5 порад, як стати чудовим каучсерфером та подорожувати Європою майже безкоштовно

Posted on Posted in Дешеве житло в Європі, Секрети мандрівника

Матері завжди привчають своїх дітей до порядності. Ця риса дуже знадобиться вам, якщо ви хочете стати завжди бажаним гостем та завести неймовірну кількість знайомств по всьому світу. Каучсерфінг – місце, що об’єднує чудових людей зі всіх куточків планети. Як працює ресурс, ми описували у минулому матеріалі. Зараз 1001idea.info розкаже, як поводитись гостю, аби скласти найкраще враження.

Що варто знати про каучсерфінг

Каучсерфінг – не лише сервіс житла, а в першу чергу величезне ком’юніті, де існують свої незадокументовані правила. Тож не варто нехтувати ними. Багато каучсерферів жаліються, що ресурс після зміни власника став більш схожим на сайт знайомств, тож знайти “вписку” стало трохи важче. Хости частіше вимагають від гостей більше інформації та уваги. Тим не менше, якщо ви відверті та відкриті до спілкування, знайти хостів та подружитись буде неважко.

Часто у відповідь на запит на проживання хости розписують, яким вони бачать хорошого гостя. Ці прості правила зроблять ваше перебування приємним для обидвох сторін. Ми для вас зібрали найважливіші правила, як стати чудовим каучсерфером. Звичайно, це не обов’язково, але, як кажуть самі хости: “Я не вимагаю, щоб ви були ідеальні, мені це просто було б приємно :)”.

Комунікація з приймаючою стороною

Це ледь не найважливіший пункт! Адже на цьому аспекті буквально зав’язана ідея каучсерфінга як спільноти.

  • Підтримуйте спілкування з хостом, відповідайте на повідомлення (до речі, кауч веде статистику наскільки ви відповідаєте на повідомлення), по можливості додайте хоста у друзі у соціальних мережах. Це найпростіший спосіб довіритись одне одному.
  • По приїзду зв’язуйтесь з хостом. Дізнайтесь одразу, який він має режим дня (коли працює, коли вільний), щоб не викликати дискомфорт.

Австрійці, наприклад, прокидаються дуже рано і спати лягають часто о 21:00. Тож якщо ви прийдете додому опівночі, ви створите австрійцю зайві проблеми. Про такі речі все ж таки варто говорити заздалегідь.

  • Діліться своїми інтересами! Майже завжди каучсерфери зацікавлені у нових знаннях і навичках. Якщо ви вмієте робити щось цікаве, запропонуйте хостові долучитись. Найбанальніша річ – спільне приготування вечері.

До прикладу, голландці витрачають на приготування їжі не більше 20 хвилин в день, тож приготування традиційного борща може їх як вразити, так і зацікавити.

Охайність гостя

Пам’ятайте, ви не в готелі! Тут немає прибиральниць та персоналу. А от якщо ви вимиєте за собою посуд або запропонуєте допомогу по дому, ви не лише залишите гарне враження про себе, а й в деякому роді відплатите за проживання. Якщо ви позичали якість речі у хоста (шампунь, рушник, чашку та ін.) обов’язково поверніть. Не залишайте після себе нічого, окрім сувенірів.

Поставте себе на місце хоста, якими б ви хотіли бачити своїх гостей. Тож краще прибрати сміття за собою та залишити кімнату у тому вигляді, якому вам її надали. Поважайте домашні правила.

Зверніть увагу на фінансову сторону

Каучсерфінг працює на безкоштовних засадах, але це не означає, що вас будуть годувати та платити за вас.

  • Потурбуйтесь про власний проїзд у громадському транспорті. Можете спитати у хоста, скоріш за все він вам підкаже найвигідніший спосіб пересування по місту. Звичайно, трапляються й такі люди, котрі купують мандрівникам проїзні або ж дають користуватись своїм.

Найпростіша гостинність передбачає частування гостей обідом, але не варто розраховувати на те, що вас будуть постійно годувати. Хоч часто так і трапляється, та не треба цим користуватись.

  • Запропонуйте хосту національної української кухні. Таким чином ви й познайомите його з традиціями, і самі пригостите вечерею. Або просто купіть продуктів. Зайвим це точно не буде!

Будьте доброзичливими

  • Будьте собою! Не варто брати себе у жорсткі рамки, бо така штучна порядність навпаки відштовхує людей. Якщо ви хороша і доброзичлива людина, то все у вас складеться найкращим чином. Адже й хости також не ідеальні 🙂
  • Знайдіть спільні інтереси, відчуйте усі принади каучсерфінга і тоді вас точно зголовою затягне у це ком’юніті. Жодні хостели не замінять такого спілкування.

Не забудьте про маленькі дрібниці

Є дві речі котрі потрібно виконати у кінці вашого гостювання.

  • Перше – залишити невеличкий сувенір або подаруночок. Це може бути магнітик, листівка або щось зроблене своїми руками. Часто такі сюрпризи ховають десь у кімнаті, а після від’їзду сповіщають де їх шукати. Це справді приємно!

Інша обов’язкова річ – відгук.

  • Не полінуйтесь та напишіть свої враження від перебування. Це дійсно важливо, бо саме по відгуках ви складаєте перше враження про людину. Крім того, не бійтесь писати негативні відгуки, якщо вам щось різко не сподобалось. Така система охороняє каусерфінг від злодіїв. Пишіть все чесно, зазначте те, що вас вразило та що сподобалось, або ж що було не так. Не бійтесь бути відвертими!

Одні можуть сказати, що якось це неправильно мати якість правила для такого ресурсу. Але ж це громада, котра впевнено тримається на довірі та взаємопомочі. Долучившись до неї, ви такожз робите цей світ трішечки кращим! Тому не вагайтесь та не соромтесь! Нові друзі вже чекають:)

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія