Дешево подорожувати: недоліки vs переваги

Posted on Posted in Секрети мандрівника

Ми на 1001idea.info пропагуємо саме бюджетні мандри, бо самі подорожуємо таким чином. Але чи всім подобається цей досвід? Пропонуємо вам почитати про мінуси дешевих мандрівок (а може й поділитеся своїми історіями у коментарях) і тоді вже прийняти рішення — вв’язуватися в цю авантюру чи ні.

 

Лоукости-шмоукости, або безкоштовний сир тільки в мишоловці

За 1 євро нам пропонують квиток на автобус і ми радо купуємо його, бо ж дешево. А тоді вже починаємо розбиратися: виїзд рано, приїзд пізно, їхати 12 годин… Так, знижені ціни часто означають часові незручності і вам доводиться витрачати 1 або й більше днів додатково, щоб спланувати стиковку в потрібному аеропорті/на вокзалі. Іноді з часом відправлення “дешевого” транспорту навіть пов’язані додаткові витрати на ночівлю або незручності з “перебиванням” десь поза готелем.

lowcost

Одним словом, вартість лоукост-транспорту сама по собі низька, але часто стається так, що витрати, пов’язані із добиранням (бо дійсно дешево летіти в Європу — лише з Європи!) перевищують вартість дешевого квитка. А додайте сюди ще й часові витрати, виходить зовсім сумно. Не забудьте ще й про те, що аеропорт — не кінцева точка вашої подорожі. Буває так, що літак прилітає уночі, а вам ще треба дістатися до готелю, коли обіцяний автобус за 1,5 євро не ходить, а таксист менш як за двадцятку їхати не погоджується.

Місія: потрапити за КОРДОН

Якщо ви вже подорожували за кордон, то обов’язково стикалися із перетином цього самого кордону. У випадку з літаком все простіше — обмежена кількість пасажирів, 99% упевненості в тому, що на борт потрапите вчасно. По прильоту час на проходження паспортного контролю так само досить малий.

cherga na kordoni

Інша справа з наземними кордонами. Через них люди нерідко спізнюються на посадку і дешевий квиточок “згорає”. Наприклад, пункт Шегині-Медика, який ми й самі неодноразово переходили, щоб написати ось цей матеріал, у кращому разі відніме у вас 3 години життя. Тут завжди є черга й купа агресивно налаштованих громадян України, які теж стомилися стояти. Бувають негаразди й з автобусним переїздом — через одного “противного” пасажира можуть затримати всіх. А може, прикордонникам не сподобається саме ваш паспорт?

Без додаткових витрат

Ще один мінус бюджетних мандрів в обмеженості вибору засобів для забезпечення фізичних потреб. Грошей вистачає на їжу із супермаркетів, яку потрібно готувати або вживати “всухом’ятку”. Також ви завжди маєте дбати про питну воду — носити із собою пляшку й шукати бювети чи інші точки безкоштовної питної води. Ночівля в такому разі передбачає хостел або ж готель із досить низьким рівнем зручностей. Наприклад, душ і туалет на коридорі, ними користуються мешканці ще кількох кімнат.

nochivlja v hosteli

З іншого боку, ви можете дозволити собі економію лише на транспорті і компенсувати цю різницю комфортним побутом у готелі (можна й по акції) або ж винайняти подобово цілу квартиру на airbnb за ту ж ціну, що й ніч в готелі. Ще один плюс бронювання помешкання у місцевих — це повне занурення в їхній побут. Як альтернатива – безкоштовний сервіс couchserfing. Спробуйте — не пошкодуєте!

Економія, чи як змусити себе почуватися незручно

Постійний режим економії втомлює і в один момент ви можете впасти у відчай — в чужій країні, з мінімумом грошей та ще й кімнаті з кількома незнайомими людьми! Ви відмовляєте собі у тому, щоб зайти в кафе, а поїдаючи бутерброд з найближчого супермаркету на лавці у центрі міста, вам здається, що всі навколо тільки й дивляться на це жалюгідне видовище. Все. Завіса.

А тепер про плюси 🙂

Якщо ви дочитали до цього пункту, значить наші мінуси все ще не вибили з вас наміру подорожувати бюджетно. І це дуже правильно, оскільки описані ситуації стаються далеко не завжди. Про них варто знати, але зациклюватися — аж ніяк. Просто пам’ятайте, що поїздка з обмеженим бюджетом — це чудова можливість більше комунікувати з новими людьми, бувати в таких місцях, де й за гроші не побуваєш, харчуватися вуличною їжею, яку їдять місцеві люди, та прогулюватися місцевим ринком зі свіжими продуктами, глибше поринаючи в особливості міста і ритму його життя.

Main-church-of-Florence-Italy

Кожна бюджетна поїздка вимагає зокрема й кращої підготовки (транспорт, культурні особливості місця, цікавинки), аніж якби ви зібралися в пакетний тур “все включено” та отримали б лише те, що вам готові показати як звичайному туристу, пропонуючи не найдешевші варіанти екскурсій та переїздів. Отож, підготувавшись до подорожі (бюджетної чи напів-бюджетної), в дорозі ви пізнаєте набагато більше цікавого, ніж якби ви орієнтувалися на гіда і чемно простували за групою з 30 осіб.

Всі описані почуття й ситуації бували й у нас, але повірте, для написання статті про них довелося спеціально згадати, бо в голову натомість лізли думки про красоти відвіданих місць та прикольні ситуації в дорозі. Отож, добре плануйте ваші мандрівки, не пасуйте перед раптовими труднощами й будьте відкритими до світу.

1001idea.info

Слідкуйте за нами:

Підписуйтеся на нашу розсилку новин бюджетних подорожей та отримайте бонусний матеріал на Ваш e-mail!

Від імені 1001idea.info дякую вам, що читаєте наш з вами ресурс. Якщо у вас є пропозиції, як покращити сторінку, або інші зауваження, заповніть, будь ласка, опитування. Це займе у вас не більше 4 хвилин.

З повагою, Соломія