Зі Львова до Берліна за 147 грн. на Різдво

Posted on Posted in Без категорії

Досвід чотирьох авторів 1001idea.info підказує нам, що ця ціна реальна, бо ми й самі недавно перевірили функціональність PolskiBus та провели в ньому пару десятків годин. Але як? Адже транспорт у Європі такий дорогий (попри розпродажі дешевих квитків), що можна засумніватися у правдивості цієї публікації. Ми погоджуємося з вами, проте дозволимо собі запропонувати вам ще один з численних спопобів економити на переїздах всередині Європи.

Чарівний різдвяний ярмарок в Берліні
Чарівний різдвяний ярмарок в Берліні, 2014

Мова йтиме про лоукостер Polskibus, що сполучає Польщу з сусідніми європейськими країнами. Повернувшись з тривалої поїздки цими краями, ми накопичили чималий досвід бюджетного пересування по Європі. Причина проста: у нас закінчилися гроші на дорогу. Бажаємо, щоб з вами такого не траплялося, проте спішимо поділитися знахідками.

Отож, як, до прикладу, спланувати поїздку, зі Львова до Кракова чи Варшави за 10 злотих (40 грн.), а також зі Львова до Берліна за 147 грн. на Різдво? Про останню вартість йдеться наприкінці статті.

На початок ознайомимося з загальними правилами та знахідками під час використання польського лоукостера.

Принципи поїздки автобусом PoskiBus

Автобус Polskibus
Автобус Polskibus

1. Найлегше купити квиток на автобус через мережу інтернет.

2. До кожного бронювання квитка автоматично додається 1 злотий.

3. Перші квитки на кожен рейс коштують 1 злотий.

4. Квиток на довгий маршрут можна купити відразу або ж докуповувати певні відрізки шляху в самому автобусі.

5. В автобусах є Wi-Fi та підзарядка.

6. Номер квитка, який є вашим пропуском до автобуса, ви показуєте водію при вході.

7. Номер квитка дуже рідко перевіряють протягом поїздки.

8. Звідси випливає, що купивши квиток на найближчий відрізок дороги і попавши в автобус, не обов’язково з нього виходити, а можна їхати далі.

9. Недоліком є те, що якщо в автобусі закінчаться місця, це означатиме, що хтось вчасно не вийшов, і у вас можуть перевірити квиток.

10. На певний рейсах автобуса вас можуть погодувати чаєм, булочкою та морозивом.

Як доїхати зі Львова до Берліна за 36 євро на Різдво?

Чарівний різдвяний ярмарок в Берліні
Чарівний різдвяний ярмарок в Берліні, 2014

1. Описаними нами раніше способами дістаємося до Жешува, звідки курсує декілька маршрутів Європою:

* для чого нам ці деталі – див. п.4 та п.8.

Жешув-Люблін-Варшава (5 разів на день)

Жешув-Островєц-Варшава (5 разів на день)

Жешув-Краків-Катовіце-Лодзь-Торунь-Гданськ (тричі на день)

Варшава-Лодзь-Познань-Берлін (двічі на день)

Краків-Катовіце-Ополє-Вроцлав-Берлін (3 рази на день)

2. Визначаємо місто, куди хочемо попасти. Ми розглянемо декілька варіантів у різдвяний час: Львів-Краків, Львів-Варшава та Львів-Берлін.

2.1. Львів-Жешув-Краків або Львів-Жешув-Варшава за 112-144 грн.

Тут все просто. Діставшися до Жешува, заходимо на сайт polskibus.com та резервуємо собі квиток (або ж робимо це ще вдома). Вартість резервації – 1 злотий (автоматично плюсується до вартості квитка).

Жешув-Краків
Жешув-Краків

Як бачимо, квиток коштує всього 5-10 злотих (20-40 грн.). Через 3 години ми вже вечеряємо у Кракові та насолоджуємося різдвяними ярмарками, де продають гаряче вино (grzaniec) та, крім того, гаряче пиво.

Жешув-Варшава
Жешув-Варшава

Загальна вартість переїзду зі Львова до Кракова: 32 грн. (маршрутка Львів-Шегині) + 2,75 злотих (маршрутка Медика-Перемишль) + 10,5 злотих (регіональна електричка Перемишль-Жешув) + 5 злотих (автобус Жешув-Краків) + 1 злотий за резервування = 112 грн. (до Варшави – 132 грн.)

При використанні автобуса Львів-Перемишль, що курсує з 6:50 від головного залізничного вокзалу Львова, вартість поїздки Львів-Краків = 124 грн. (Львів-Варшава=144 грн.) “з комфортом” (без пішого переходу кордону).

Приїжджаючи до Кракова чи Варшави, зупинімося в цих чудових містах, які, в принципі, можуть стати нашою кінцевою точкою маршруту. Якщо ж ні – рушаємо далі.

Прикинути вартість проживання можна у формі нижче.

2.2. Львів-Жешув-Краків-Берлін.

Різдвяні хатинки на головній площі Кракова
Різдвяні хатинки на головній площі Кракова

Виходячи з того, що ми вже у Кракові, плануємо нашу поїздку далі. І ось тут починаються хитрощі. Як бачимо, вартість квитка з Кракова до Берліна складає 110-120 злотих (залежно від часу).

Краків-Берлін
Краків-Берлін

Порада: ми можемо скласти дорогу з окремих відрізків, починаючи з Кракова. Пересідати з автобуса не потрібно, оскільки це лише його проміжні зупинки. Для покупки дешевих квитків користуємося розкладом рейсів автобусної компанії.

Приклад, який ми наводимо, не здешевлює квитків. Проте перед самим відправленням квитки падають в ціні, і ви можете скласти свою подорож, зекономивши 20-30 злотих на цілому напрямку (як ми одного разу і зробили, коли нам не вистачило грошей на картці, щоб викупити потрібний квиток).

Наприклад, рейс на 22 грудня 2014 року Краків-Катовіце-Ополє-Вроцлав-Берлін розбиваємо на:

22.12.14. Краків-Катовіце (7 злотих)

Краків-Катовіце
Краків-Катовіце

Далі на той же рейс: Катовіце-Ополє (15 злотих). Увага: +1 день – 23.12.14.

Катовіце-Ополє
Катовіце-Ополє

Ми повинні звертати увагу на час та день поїздки, якщо плануємо нічний переїзд.

Наступне наше відкриття рекомендуємо використовувати лише в тому випадку, якщо у вас сталася непередбачувана сиуація, повязана з відсутністю коштів на рахунку, а їхати потрібно!

Зі Львова до Берліна за 147 грн. на Різдво

Ялинка в районі Gedächtniskirche, де розташований один з численних різдвяних ярмарків Берліна
Ялинка в районі Gedächtniskirche, де розташований один з численних різдвяних ярмарків Берліна

Цю хитрість ми вже згадували в п. 8 на початку статті. Таким чином, купивши квиток Краків-Катовіце за 7 злотих, ми успішно можемо вийти зранку в Берліні, діставшися зі Львова до Берліна всього за 147 грн. (112 грн. (Львів-Краків) + 7 злотих (Краків-Катовіце, але Берлін)). Подорожуючи автобусом, радимо в такому випадку час до часу перевіряти наявність квитків на сайті polskibus.com, щоб з вами не трапився п. 9.

Проте і цей пункт можна оминути, якщо вчасно зарезервувати останній квиток через смартфон з мережі, яку роздає автобус, і спокійно їхати далі.

Вдалих та запланованих поїздок бажає вам 1001idea.info.

Не пропустіть розпродажів лоукост-компаній Європи та пізнавайте світ з нами. Підписка на новини дозволить вам суттєво зекономити на подорожах до Європи:

Введіть свій email: