Усе просто – не потрібно буде стояти в черзі в консульство, заздалегідь записуватись в електронну чергу та оплачувати візовий збір.

Тим не менше, відсутність цих документів на кордоні може стати підставою для відмови у дозволі перетину кордону. Другий мінус цього нововведення – черги на держкордонах можуть збільшитись, передусім через перевірку «рекомендованого пакету документів».

Переваги біометричного паспорта

  • Практичність (більш стійкий до зношування)
  • Безпечність (використані новітні технології захисту інформації, захищена від підробки та незаконного використання)
  • Зручність (дає змогу швидше і легше перетинати кордон шенген-зони без оформлення візи)

Інформація про всі біометричні паспорти та інформація про власників та їх пересування через кордон буде вноситись в Єдиний демографічний реєстр. Згідно з законом, ця інформація є конфіденційною та нерозголошення її гарантується державою.

Державна міграційна служба наразі готується до введення біометричних паспортів на кордонах, а саме – потрібне встановлення необхідного обладнання. Обіцяють, що перетин кордону буде повністю автоматизований.

Тож поки що, затамувавши подих, чекатимемо нового року. Сподіваємося, що уся ця система нарешті запрацює і подорожувати стане набагато спокійніше і простіше.

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія

Не пропустіть розпродажів лоукост-компаній Європи та пізнавайте світ з 1001idea.info. Підписка на новини дозволить вам суттєво зекономити на подорожах до Європи:

Введіть свій email: