Подорож з Києва на Сицилію: підсумок витрат та враження

Posted on Posted in Ryanair, Звіти з поїздок, Смак Європи

Описувати подорож на Сицилію – все одно, що показати дитині морозиво, а потім самому його з’їсти. Занадто багато емоцій порівняно з практикою, яка передує цій подорожі. Тим не менше, перебуваючи на італійському острові, коли дні відпочинку підходять до завершення, найкращим буде підсумувати свою подорож саме цією статтею з усіма її цифрами і витратами. (Стаття була розпочата на острові, але всі практичні речі дописані вдома.)

 

План статті:

1. Плануємо подорож зсередини: перельоти.

1.1. Переліт Краків-Трапані-Краків.

1.2. Переліт Київ-Катовіце-Київ.

2. З’єднуємо аеропорти і міста рейсовими та акційними автобусами.

2.1. Місто Катовіце – місто Краків – місто Катовіце.

2.2. Аеропорт Пижовіце – місто Катовіце – аеропорт Пижовіце.

2.3. Місто Краків – аеропорт Броновіце – місто Краків.

2.4. Аеропорт Біргі – місто Трапані – аеропорт Біргі.

3. Проживання у Кракові та на Сицилії.

3.1. Готель Ibis у Кракові поблизу аеропорту.

3.2. Квартира в центрі міста Трапані.

4. Особливості сицилійської кухні: вино, риба, піца…

5. Куди ще можна поїхати з Сицилії?

6. Філософія відпочинку на Сицилії.

7. Підсумок витрат на подорож Київ-Сицилія-Київ.

Скільки коштує переліт на Сицилію?

Почнемо з того, що прямого перельоту з України на Сицилію немає і найближчим часом бути не може, як усі ми розуміємо.Тому довелось комбінувати літаки та автобусні трансфери через Польщу.

1. Плануємо подорож зсередини: перельоти

1.1. Переліт Краків-Трапані-Краків

IMG_5701 IMG_5712

Скориставшись розпродажем авіаквитків від Ryanair, я купила квиток в обидві сторони за 150$ з Кракова за 3 місяці до дати вильоту, тобто у квітні на липень. (У сезон ціна за квиток туди і назад сягає 300 євро. Не в сезон (жовтень) можна придбати квитки і за 300 злотих (=до 2000 грн.) в обидві сторони). Платіж здійснювала з PayPal, на сайті Ryanair є така можливість.

Квиток на Сицилію

1.2. Переліт Київ-Катовіце-Київ

До цієї дати обов’язково мала відбутися акція від компанії Wizzair, яка розпродує авіаквитки зі знижками певного дня на певні напрямки або на всі рейси. Приблизно за місяць цей день настав, про що ми повідомили на нашому сайті, а отже я придбала свій наступний квиток на літак з Києва (Жуляни) до польського міста Катовіце за 1500 грн. в обидві сторони.

Квиток до Катовіц

2. З’єднуємо аеропорти і міста рейсовими та акційними автобусами

Залишився переїзд аеропорт-Катовіце-Краків (+ аеропорт)-Катовіце-аеропорт, а також трансфер з аеропорту до Трапані (курортного міста на Сицилії).

2.1. Місто Катовіце – місто Краків – місто Катовіце

Під час чергового розпродажу від PolskiBus було придбано квитки на відрізок шляху Катовіце-Краків-Катовіце по 1 злотому.

Знімок екрана 2016-08-08 о 22.26.22

Знімок екрана 2016-08-08 о 22.25.50

2.2. Аеропорт Пижовіце – місто Катовіце – аеропорт Пижовіце

Переїзд з аеропорту до Катовіце та назад завис у повітрі, проте ми дізналися, що напряму до міста можна дістатися за 27 злотих фірмовим автобусом. З іншого боку, на сайті www.kzkgop.com.pl можна ввести адресу відправлення та прибуття і отримати перелік автобусів з конкретними хвилинами зупинок. Вартість – тут: http://www.kzkgop.com.pl/strony/p-1-cennik-oplat.html

katowice lotnisko katowice

Зупинка автобуса на Катовіце знаходиться справа від аеропорту (біля терміналу А).

Таким чином до Катовіце з аеропорту можна дістатися за 4.80, якщо ви встигаєте дістатися до місця призначення протягом години (з пересадками) або ще + 3.20, якщо ви потребуєте ще 15 хв. Квиток можна купити в терміналі або у водія.

2.3. Місто Краків – аеропорт Броновіце – місто Краків

Для зручності добирання в аеропорт я забронювала готель в напрямку до Броновіце, де й знаходиться аеропорт ім. Івана Павла ІІ. З центру Кракова до аеропорту кожні 2 години курсує рейсовий автобус 208 просто від готелю до міжнародного терміналу аеропорту ім. Івана Павла ІІ. Коштує поїздка 3,80 злотих. Дізнатися про тарифи можна на сайті http://krakow.jakdojade.pl/. До речі, Google Maps може не показувати жодне зі сполучень у Польщі чи на Сицилії, тож завжди варто перевіряти інформацію на місцевих сайтах перевізників та знати базові слова іноземними мовами.

Переліт на Сицилію з Кракова відбувається о 12:45, тож досить зручно розпланувати свій день та виспатися.

2.4. Аеропорт Біргі – місто Трапані – аеропорт Біргі

Останнім трансфером, який потрібно було забронювати або хоча б дізнатися про його вартість – це переїзд між аеропортом та містом вже на Сицилії. Квиток за проїзд в одну сторону коштує 4,90 євро і його можна придбати в касі міста (Biglietteria) або у водія.

Звичайно, і тут є фірмові шатли, приватні водії або автобуси Terravision (11 євро), але краще все ж з місцевими: AST (http://www.aziendasicilianatrasporti.it/).

Зупинка автобуса розташована відразу навпроти виходу з терміналу, проте її не так легко помітити. Сама табличка прибита дуже високо, а сицилійське сонце світить вам просто в лице.

Зупинка в аеропорту Біргі на Сицилії
Зупинка в аеропорту Біргі на Сицилії

У будь-якому разі, на сайті AST є розклад, який ви на зупинці фізично не зможете дізнатися, хіба що маєте 2,50 м зросту. Сайт каже, що автобуси відправляються з аеропорту щогодини.

Зупинка в аеропорту Біргі на Сицилії
Зупинка в аеропорту Біргі на Сицилії

До речі, автобуси на Сицилії дуже добре охолоджуються.

Трапані - аеропорт
Розклад автобусів з аеропорту в Трапані і навпаки

3. Проживання у Кракові та на Сицилії

Якщо ви летите на Сицилію з України через Краків, то майте на увазі, що 2 дні вам доведеться провести у цьому місті, тож варто забронювати готель або орендувати житло.

3.1. Готель Ibis у Кракові поблизу аеропорту

Було заброньовано (знову ж таки акційне) помешкання в готелі Ibis за 180 злотих за 2 доби зі сніданками неподалік аеропорту та за 30 хв. ходи до центру міста. Готель скромний, але чистий. Сніданок також не розкішний, але у форматі шведського столу, тож їжте скільки завгодно. Ось кілька фото з готелю.

Сніданок в краківському готелі Ibisibis-budget-krakow-bronowice

Всередині номера було настільки тісно, що фото не вдалися. Скажу тільки, що там було ліжко, столик, 2 етажерки, шафа і телевізор + душ і умивальник, унітаз. Був навіть кондиціонер і жалюзі.

Пізніше тут додам посилання на статтю про те, де можна смачно і недорого поїсти у Кракові.

3.2. Квартира в центрі міста Трапані

Здається, найвигіднішим варіантом житла на острові буде орендована квартира поблизу моря. Якщо казати про місто Трапані, то на 1 особу квартира обійдеться вам від 20 доларів (іноді й незалежно від кількості проживаючих).

Ту ж суму ви заплатите за 1 особу в готелі за центром міста. Тож наш варіант – airbnb та прямі контакти власників квартири. Зайве сказати, що ми скористалися такою можливістю та платили за квартиру у центрі міста Трапані всього 29 доларів на добу + комісія за бронювання та прибирання. Разом сума орендованої квартири на тиждень склала 252 долари, проте з урахуванням знижки 206 доларів за запрошених до системи airbnb користувачів сума за проживання склала 46 доларів за тиждень на 1 особу. Було б нас більше, сума б не змінилася.

Чек за проживання на Трапані, Сицилія
Чек за проживання на Трапані, Сицилія

Порівняно з описом, квартира виявилась невеликою, але дуже чистою і доглянутою. Вигляд з вікна впирався в будинок, оскільки вікна виходили на вулицю, а вулички тут вузькі. Також в квартирі був запах плісняви, поки її не провітрити. Сама квартира складається фактично з 1 кімнати та ванної. Кухня обладнана всім можливим посудом, була навіть оливкова олія та сік від власниці. З інших зручностей – телевізор і кондиціонер. Іноді доводилось залишати його на цілий день, щоб у квартирі можна було дихати – гаряча погода і запах самої квартири трохи заважав ввечері.

Знімок екрана 2016-08-08 о 23.12.14 Знімок екрана 2016-08-08 о 23.12.53

Знімок екрана 2016-08-08 о 23.08.03 Знімок екрана 2016-08-08 о 23.08.47

Тим не менше, квартира розташовується в самому центрі міста у старій частині навпроти церкви. З одного боку – порт, з іншого – пляж (все за 3 хв. пішки).

4. Особливості сицилійської кухні: вино, риба, піца…

Місцева їжа дещо відрізняється від традиційної італійської. До слова, самі італійці називають себе тут іноземцями, якщо вони, наприклад, походять з Тоскани. Наприклад, місцева піца – це товсте тісто з відповідною рибною, м’ясною або овочевою начинкою, дрібно порізане квадратиками, а не тонкий шар піци з багатим наповненням.

Піца сицилійська Паста з морепродуктами

Сицилійське вино – навіть сухе – все одно солодкувате. Тут гаряче, самі розумієте який буде місцевий виноград. Місцеві напої – дуже різноманітні. Тут буде і традиційна граппа, і солодкий лікер з Марсали (південна Сицилія), і лімончелло високого градуса.

Натюрморт Домашня паста і моцарелла з оливками

thumb_IMG_5650_1024

Смачне

Якщо ви хочете привезти додому смачні подарунки, вам варто завітати в один з магазинів на зразок нашого Сільпо або ж Ашану. Ось карта місцевих продуктових магазинів, де ви можете купити ті ж продукти, що і в центрі як сувенірні, лише за адекватною ціною.

Окремим пунктом програми обов’язково мають стати місцеві ринки: рибний та овочевий. Розташування таких базарчиків вказано вище. Якщо писати про рибний ринок, тут без емоцій не обійдеться. Адже для італійців спілкування – понад усе. Перед походом на ринок радимо вам вивчити кілька тутешніх виразів (привітання, скільки коштує, фрази ввічливості, базові слова), адже рибаки, що продають свіжий улов уже з 7:00 щодня, радо привітають вас вигуками бонджорно сіньора, коме стаі…

thumb_IMG_5475_1024 thumb_IMG_5463_1024

thumb_IMG_5460_1024

Не дивуйтеся, якщо вже через хвилину після входу на ринок ви будете куштувати сиру креветку. Її вам люб’язно почистить кремезний моряк, заохочуючи придбати кілограм креветок саме в нього. І одного кальмара до круглої суми.

Рибному ринку на Сицилії буде присвячена окрема публікація.

Якщо про морозиво, то середня вартість 1 кульки – 2 євро. Будьте готові, що на прохання пікколо джелато вам покладуть кульку морозива, розміром з пів вашої голови. До речі, під час сієсти воно тане дуже швидко.

morozyvo na sicilii more na sicilii

5. Куди ще можна поїхати з Сицилії (Трапані)?

Тут безліч варіантів. Найпростіший – завітати в Палермо (рейсові автобуси коштують 14 євро за особу в обидва боки). Їхати автобусом – комфортно, всюди працюють кондиціонери, а за вікном – чудові краєвиди. Від порту щогодини відбувають пороми на близькі й далекі острови. Найдешевше – 40 євро за особу на о. Фавіньяна, щоб повернутися в той же день. Посилання на сайт – тут: Ustica або Siremar.

Панорама порту Трапані
Панорама порту Трапані

6. Філософія відпочинку на Сицилії

Місцеві мешканці живуть за принципом „нікуди не поспішати“. Поволі купатися, прогулюватися на ринок за свіжою рибою та фруктами. Безперестанку жартувати та сміятися протягом сієсти та і взагалі – цілий день.

IMG_5421 IMG_5422

Ввечері сходити з друзями на піцу, пасту чи просто посидіти за келихом вина, вивчаючи перехожих та усміхаючись їм.

це ось вечеря за 20€ з чайовими. Звичайно, можна було замовити піцу чи лазанью, але хотілось чогось особливого, тим більше поруч порт. Все смачно, ситно і приємно. Свіже вино (4,90€ за 200 мл), морська риба, хліб, італійці. Але тепер точно притримуюсь думки, що готувати в таких місцях краще вдома. Найперше тому, що Трапані, як і вся Сицилія, - це туристичне місто, а тому потратитись тут дуже просто. Набагато приємніше вивчити тутешній побут і приготувати собі та друзям вдома свіжу рибу, відшукати пляшку сицилійського солодкого вина за ті ж 5€ і насолоджуватися відпочинком. Тим, хто не любить готувати, скажу таке: ви серйозно? З цими продуктами приготування вечері одне задоволення
це ось вечеря за 20€ з чайовими. Звичайно, можна було замовити піцу чи лазанью, але хотілось чогось особливого, тим більше поруч порт. Все смачно, ситно і приємно. Свіже вино (4,90€ за 200 мл), морська риба, хліб, італійці. Але тепер точно притримуюсь думки, що готувати в таких місцях краще вдома. Найперше тому, що Трапані, як і вся Сицилія, – це туристичне місто, а тому потратитись тут дуже просто. Набагато приємніше вивчити тутешній побут і приготувати собі та друзям вдома свіжу рибу, відшукати пляшку сицилійського солодкого вина за ті ж 5€ і насолоджуватися відпочинком. Тим, хто не любить готувати, скажу таке: ви серйозно? З цими продуктами приготування вечері одне задоволення

Відкрити свій ресторанчик і особисто подавати на стіл приготовлену за власним рецептом лазанью. Зустрічаючи молоду дівчину, впритул вдивлятися в її очі і шепотіти „беліссіма…“, усміхаючись і простуючи по справах під шум моря. Голосно вітатися з другого кінця вулиці і запитувати як справи, безтурботно сміючись. Прицмокуючи „ммм…gusto“, продавати останній шматок свіжої моцарелли зі знижкою.

Кіло равликів за 3€. Цікаво виглядає. Порівнювати їх з соняшниковим насінням на вагу якось принизливо, але це перше, що приходить на думку, коли бачиш такі дрібненькі ракушки. Ці ракушки, до речі, як видно на фото, поволі окуповують палку з ціною, але далі за перець не розповзаються
Кіло равликів за 3€. Цікаво виглядає. Порівнювати їх з соняшниковим насінням на вагу якось принизливо, але це перше, що приходить на думку, коли бачиш такі дрібненькі ракушки. Ці ракушки, до речі, як видно на фото, поволі окуповують палку з ціною, але далі за перець не розповзаються

Ваш поганий настрій тут просто не зрозуміють. Серйозно? Які ж такі причини змусили вас сумувати? Будьте певні, за 3 дні ви пристосуєтеся до місцевого ритму життя. Щоб бути готовими, просто почитайте книгу Елізабет Гілберт „Їсти, молитися, кохати“.  Книгу, а не фільм!

7. Підсумок витрат на подорож Київ-Сицилія-Київ

Літаки

  • Краків-Трапані-Краків – 160$
  • Київ-Катовіце-Київ – 1500 грн.

Автобуси

  • Краків-Катовіце-Краків – 3 злоті
  • Аеропорт-Трапані-аеропорт – 10 євро
  • Аеропорт-Краків-аеропорт – 8 злотих
  • Аеропорт-Катовіце-аеропорт – 8 злотих
  • Поїздка в Палермо – 15 євро

Продукти

  • Супермаркет і кафе – 100 злотих
  • Харчування в Трапані – 85 євро (супермаркет, вечеря в ресторані, рибний базар)
  • Морозиво – 6 євро (тричі по 2 євро)

Житло

  • Готель у Кракові – 180 злотих
  • Квартира у Трапані – 252$ або зі знижкою – 44$

Підсумок: 11850 грн. або 423 євро за все*

*1 євро = 28 грн.

1 долар = 25 грн.

1 злотий = 6 грн.

Фото і текст –  Соломія, 1001idea.info